Pomůžeme kočičkám a pejskům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 13.01.17 11:14
Pomůžeme kočičkám a pejskům?

Ahoj :) Napadlo mě založit tuhle diskuzi, ani nevím jestli se to vůbec chytne, jestli sem někdo bude přispívat, ale za zkoušku to stojí :)
Jsem na FB v různých skupinách o kočkách, protože kočky miluju. Ale občas mě ty příspěvky co tam lidé dávají, rozesmutní. Na ulici je tolik toulavých koťat a tolik opuštěných kočiček, že se mi tomu ani nechce věřit. Je mi jasný, že některé kočky jsou toulavé a jsou zvyklé být venku. Ale třeba před pár dny do skupiny psala paní, že lidé v jejich vesnici opustili dům, stěhovali se a kočičku nechali na zahradě samotnou. Je mi těchto zvířat opravdu líto a strašně bych si přála, aby každá opuštěná kočka našla svůj domov.
Je mi jasný, že několik z Vás je v těchto skupinách přidaná taky, ale věřím tomu, že jsou zde i uživatelky co FB nevyužívají.
Takže touhle cestou bych Vás, které FB používáte a sledujete tyhle skupiny, chtěla poprosit, abyste sem do této diskuze sdíleli odkazy s opuštěnými kočkami, s kočkami které se třeba někomu ztratili, protože věřím že i touhle cestou se dají zachránit kočičí životy. Zároveň se sem můžou přidávat i inzeráty z různých bazarů, kde lidé nabízejí koťata. Já sama už kočky mám, další si už vzít nemůžu, ale i kdyby tahle diskuze měla pomoci jen jedné kočce, byla bych za to moc vděčná.
Samozřejmě se tahle skupina může týkat i opuštěných pejsků, takže kdo sleduje psí skupiny, klidně sem přidávejte také.
Prozatím napište svůj názor na tohle, jestli myslíte že by to mohlo fungovat a uvidíme, buď zde budeme přidávat odkazy, nebo pokud se to vůbec nechytne, diskuzi bych nechala smazat. :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

misi11
Neúnavná pisatelka 16632 příspěvků 13.01.17 11:37

Ono opustena kocka mi prijde porad asi svym zpusobem lepsi, nez kdyz se opusti pes, idealne nekde uvazany :pocitac: :pocitac: mysleno co do pohyblivosti.
Ale je to sileny jak se chovame ke zviratkum :poblion: :,(

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 13.01.17 11:40
@misi11 píše:
Ono opustena kocka mi prijde porad asi svym zpusobem lepsi, nez kdyz se opusti pes, idealne nekde uvazany :pocitac: :pocitac: mysleno co do pohyblivosti.
Ale je to sileny jak se chovame ke zviratkum :poblion: :,(

jasně že je to hrozný, já jen, že jsem spíš kočkomil než psomil, proto sleduji spíš kočičí stránky a napadlo mě tohle :) samozřejmě se tu můžou sdílet i opuštění psi, nebudu vůbec proti :)

ka2ka
Extra třída :D 12937 příspěvků 1 inzerát 13.01.17 11:41

Já si chtěla vzít kočku z útulku, ale prý jí jako venkovní nedají na to si mám pořídit vesnickou kočku :think:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 13.01.17 11:42

Nevím, jestli není kontraproduktivní ještě dál sdílet inzeráty na koťata, tím se ty lidi akorát poňoukají, aby dál množili a nenechali kastrovat, však se to vždycky rozdá, v horším připadě prodá.

Jinak si myslím, že na tohle jsou lepší ty FB skupiny. Je to rychlejší.

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 13.01.17 11:46
@jenny.fields píše:
Nevím, jestli není kontraproduktivní ještě dál sdílet inzeráty na koťata, tím se ty lidi akorát poňoukají, aby dál množili a nenechali kastrovat, však se to vždycky rozdá, v horším připadě prodá.Jinak si myslím, že na tohle jsou lepší ty FB skupiny. Je to rychlejší.

No já nad tím takhle nepřemýšlela. Ale věřím, že jsou lidi kteří takhle bohužel přemýšlet budou.
Jinak FB skupiny jsou určitě rychlejší a lepší, ale ne každý má FB :)

misi11
Neúnavná pisatelka 16632 příspěvků 13.01.17 11:56

Tech inzeratu je denne tolik, ze jen tezko asi bude mit nekdo tolik casu je kopirovat sem. Navic je to odkaz na fb stranky, ktere stejne nejdou tem co je nemaji :?
Kazdej den se vyskytne tolik „alergii“ a „stehovani“ a co hur najitych uvazanych psu u stromu, znacek, cely den u obchodu… Pokud se nezacne kastrovat, nezmeni se legislativa, tresty za tyrani apod bohuzel se toho asi moc nezmeni..
Pro pejskare doporucuju Pes nejvěrnější přítel a Daruji psa, štěně urgentne..

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 13.01.17 12:03

@misi11 Ano inzerátů je hodně, taky po nikom nechci aby sem kopírovali každej na kterej narazí :) Spíš když to zvíře bude opravdu v nouzi, tak to hodit i sem, člověk nikdy neví kdo se toho může chytnout :) jinak inzerce koťat atd, to už je na každém jestli to sem bude sdílet nebo ne.

vejilka
Závislačka 4599 příspěvků 13.01.17 13:02

Já mám psa i kočku. Oba od štěněte nemáme. Majitel se o fenku nechtěl starat a dával jí na inzerát tak jsme si jí vzali. Když jsme se přestěhovali do baráčku tak předešlí majitelé tu taky nechali venku kočku která tu byla zvyklá. Tak jsme si jí nechali ale bohužel nám asi za čtyři měsíce utekla a už se nevrátila :( Byla hrozně moc hodná a vděčná vždycky na zavolání přiběhla k nám tak nevím co se s ní stalo. :,( Už asi čtyři měsíce máme Mourečka :srdce: zatoulal se nám jako kotátko přiběhl celý v šoku a byl celý špinavý od nějakého oleje.Tak jsme si ho taky nechali :D Je tedy venku má svůj přístřešek kde má slámu ale je to moje zlatíčko a to jsem nikdy kočky nemusela.Na zavolání přiběhne, kam jdu tam jde za mnou, rád se se mnou mazlí a je hodnej i na syna. Takže mám takové dva pejsky doma :srdce: Jen ho chci nechat vykastrovat, můj chlap mi pořád říká at se na ty zvířata tak neupínám ale já si nemohu pomoct. Hlavně se bojím aby mi kocour neutekl za kočkama a něco se mu nestalo. Takže půjde na kastraci. Jinak jsem se chtěla zeptat ted mi chytá myši každý den ale jestli bude chytat i když bude kastrovanej? Jinak já občas přispívám https://www.facebook.com/…movslunicko/?… má na starost jedna hrozně hodná paní co má ráda zvířata a hlavně kočky

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 13.01.17 13:08
@kacenka8 píše:
Já mám psa i kočku. Oba od štěněte nemáme. Majitel se o fenku nechtěl starat a dával jí na inzerát tak jsme si jí vzali. Když jsme se přestěhovali do baráčku tak předešlí majitelé tu taky nechali venku kočku která tu byla zvyklá. Tak jsme si jí nechali ale bohužel nám asi za čtyři měsíce utekla a už se nevrátila :( Byla hrozně moc hodná a vděčná vždycky na zavolání přiběhla k nám tak nevím co se s ní stalo. :,( Už asi čtyři měsíce máme Mourečka :srdce: zatoulal se nám jako kotátko přiběhl celý v šoku a byl celý špinavý od nějakého oleje.Tak jsme si ho taky nechali :D Je tedy venku má svůj přístřešek kde má slámu ale je to moje zlatíčko a to jsem nikdy kočky nemusela.Na zavolání přiběhne, kam jdu tam jde za mnou, rád se se mnou mazlí a je hodnej i na syna. Takže mám takové dva pejsky doma :srdce: Jen ho chci nechat vykastrovat, můj chlap mi pořád říká at se na ty zvířata tak neupínám ale já si nemohu pomoct. Hlavně se bojím aby mi kocour neutekl za kočkama a něco se mu nestalo. Takže půjde na kastraci. Jinak jsem se chtěla zeptat ted mi chytá myši každý den ale jestli bude chytat i když bude kastrovanej? Jinak já občas přispívám https://www.facebook.com/…movslunicko/?… má na starost jedna hrozně hodná paní co má ráda zvířata a hlavně kočky

více takových lidí :palec: Já mám kočky dvě, klidně bych měla i víc ale bydlím v bytě a víc koček si sem nemůžu dovolit :? Myslím si, že když bude vykastrovaný tak myši bude chytat pořád, ale jinak se asi celkově uklidní. Ale nevím, záleží na jeho povaze, každá kočka je jiná :) na stránky kouknu, děkuji :)

stinga
Závislačka 4168 příspěvků 6 inzerátů 13.01.17 13:14

@kacenka8 ano myši bude chytat i jako kastrovaný, oni je chytají jako stravu, ale taky jako zábavu, nám jeden kastrovaný kdysi donesl 5 myší za den :mrgreen:

vejilka
Závislačka 4599 příspěvků 13.01.17 13:17

@juliettee on je horozně hodnej i ted.Snad bude chytat dál i když bude vykastrovaný. Fena je s námi vevnitř tak tu ohlídáme aby třeba neutíkala i když to ona ani nedělá :D ale o něj se bojím aby neutekl :( Ta paní jak jsem na ní poslala odkaz tak žije jen z darů od lidí. Nám tenkrát jako jediná vzala kotatka které jsme našli dál za naším domem.Byli plně kojené a jejich máma byla vedle mrtvá :( Nedokázali jsme je dokrmit tak jsme obvolávali útulky a nikde je nechtěli přijmout. Jediná ona si je vzala, vykrmila a všechny 4 přežily :pankac: a ted mají nový domov

vejilka
Závislačka 4599 příspěvků 13.01.17 13:20

@stinga Tak to mám radost :potlesk: on právě jak kdy každé ráno najdu nějaké překvápko venku :D bud mrtvou myš nebo rozcupovaný ptáček. Mě právě říkala známá at ho nekrmim že pak nebude lovit, jejich kočky prej myši nechytaly. Mě to přijde jako hloupost. Náš chytá i když je přežranej :D

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 13.01.17 13:21
@kacenka8 píše:
@juliettee on je horozně hodnej i ted.Snad bude chytat dál i když bude vykastrovaný. Fena je s námi vevnitř tak tu ohlídáme aby třeba neutíkala i když to ona ani nedělá :D ale o něj se bojím aby neutekl :( Ta paní jak jsem na ní poslala odkaz tak žije jen z darů od lidí. Nám tenkrát jako jediná vzala kotatka které jsme našli dál za naším domem.Byli plně kojené a jejich máma byla vedle mrtvá :( Nedokázali jsme je dokrmit tak jsme obvolávali útulky a nikde je nechtěli přijmout. Jediná ona si je vzala, vykrmila a všechny 4 přežily :pankac: a ted mají nový domov

to je dobře, že to dopadlo takhle, akorát chudák ta jejich mamina :( paní je moc hodná. Já bych si nejradši vzala každou kočku kterou potkám, ale bohužel to nejde :lol: Přítel se mi směje že jsem záchranářka koček, když kvůli tomu i zakládá diskuze, ale očividně se to stejně nechytne, takže bych ji nechala smazat…ale dám tomu ještě trochu času :)

stinga
Závislačka 4168 příspěvků 6 inzerátů 13.01.17 13:24

@kacenka8 nekrmení je fakt blbost, to by na ty myšky ani neměl sílu, právě dobře krmený kocour chytá myši pro zábavu, třeba jako my sportujeme. A když ti to nosí ke dveřím, to ti nosí dárečky z lásky, takže pochválit a pak tajně vyhodit :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >