Pomůže prestiži učitelského povolání distanční výuka?

852
4.11.20 17:24

Pomůže prestiži učitelského povolání distanční výuka?

Hezké odpoledne všem. Myslíte si, že distanční výuka může změnit nevalný pohled některých rodičů na učitele? Jak je vidět někde i tady, tak mají kantoři moc volna, moc peněz, až tolik toho nedělají, a hlavně to dělají špatně. :roll: Teď si to rodiče vyzkouší a dost je jich celkem bezradných. Chápu, že musí chodit do práce a že ne každý má pedagogické vzdělání. Na druhou stranu, znají své dítě nejlépe, což při učení myslím zásadně pomáhá. Jen dodám, že nejsem učitelka a s učením doma zkušenost mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10793
4.11.20 17:32

Mne těší vidět práci učitelů při online výuce, krásně zvládají, jsou trpěliví. Chválím je moc.
A myslím, že lemry, které se projevili/y už na jaře (pár, ale přece), prostě online neučí, ale víme stejně, že za moc nestojí.
A to píp stvoření, které školu „řídí“? Taky žádné překvapení. :roll: To je neštěstí pro školu i pro nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
4.11.20 17:38

Taky mám dobré zkušenosti a chválím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32222
4.11.20 17:39

Ano, myslím si, že tato zkušenost posune celkový pohled společnosti na učitelské povolání k lepšímu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.20 17:42
@Popeladym píše:
Hezké odpoledne všem. Myslíte si, že distanční výuka může změnit nevalný pohled některých rodičů na učitele? Jak je vidět někde i tady, tak mají kantoři moc volna, moc peněz, až tolik toho nedělají, a hlavně to dělají špatně. :roll: Teď si to rodiče vyzkouší a dost je jich celkem bezradných. Chápu, že musí chodit do práce a že ne každý má pedagogické vzdělání. Na druhou stranu, znají své dítě nejlépe, což při učení myslím zásadně pomáhá. Jen dodám, že nejsem učitelka a s učením doma zkušenost mám.

Právě naopak. Učitelů jsem si vždy vážila, bylo mi líto, že nemají vyšší platy atd. Teď vidím, že naše učitelka nedělá vůbec nic (ok, asi 15 minut denně může strávit zadáním úkolů, ale bez toho bychom taky dokázali pokračovat na další stránce…) a pobírá za to 100 % platu, měním názor. A ne, nebudu si stěžovat ani jí, ani řediteli. Může se stát, že se ještě někdy uvidíme prezenčně a nechci rovnou měnit školu.

• Citovat
  • Nahlásit
4705
4.11.20 17:45

Ahoj, ja to vezmu asi odjinud nez se ocekava, ale me online vyuka “trochu stve”. :lol: :mrgreen: Mam tri deti a teprve nejstarsi je ve skole (2.trida) a je jeste specificky (specifikovat uplne verejne nechci 8) :kytka: ), takze mame svuj plan na ten “balik uciva a latky na tyden” a snazim se hodne toho stihnout v dobe, kdy mam na dopoledne mladsi deti ve skolce a miniskolce. :palec: :pankac: Protoze soustredeni s dvema hrajicimi si a kricicimi detmi za zady je obcas narocne i pro me. :lol: :mrgreen: 8)
Jinak myslim, ze online vyuku ma nase pani ucitelka zvladnutou dobre, ona je super i normalne, takze to v pohode. ;) :pankac: Jinak jako u vsech povolani, je to o lidech. :pankac: :andel: ;) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
4.11.20 17:51
@Anonymní píše:
Právě naopak. Učitelů jsem si vždy vážila, bylo mi líto, že nemají vyšší platy atd. Teď vidím, že naše učitelka nedělá vůbec nic (ok, asi 15 minut denně může strávit zadáním úkolů, ale bez toho bychom taky dokázali pokračovat na další stránce…) a pobírá za to 100 % platu, měním názor. A ne, nebudu si stěžovat ani jí, ani řediteli. Může se stát, že se ještě někdy uvidíme prezenčně a nechci rovnou měnit školu.

Ano, názor se dá jistě změnit i k horšímu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
4.11.20 17:55

@Mmmanka pevné nervy, snad se aspoň menší děti dostanou brzy do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.20 17:58

Podle mě naopak prestiž ještě klesá. Jsem učitelka a teď hodně vnímám tu špatnou atmosféru, co je kolem mě. Hodně rodičů zaujalo postoj „když to zvládne učitel, tak to zvládnu taky a ještě lépe, protože děti mají jedničky“ (a nikdo nevysvětlí, že hodnocení je někde jinde, než v běžné výuce).
Přijde mi, že nikdo není spokojený. Část rodičů je naštvaná, že máme málo hodin, další část si stěžuje, že jich máme hodně. To stejné je s úkoly. Ať přijdu kamkoliv, řeší se škola a to negativní.
Jak mě rodiče sledují při online hodinách, mají potřebu se vyjádřit k tomu, co se děje. Opět hledají to, co by oni udělali jinak a mají potřebu to komentovat před dětmi :roll:. Podobnou zkušenost nemám jen já, ale i kolegyně a kamarádky z VŠ.
Navíc jsme teď „doma za 100% platu a nic neděláme“.
Už jsem tu měla známou, co po mně chtěla pohlídat dítě, protože jsem zase doma a mám prázdniny :lol: Prý to aspoň holku naučím, když jsem učitelka a mám čas. Lidi z rodiny se už taky ozývali :lol:
Omlouvám se za negativismus.

• Citovat
  • Nahlásit
2489
4.11.20 18:12

Mam dite v 1. tride a myslim, ze ucitelka toho ted nema moc na praci. Zada praci na tyden dopredu a deti doma s rodici ukoly v sesitech vypracuji. Posilat ji hotove ukoly zatim nemame, takze ani nic neopravuje. Online nemaji, za coz jsem rada. Dite takhle zvladne behem par minut to, co by online delalo hodinu. Co se tyce prestize povolani, tak si myslim, ze zalezi na tom, jakou zkusenost ma rodic. Jsou ucitele, kteri to neresi a prace maji mene (asi i telocvikari a ucitele ruznych vychov). Na druhe strane treba matikar/cestinar se jiste nezastavi, pokud ma dopoledne online v nekolika tridach a pak jeste opravuje vsem ukoly. Ti toho maji urcite vic, nez by meli nalozeno prezencne. Takze ja si myslim, ze prestiz jeste klesne a to uz je i tak hodne nizko. Protoze preci „kdo neumi, uci“. A dnes uci kazdy rodic :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1024
4.11.20 18:15

Mě udivuje, že syn 2 třída měl první týden 1hodinu denně, teď 2 hodiny denně a plní týdenní plán bez nutnosti mého zapojení. Na jaře jsme se s ním učila dle pokynů učitelky a bylo toho mnohem víc. Sama jsme se účastnila jen první hodiny jinak syna pošlu se připojit a věnuji se dceři ať ho tam neotravuje. Paní učitelky si vážím a jsem ráda, že vyučuje z domova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95211
4.11.20 18:29

Nemyslím. Právě naopak.Je to teda o lidech, jako všude.
Mám porovnání dvou učitelek žáků, které mám aktuálně v rodině.
Paní učitelka prvostupňového dítěte, úžasná, skvělá, pro děti toho dělá hodně.
Druhá učitelka středoškoláka, katastrofa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
852
4.11.20 18:35
@Anonymní píše:
Podle mě naopak prestiž ještě klesá. Jsem učitelka a teď hodně vnímám tu špatnou atmosféru, co je kolem mě. Hodně rodičů zaujalo postoj „když to zvládne učitel, tak to zvládnu taky a ještě lépe, protože děti mají jedničky“ (a nikdo nevysvětlí, že hodnocení je někde jinde, než v běžné výuce).
Přijde mi, že nikdo není spokojený. Část rodičů je naštvaná, že máme málo hodin, další část si stěžuje, že jich máme hodně. To stejné je s úkoly. Ať přijdu kamkoliv, řeší se škola a to negativní.
Jak mě rodiče sledují při online hodinách, mají potřebu se vyjádřit k tomu, co se děje. Opět hledají to, co by oni udělali jinak a mají potřebu to komentovat před dětmi :roll:. Podobnou zkušenost nemám jen já, ale i kolegyně a kamarádky z VŠ.
Navíc jsme teď „doma za 100% platu a nic neděláme“.
Už jsem tu měla známou, co po mně chtěla pohlídat dítě, protože jsem zase doma a mám prázdniny :lol: Prý to aspoň holku naučím, když jsem učitelka a mám čas. Lidi z rodiny se už taky ozývali :lol:
Omlouvám se za negativismus.

Tak to, že jste doma za plný plat, jsem radši ani nezmiňovala. :lol: To hromada lidí nepřekousne. Kdybyste byli doma zadarmo, budou vás mít rodiče hned raději. :roll: Závist je strašná věc. Asi jsem měla štěstí na samé dobré učitele, protože jsem jim nikdy nezáviděla. Není co. Dnes už teda vůbec ne. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
4.11.20 18:37

Muj druhak ma online vyuku 3 VH denne a ucitelka ma vzdy krasne zpracovanou prezentaci, která ji na kazdy den zabere urcite min 2-3 hod. Nechapu, ze nekde se nedela temer nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18783
4.11.20 18:38

@Popeladym nevím, jestli je to o prestiži, ale po týdnech online výuky a domácího vzdělávání, toho mám plný kecky a úplně obdivuju, jak to učitelé dávají s více dětma více hodin. Naše učitelka jede v první třídě online od 8hod do 12 hod, každý den zasílá pracovní listy, pohádky, básničky a písničky. Sešity točíme přes vrátnici a každý den přijde email s úkoly. Do toho je celý den usměvavá, zábavná a snaží se toho co nejvíc vysvětlit online. Vtáhne do učení všechny děti a chválí a chválí. Nás rodiče minimálně jednou týdně 8) já bych po 14 dnech s jedním dítkem proskočila oknem a s jekotem utekla do nejbližšího lesa a ona to dává s přehledem. Takže já smekám 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama