Pomůže Hormon Provera k otěhotnění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  17.04.18 13:43
Pomůže provera k otěhotnění?

Ahoj, chtěla bych se s vás zeptat, třeba některá budete mít podobnou zmušenost. Teď je to 10 měsíců co se s přítelem snažíme o miminko, brala jsem pět let antikoncepci sunya od svých 16 let. Před nasazením antikoncepce jsem měla celkem pravidelné cykly 30 - 32 dní, po vysazení mám cykly stále nepracidelné, nejdříve 29, pak 34 a teď poslední 3 měsíce až 43 dní. Dostala jsem teď od svého gynekologa předepaanou Proveru na tři měsíce od 18. Do 28. dne cyklu i přesto, že minulý měsíc u mě byla ultrazvukem prokázaná ovulace až 28. den cyklu.. Doma jsem si přečetla, že pokud se provera nasadí před ovulací tak pak ovulace neproběhne, tudíž nejde otěhotnět. Zarazilo mě, že mi ji gynekolog předepsal i přes to, že ví, že chceme miminko. Tak by mě zajímalo jestli jste to měla některá podobně a pomohlo vám to k miminku? :think: Děkuju za každou odpověď. :)

Reklama

Reakce:

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 17.04.18 14:13

Já po jedné jediné dávce provery přišla na rok o menses, takže velmi vážně pochybuji, že by byla vhodná při snažení. Měla jsem jí mít jako antikoncepci, která měla fungovat 3 měsíce. Je to 3 roky od aplikace a přestože jsem měla několikrát styk přímo během ovulace ani jednou jsem neotěhotněla.

Anonym95
Nováček 1 příspěvek 17.04.18 14:29

A máme na mysli tu stejnou proveru?, já beru tabletky na srovnání cyklu, vím, že ještě existuje depo-provera, což je přímo antikoncepce tak jestli si dobře rozumíme :)?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Reklama