Pomůže Policie k vystěhování?

Anonymní
24.3.16 20:08

Pomůže Policie k vystěhování?

Ahoj holky. Máme takový problém a potřebujeme poradit zda máte některá podobnou zkušenost. Koupili jsme s přítelem baráček který byl v exekuci.Je náš od 1.2.2016.Bydleli -bydlí tam starší manželé a když za nimi byla makléřka i s mým partnerem říkali že zatím nemají kam jít a neví co dělat. Můj byl dobrák a dal jim čas něco si najít do konce března. Chtěl s nimi vyjít po dobrém. O co jde 16.3.jim volal jak to s nimi vypadá a oni pořád nic nemají. Smlouvu o pronájmu s nimi nesepsal byla to jen ústní dohoda. Řekl že prostě do konce března se musí odtěhovat a oni že se budou snažit. Mají tam pořád trvalé bydliště, posílali jsme výzvu o vystěhování jinak za každý den budou dávat částku 1000kč. Ale co dál? Po dobrém to asi nepůjde máme právo zavolat třeba policii aby je vystěhovali nebo nezmůžeme nic? Prodáváme byt a na konci dubna se už musíme stěhovat kvůli novým majitelům. Poradte prosím :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24.3.16 20:10

Prodejem baráku se jím ruší trvalák. Byl jejich ten barák, nebo tam byl v podnájmu?
Protože pokud měli smlouvu s nějakým nájemcem a ten již není majitelem, jejich smlouva o TP je neplatná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.16 20:15

@hudečice Byl jejich dostali se do velkých dluhů ze kterých vznikla exekuce a tím pádem přišli o střechu nad hlavou.Tak to jsem nevěděla. A takže myslíš že kdyby dělali problémy policie by pomohla?

• Nahlásit
  • Citovat
18143
24.3.16 20:19

To těžko, podle mne jedině soudní vystěhování, policie nikoho z domu vystěhovávat nebude :think:
To je síla (nic ve zlém, je jasné, že kdybyste to nebyli vy, byl by někdo jiný) že ti lidé, zatímco vy se budete zabydlovat, budou nejspíš na ulici :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.16 20:21
@Anonymní píše:
@hudečice Byl jejich dostali se do velkých dluhů ze kterých vznikla exekuce a tím pádem přišli o střechu nad hlavou.Tak to jsem nevěděla. A takže myslíš že kdyby dělali problémy policie by pomohla?

U koho jste sepisovali kupní smlouvu na barák? Co v ní konkrétně je? Je tam i zmínka o tom, že prodávající ztrácí dnem přepisu také i trvalé bydliště v baráku?
Dle mě jste noví majitelé, oni své TP ztratili dnem prodeje domů, není jejich, nemají s kým sepsanou smlmouvu o podnájmu (taky nemůžou mít s nikým, když byly majiteli), S tímto by policie mohla pomoci. Zavolejte právníkovi, u kterého byla smlouva sepsána a zeptejte se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.16 20:22
@jahuhudka píše:
To těžko, podle mne jedině soudní vystěhování, policie nikoho z domu vystěhovávat nebude :think:
To je síla (nic ve zlém, je jasné, že kdybyste to nebyli vy, byl by někdo jiný) že ti lidé, zatímco vy se budete zabydlovat, budou nejspíš na ulici :think:

Ale to přeci není problém nových majitelů, že ti původní budou na ulici. Oni ztrácí TP dnem přepisu baráku na nové majitele. Jedině, že by jím tam TP noví majitelé nechali a sepsali s nimi nájemní smlouvu.

Příspěvek upraven 24.03.16 v 20:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
24.3.16 20:23

Ahoj, jsem z oboru. Je potřeba vyřídit aby tam neměli trvalý pobyt, do té doby je policie nemůže vyhodit, pak už ano a dokonce se oni pak dopouští TČ pokud budou setrvávat. A být vámi, tak si se svědkem a nejlíp i právníkem sepíšu i nájemní smlouvu dokud prostě nebudou ofiko odhlášení a půjde je vyhodit. Toto je ofiko postup. A ten neofiko a rychlejší: vyměnit zámky až oni nebudou doma a domluvit se, že si prostě za vaší přítomnosti jen vezmou věci a půjdou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3739
24.3.16 20:25

@hudečice TP neztratí dnem prodeje ale musí se odhlásit na úřadě a nahlásit nový TP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5288

@jahuhudka No víš my s nimi cítíme proto jsme je tam taky nechali od 1.2. do konce března s tím že jim dáváme čas něco si najít. Můj po nich ani nechtěl žádné peníze za to že tam jsou.Je nám to líto ale co máme dělat? Věděli to od října že mají exekuci a že si musí něco najít. Jiný by se s nimi třeba ani nemazlili a v únoru by museli odejít tak nám to radila i ta realitní makléřka ale my měli sociální cítění a nechali je tam. A ted kam máme pak jít my? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
@Rieshell píše:
@hudečice TP neztratí dnem prodeje ale musí se odhlásit na úřadě a nahlásit nový TP.

Tím líp, dotáhnout je oba i s kupní smlouvou na úřad a nové TP můžou mít na úřadě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.16 20:26
@kacenka8 píše:
@jahuhudka No víš my s nimi cítíme proto jsme je tam taky nechali od 1.2. do konce března s tím že jim dáváme čas něco si najít. Můj po nich ani nechtěl žádné peníze za to že tam jsou.Je nám to líto ale co máme dělat? Věděli to od října že mají exekuci a že si musí něco najít. Jiný by se s nimi třeba ani nemazlili a v únoru by museli odejít tak nám to radila i ta realitní makléřka ale my měli sociální cítění a nechali je tam. A ted kam máme pak jít my? :(

Sociální cítění je u cizích lidí zbytečné, pouze toho využívají. Tak hlavně, že vy budete pod mostem. Okamžitě je dotáhněte na magistrát, vemte kupní smlouvu s tím, že ti dva už nejsou majiteli baráku, ať si dají trvalák třeba na magistrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
24.3.16 20:27
@jahuhudka píše:
To je síla (nic ve zlém, je jasné, že kdybyste to nebyli vy, byl by někdo jiný) že ti lidé, zatímco vy se budete zabydlovat, budou nejspíš na ulici :think:

tak hlavně že ti co jim půjčili nebyli chudáci, když jim neplatili… jj je to blbý ale dneska chce každý to na co nemá a pak to takhle dopadá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18143
24.3.16 20:29

@kacenka8 Je mi to jasný, jen jsem si to představila, neber to osobně, i vy jste v nepříjemné situaci :? Co se poptat na azyláku či ubytovně a předat jim kontakty? Určitě vám nechtějí dělat problémy, jen si neví v této situaci rady :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5288
24.3.16 20:29

Už nejsem anonym :D no nevadí. No ted nevím přesně co v té kupní smlouvě je ale já mám za to že mi přítel řekl že tam mají neustále tvralý pobyt. Nemám jí u sebe :( to je škoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.16 20:30
@jahuhudka píše:

Mi neříkej, že během 2 měsíců neseženeš garsonku? Bytů plno v celé republice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama