Reklama

Pomůže mi psycholog přijít na to, co chci od života?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ankapr
Povídálka 12 příspěvků 19.08.18 11:38
Pomůže mi psycholog přijít na to, co chci od života?

Zdravím, je mi 20, mám o šest let staršího přítele, jsme spolu 4 roky a poslední rok spolu bydlíme. Snaží se studovat na vysoké škole, nicméně čím dál častěji propadám panice, že vlastně vůbec nevím, co od života chci. Nejsem si jistá, jestli obor, který studuji, je ten pravý. Nevím ale ani jaký jiný bych mohla studovat. Netuším, jakou práci bych v budoucnu chtěla dělat. A bohužel si přestávám být jistá tím, jestli je přítel pro mě ten pravý. Je to můj úplně první vztah. Již od začátku máme nějaké neshody a spory, to ke vztahu samozřejmě patří. Jenomže on si mě fyzicky vůbec nevšímá. Sex máme tak jednou za 14 dní a to mi prostě nestačí. Ačkoliv o tom ví, nic a tím nedělá. Když ho chci svádět, dotýkat se ho a podobně, odstrkuje mě, že toho mám nechat. Zkrátka začínají se mi v hlavě rodit myšlenky, že bych s jiným mohla být spokojenější.
A moje otázka? Kdybych vyhledala odbornou pomoc, nějakého psychologa, dokáže mi v těchto mých nejistotách pomoci? Jak to vůbec probíhá, když jde někdo se svými problémy poprvé k takovému člověku? Už jsem hodněkrát uvažovala, že bych do toho šla. Ale vždy se zaleknu představy, že tam přijdu a nezvládnu o svých problémech otevřeně mluvit…
Všem moc děkuji za jakékoliv rady a názory :)

Reklama

Reakce:

navy blue
Kecalka 306 příspěvků 19.08.18 11:47

zkus si představit okamžik, kdy (někdy v blíže neurčené budoucnosti) s tím klukem už nejsi. co cítíš? to by ti mohlo pomoct v rozhodování. já bych ti mohla napsat, co si o tom myslím, ale ty na to přijdeš sama. teda, ty už jsi na to vlastně přišla …

Deluxe27
Stálice 79 příspěvků 7 inzerátů 19.08.18 11:47

Dokáže tobě pomoct s tvými problémy,aby pomohl s problémy ve vašem vztahu, musíte jít oba dva :nevim:
A k tobě - je toho na tebe moc, velký tlak na co nejlepší výkon, možná od sebe samotné což může pramenit z výchovy,ale raději zajdi za psychologem, pomůže ti to si myslím, že ano :hug:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 19.08.18 11:52

Tomuhle oboru se věnuje životní kouč. Nemáš psychický problémy, abys musela zahlcovat psychologa. Případně si přečti nějakou knihu. Je jich o osobním rozvoji a směřování života celá řada. Změň vysokou školu, vyměň přítele, odjeď do Austrálie, co já vím. Nuda není důvod, proč vyhledat psychologa.

jenny.fields
Generální žvanilka 24716 příspěvků 19.08.18 12:02

Ano, zašla bych.

Agrion
Závislačka 2776 příspěvků 19.08.18 12:10

@Čičorečka Mam podobny nazor…

Ja bych doporucila na rok se sbalit a vypadnout nekam do zahranici na zkousku… pokud to jde, tak s Erasmem jako student… pokzd nemas studijni vysledky tak treba Work and travel… naucis se jazyk, budes mit cas popremyslet co se zivotem a potkas nove lidi ;)

Uživatel je onlineMaiandra
Kecalka 311 příspěvků 19.08.18 12:25

Psycholog opravdu nepomáhá pouze s psychickými problémy. :roll: A sama bych se jednoznačně svěřila psychologovi, který je profík a absolvoval dost náročnou školu a výcvik, než nějakému koučovi, který snad může být dobrý, ale taky to snadno může být šarlatán (jako že dneska koučuje každá ambiciózní rychlokvaška).
Pomoct ti psycholog samozřejmě může, ve smyslu provést tě tím, aby sis k tomu došla sama, položit otázky, které potřebuješ slyšet. S tou školou by to možná chtělo i někoho přes kariérní poradenství, jsou na to snad i testy. Mimochodem bývají psychologové i přímo při VŠ pro studenty.
Popravdě mi ale přijde, že si u přítele se spíš chceš rozhoupat a utvrdit se v něčem, co už víš.

Chytrak
Závislačka 2720 příspěvků 19.08.18 12:29

S tim jak mas nalozit se zivotem ti psycholog neporadi. K odbornikum(psychi­atrum, psychologum) se chodi kdyz mas realne deprese, sebevrazedne tendence, potrebujes antidepresiva bez kterych nejsi schopna vubec fungovat atd. Nebo cekas ze ti psycholog rekne ze se mas rozejit s partnerem nebo jaka prace te bude v zivote bavit?
Ne ne, na to si musis prijit ty sama, s tim ti psycholog nepomuze…

Silver_Lining
Kecalka 386 příspěvků 19.08.18 12:43
@Chytrak píše:
S tim jak mas nalozit se zivotem ti psycholog neporadi. K odbornikum(psychi­atrum, psychologum) se chodi kdyz mas realne deprese, sebevrazedne tendence, potrebujes antidepresiva bez kterych nejsi schopna vubec fungovat atd. Nebo cekas ze ti psycholog rekne ze se mas rozejit s partnerem nebo jaka prace te bude v zivote bavit?
Ne ne, na to si musis prijit ty sama, s tim ti psycholog nepomuze…

Mezi psychologem a psychiatrem je zatraceně velký rozdíl a rozhodně nepatří oba do skupiny „když potřebuješ antidepresiva“. Pořád lepší svůj problém řešit s odborníkem než nechat rozjet něco co pak člověk nezvládne ukočírovat. Těžko z jednoho příspěvku zakladatelky poznáme, co se s její životní nejistotou ještě pojí za problémy.

Chytrak
Závislačka 2720 příspěvků 19.08.18 12:58
@Silver_Lining píše:
Mezi psychologem a psychiatrem je zatraceně velký rozdíl a rozhodně nepatří oba do skupiny „když potřebuješ antidepresiva“. Pořád lepší svůj problém řešit s odborníkem než nechat rozjet něco co pak člověk nezvládne ukočírovat. Těžko z jednoho příspěvku zakladatelky poznáme, co se s její životní nejistotou ještě pojí za problémy.

Jasne, to vim dobre, psycholog ti napriklad antidepresiva nepredepise. Vychazim jen z toho co napsala, zbytek si muzes domyslet a spekulovat. Ale pokud ma „jen“ problemy, ktere popisuje tak na ty urcite staci sama. Ono taky je dobre vedet kdyz uz clovek radi toho psychologa kolik jich je k dispozici v kterem kraji a jake jsou k nim objednaci lhuty (nekde i vic nez 6mesicu) ;)

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 19.08.18 13:43
@Maiandra píše:
Psycholog opravdu nepomáhá pouze s psychickými problémy. :roll: A sama bych se jednoznačně svěřila psychologovi, který je profík a absolvoval dost náročnou školu a výcvik, než nějakému koučovi, který snad může být dobrý, ale taky to snadno může být šarlatán (jako že dneska koučuje každá ambiciózní rychlokvaška).
Pomoct ti psycholog samozřejmě může, ve smyslu provést tě tím, aby sis k tomu došla sama, položit otázky, které potřebuješ slyšet. S tou školou by to možná chtělo i někoho přes kariérní poradenství, jsou na to snad i testy. Mimochodem bývají psychologové i přímo při VŠ pro studenty.
Popravdě mi ale přijde, že si u přítele se spíš chceš rozhoupat a utvrdit se v něčem, co už víš.

A s čím přesně jiným pomáhá psycholog, než s psychickými problémy? To by mě fakt zajímalo, co si pod jeho pracovní náplní představuješ. A jestli si myslíš, že studovat psychologii je náročné a zvládnou to jen špičky v oboru, tak se pleteš. Psycholog je dneska každý druhý jouda. Vím to z vlastní zkušenosti. Psycholog jí v tom, jestli se má rozejít s přítelem fakt neporadí, od toho tam není. Akorát bude zabírat termín někomu, kdo to fakt potřebuje.

AnnaNuvoletta07
Kecalka 380 příspěvků 19.08.18 15:40

No, žádný druhý člověk ti nedá smysl života ani ti neukáže ideální cestu pro Tebe. Přijdeš mi dost zmatená; co zkusit jógu, různé meditace aby sis vyčistila mysl a nemlelo se ti to v hlavě jedno přes druhé? Zapletenou housku nerozpleteš, jak se říká. :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >