Reklama

Pomůže mi někdo s jídelníčkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 11:53
Pomůže mi někdo s jídelníčkem?

Ahoj holky, předem se omlouvám za obsáhlejší text ale věřím tomu, že se tady najdou holky co úspěšně zhubnuly a nebo se věnují zdravé výživě či vyzivovemu poradenství a dokázaly by mi pomoci.
Vždy jsem byla,, laňka,, krásná a hubená, s váhou kolem 55 kg. Kolem 25 let jsem 10kilo přibrala ale nijak mne to nevadilo. Kila šla tam kde je bylo potřeba a musím říct že jsem byla pěkná ženská s pěknými velkými prsy a pozadím:) dnes mám velké všechno :D
Před otěhotněním jsem na výšku 165cm vážila 66kg a byla spokojená. V tehu jsem nabrala 18kg, zhodila 7 a,, zasekla se,,… Mám 7 měsíců od porodu, moje váha je 78kg a cítím se strašně:-( v létě jedeme na měsíc do španělska a ani se netěším až se vysleču do plavek… Moje strava vypadala do nedávna tak, že jsem jedla všechno, ale hodně zeleniny, málo brambor a málo pečiva a uzenin, skoro žádné sladkosti. Nikdy mi tyto potraviny ani nechutnali. Po porodu mám problém s tím že mám chutě na vše, i na výše zmíněné věci které mi dříve nechutnaly, ale i tak se snažím držet. Od nového roku jsem si dala precevzetí a jim zdravěji. Snídaně nějaký knackerbrot, ovoce, nizkotucny sýr, svačina jogurt, ovoce, oběd zelenina, večeře zelenina.. Ale mám strašně moc chutě na sladké a smažené ale nevím co snimi.. Zřejmě mám špatně sestavený jídelníček, chybí mi nějaké vydatnejsi jídlo ale na internetu je takových,, zaručených,, rad, ze se v tím nevyznám.. Proto bych ráda požádala o pomoc a rady co za potraviny mám kupovat(klidně i značky a kde koupit) a jak je upravovat a konzumovat… Docela mě to štve že už cca 40 dní se snažím hubnout a nezhubla jsem ani deko… :nevim:. Ráda bych i začala cvičit jenže nevím co… - Zase na internetu je strašně moc všelijakých rad a návodů, nevím co vybrat.. Snažím se alespoň chodit s malou na delší procházky jenže ina je šílená a za pul hodiny se v kočáru rozeřve a utíkám leda tak domů :lol: s malou jsem často sama protože manžel jezdí domu na měsíc a potom je dva měsíce odjetý takže potřebuji poradit nějaké cvičení na doma
Moc děkuji za všechny rady a typy :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lapagerie
Kecalka 473 příspěvků 13.02.17 11:58

Upřímně, ideální by byla konzultace u výživového poradce. Aby sis ještě nevhodnou dietou neublížila.
Ad kočár - obě moje dítka v kočáře řvala. Takže jsem si pořídila ergo nosítko a na střídačku nosila a vozila. S nosítkem je to větší dřina :)

Ornwen
Závislačka 4237 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 12:01

Mno jestli fakt jíš jen to, cos napsala. Tak není divu, z toho musíš být úplně mrtvá. Nemáš tam skoro žádné bílkoviny - maso, ryby, cottage, vajíčko… Někde to tělo energii brát musí.
Pod nízkotučný sýr se taky může schovat nějaká hrůza, taky by to chtělo přeci jen nějaký tuk - oříšky, olivový olej

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 12:02

@lapagerie mám krásné, drahé, růžové kibičko a v něm být taky nechce :D snad na jaro, až shodime pár vrstev oblečení se jí to zalíbí :) právě to zkouším první tady, než k poradci
Máme ve městě jen jednu a ta spolupracuje s herballife a do toho jít nechci. Nejbližší je v Brně a to mám 60km..:-/

Popokatepetla
Závislačka 3035 příspěvků 13.02.17 12:04

Podle tvého stručného popisu bych řekla, že jíš málo. Nízkotučné potraviny a k obědu i večeři jen zelenina? Tělo někde energii a živiny brát musí. Proto ty chutě na sladké. Zařaď přílohy (ne hranolky ale brambory, rýži, celozrné těstoviny, kus kus, jáhly, pohanku apod.) a maso (libové drůbeží, hovězí, králičí, ryby…).
Jiank bez návštěvy výřivové poradkyně (nezávislé, pozor na experty typu herbalife apod) to bude vždycky jen „vaření z ničeho“. Chce to jídelníček, který bude sestavený přesně tobě na míru.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 12:05

@Ornwen děkuji, to je jen velice obecně,. Papam i kureci maso a rybí.. Ale jiné maso mi nechutná… často sáhnu po sladkosti více než dříve.. A proto chci poradit jak jíst,, lépe,, abych se zbavila chutí ma sladké a tučné atd..

vejilka
Závislačka 4358 příspěvků 13.02.17 12:06

Přijde mi že ji s málo, k obědu a večeři zelenina nestačí. Musíš jíst i sacharidy jinak je chuť na sladké. Mám to vyzkoušené na sobě. K snídani jím ovesne vločky s jogurtem, svačina ovoce, jogurt, semínka, oběd kuřecí maso, zelenina, brambory, svačinu knakenbot, šunka, večeře michana vajíčka,knaken­brot.To je můj včerejší jídelníček. Snažím se jíst zeleninu alespoň ke dvěma jídlům denně. Ovoce dopoledne, hodně pít, jíst bílkoviny, sacharidy, tuky. Zaregistruj se na kaloricke tabulky, ty ti pomuzou hodně. Pohyb mám 5× týdne rotoped. Zhubla jsem takhle 13kg před rokem, teď najizdim zas měsíc. Hlavně se nevážit ale měřit a ono to půjde. Jinak jako milovník sladkého když jím správně tak nemám vůbec potřebu ho jíst

Jana Červenková
Povídálka 25 příspěvků 4 inzeráty 13.02.17 12:08

Podle mě pokud dodržuješ tohle: „Snídaně nějaký knackerbrot, ovoce, nizkotucny sýr, svačina jogurt, ovoce, oběd zelenina, večeře zelenina“, tak si myslím, že na oběd i večeři jíst jen zeleninu není to pravé. Doplnila bych tam odpolední svačinu a oběd a večeři určitě přehodnotit. Chybí ti bílkoviny, které jsou důležité. Koupila jsem si knížku „Co Vám výživový poradci neříkají“, kde se člověk dozví, jak naše tělo funguje a co potřebuje - doporučuji :).
Co se týče cvičení, mě se ze začátku hubnutí osvědčilo cvičení s Jillian Michaels (30 days shred), cm šly krásně dolů. Pak mě to teda přestalo bavit :).

Afrikana
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 13.02.17 12:10

Najdi si na internetu kaloricketabulky a zapisuj si, co jis. Sice uplne idealni nejsou, ale pro zacatek je to asi to nejlepsi, abys ziskala prehled o tom, co jis, kolik to ma kalorii, kolik tuku, bilkovin a sacharidu. A hodne s kocarkem chod, pokud to jde - denne klidne 10 kilometru sviznejsim tempem. Ale jez poradne, at si nezpomalis metabolismus. Chce to dostatek bilkovin a tuku (a sacharidu tak akorat), aby te nehonily chute a zaroven jsi byla najezena a hubla jsi. Pokud budes jist malo, jako ted, tak si organismus bude syslit kazdy gram a nic nezhubnes.

Ornwen
Závislačka 4237 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 12:12
@Anonymní píše:
@Ornwen děkuji, to je jen velice obecně,. Papam i kureci maso a rybí.. Ale jiné maso mi nechutná… často sáhnu po sladkosti více než dříve.. A proto chci poradit jak jíst,, lépe,, abych se zbavila chutí ma sladké a tučné atd..

tak zkus luštěniny. Červená čočka, quinoa, samozřejmě i normální čočka, fazole, boby třeba.

toooja
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 13.02.17 12:21

Jsem na tom upne stejne. S vahou, jako pod kopirak, jak u tebe.Ted po 2 detech 165 cm a 78 kg.Vim,jak zhubnout, uz jsem po 1 tehu shubla za rok 20 kg, zmena jidelnicku a cviceni na cross trenazeru doma. A ted jsem lina a rozmazlena na vsechno. Nijak se nemuzu dat dohromady.JA strasne rada sladke:kokina, zakusky…Delaji mi dobre, radost a e to ma droga. V tom je problem. Jamile sladke vynecham a jim dobre, tak hubnu.Ale nijak nemuzu vydrzet, jak pred 2 lety, cely rok jsem byla hodna na sebe.
Jinak, muj jidlenicek, kdyz jsem „hodna“na sebe a hlidam si:
sn kvaskovy zitno-psenicny domaci chleba 50-60 g, flora 15 g, eidam nebo olom. tvaruzky do 50 g.Nebo na chleba zerve 35 g a 2 platky sunky kureci, zelenina k tomu, treba 100 g rajcat, nebo kapii.
sv mrkev 100 g, jabko 100g, mandle 10 g
o pohanka{ryze, bulgur, cizrna…} varena porce zalezi podle toho, co to je 120-140 g, Brambor si davam i do 180 g. MAso 100-120 g kureci, hovezi dusene, jatra smazena kureci…Vetsinou kureci 100 g na prudko, s horcisi, treba.

sv kefir 200 g kneckabrot zitny racio 1-2 platky, nebo 30 g chleb zitny, jestli malo jen kefir.

v je jako polovicni porce obeda, jestli teply. A nebo 2,3 pokud studena. treba 100 g surimi, kapie, cubule, bily jogurt. S 30 g chleba. Nebo tunak ve vl stave, zelenina, vejce varene.
Takovy priklad jen.

Ze zacatku mi pomohla Jill Michaels, ale deticky ted me nenechaji v klidu.Tak nic. TAk aspon prochazky, porad lip, nez sedet doma.
S cvicenim mi to slo rychleji. Nevim, jak bez cviceni.Ted za mesic jsem shodila 3 kg, a to jsem obcas hresila sladkym.Na cvico jsem byla jen 2× na spinningu, coz neni ideal na hubnuti. Potrebujes dodrzovat tepovku na hubnuti, coz je super na cross trenazeru, nebo rotoped, prochazka.
Je to o sebeovladani.Ja to nezvladam.3kg pracne shodila, a kilo nazrala za tyden. Narozky, vypet, dortiky…
A chute jsou prave, kdyz dokola sladke, uzenina…Pokud nevtrvas a neroztrhnes to kolo, dal budes se trapit a dohanet sladke a zas uzeniny, a uzeniny chcou zas sladke…A tuk a cur jsou drogy pro nase telo.Je to tezke, ale pry da se to zvladnout. Otazka, zda chces.JA si nepredtsavuji, ze bych nedala dortik. A v tom asi muj problem. :mavam:

mia3
Kecalka 140 příspěvků 13.02.17 12:45

Za seba mozem poradit online kurz Vyzva 21 dni…No, kurz, skor je to o tom ‚nakopnuti‘, ako natrvalo zmenit zivotny styl. Mas tam jedalnicky, cvicenie na doma a ked budes dodrziavat rady trenera, kila a cm pojdu dole.

Levandulina
Kelišová 5196 příspěvků 7 inzerátů 13.02.17 12:52

Já si zapisuju co sním a kolik na www. kalorickétabulky. cz Tam je vidět i co je potřeba ještě sníst, aby to bylo vyvážené.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.17 12:59

Samozřejmě všechno začíná nákupem. Když nebudeš blbosti nakupovat, nebudeš je ani jíst.
Chuť na sladké máš proto, že jíš nevhodné potraviny nebo nevhodné množství a tvoje tělo strádá. Je to opravdu jednoduché. Zvládne to každý, kdo opravdu chce.

KPKristy
Hvězda diskuse 46603 příspěvků 13.02.17 13:03

Ja si myslim, ze je to i hodne v hlave. Mas chut na smazene? Dej si jednou za cas rizek. Mas chut na uzeninu? Tri platky kvalitni sunky te nezabijou. Vsak tech „zakazanych“ potravin nemusis snist pet kilo a cpat se jimi denne! Ukojis chut a ta dieta bude hned snesitelnejsi :nevim:
Kdyz budes mit v hlave jen „musim zhubnout, dam si zrni“, tak se akorat utrapis.
Nevim no..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama