Pomůžeme zachránit tyto krásné děti (charita)?

23
8.8.13 09:56

Pomůžeme zachránit tyto krásné děti (charita)?

Krásné dopoledne všem,
ráda bych se podělila o jednu zkušenost..nedávno jsem viděla na ČT1 v Sama doma neskutečné záběry dětí v Africe, které umírají naprosto zbytečně - o trošku mléka se musí dělit s celou rodinou!

Na stránkách www.pomoztesnami.cz jsem nakonec oplakala videa, které přivezli čeští lékaři z poslední mise a rozhodla jsem se pomoci za každou cenu.

Například tomuto krásnému dítěti bychom mohli pomoci:
http://www.youtube.com/watch?…

Podvýživené děti jsou vděčné za každou kapku výživy - mise International Humanity, 2013

Poslala jsem organizaci nějaké peníze, pár oblečení a hraček (usoudila jsem, že proti těmto dětem moje děti žijí v neskutečném blahobytu).

Děti v Malawi kromě toho, že se o hrnek kaše musí podělit s celou rodinou, aby přežila (hrnek kukuřičné kaše smíchané s vodou je kolikrát jediné jídlo pro celou rodinu na celý den, navíc se jedná o kaši bez vitamínů), večery prožívají v absolutní tmě. Protože nemají svítilny, způsobují si díky tomu úrazy, které se jim nehojí a způsobují jim trvalé následky. V oknech děti nemají moskytiéry proti komárům a umírají na malárii. Spí na holé zemi, která studí. Musí chodit kilometry pro vodu, aby se vůbec mohly napít atd.Tyto děti, když dostanou hračku, nemohou uvěřit, že si jí opravdu mohou nechat - je to kolikrát jediná hračka v jejich životě.

Nikdo z nás si neumí představit, jak musí být rodičům, kteří nemají jak nakrmit své plačící děti, nikdo si neumí představit tu bezmoc, kterou cítí máma, které umírá dítě na běžnou nemoc jen proto, že nemá pouhých 30Kč na antibiotika…

Nemáte někdo taky doma zbytečné oblečení (hlavně látkové pleny, trička, letní kalhoty, botičky po dětech apod., popř. hračky) a další věci (více vám paní řekne, co by potřebovali, na pomoztesnami@seznam.cz…

Mějte se moc krásně, věřím, že se pár maminek třeba najde a pár oblečení doma taky. Díky moc za všechny tyto děti!!!

Zkoušela jsem dát na charitu u nás, ale když jsem viděla, jak striktně se oblečení třídí, jak existují nějaké normy, co přijmout a nepřijmout, raději to budu posílat do Afriky…africké děti jsou vděčné za vše…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

295
8.8.13 10:01

Kdybych věděla, ze se to 100% k nějakému takovýmu detatku dostane, poslala bych třeba modré z nebe..ale nevěřím tomu..jim dojde jen zlomek..jestli vubec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13736
8.8.13 10:07

Já přispívám každý měsíc penízky na unicef- přece jen je to osvědčená organizace :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
8.8.13 10:11

Kdyby to sem nehodil nováček, tak možná… ale takhle je to pro mě nedůvěryhodné. A navíc přispívám jinde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
8.8.13 10:20

Upřímně nepřispívám nikde (kromě kytičky proti rakovině). V Somálsku bylo v roce 1960 cca 3 miliony lidí, v roce 2011 cca 10 milionů. Ta země neuživila ani ty 3 milony a teď je tam trojnásobek a je to ještě horší. Taková pomoc nikam nevede, vyrobí jen další závislé na humanitární pomoci. Ani to, že pár dětí půjde do školy to nevytrhne. Potřebují restartovat zemědělství, chov dobytka, drůbeže…co já vím. Ale krmit je do nekonečna - tomuhle projektu osobně nevěřím. Ale to je můj názor, neodsuzuji nikoho, kdo pomáhá a věří tomu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sandra752
8.8.13 10:23

Pardon, treba me za to ukamenujete, ale nemaj tam Š*kat! Proč si dělaj děti, když vědí, jak o mají s potravou apod?! Toto nechápu! DĚTI ALE LITUJU, JSOU TO CHUDÁCI :|

• Nahlásit
  • Citovat
karfice
8.8.13 10:25
@Sandra752 píše:
Pardon, treba me za to ukamenujete, ale nemaj tam Š*kat! Proč si dělaj děti, když vědí, jak o mají s potravou apod?! Toto nechápu! DĚTI ALE LITUJU, JSOU TO CHUDÁCI :|

Mám stejný názor, proč si dupou děcka, když je neuživí??? Mají 3, 5, nebo i 9 parchantů, kteří jen natahují ruce a chcípají postupně. Je to hnusné já vím, možná mě odsoudíte. A ještě jím mám posílat peníze aby si dělali další děcka, jen co jím dají nažrat z mých peněz?
Nato můžou zapomenout.

• Nahlásit
  • Citovat
5916
8.8.13 10:27

My adoptovali 3 sourozence na filipinach. Je to konkreti pomoc konkretnim detem. Platime jim skolu, piseme si dopisy. A musim rict, ze mam ze sebe dobry pocit. Obcas podporim unicef, libi se mi jejich vyrobky.
Ale uprimne do tohohle bych asi nesla. Nevim. Prijde mi to neduveryhodne. Navic posilat hracky, boty, obleceni do takove zeme vyjde draz nez poslat penize aby se to koupilo tam :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2219
8.8.13 10:28

Pred tremi roky jsem si vzala kokra z utulku. Platim mu zradlo, veterinu a davam mu zivot, ktery by mu lecjaky pes mohl zavidet. Presne vim, kam moje penize jdou, protoze sama kupuju, co je potreba. A ze pes neni clovek? Neni, ale clovek ho vyhodil a tak napravuju skody a sramy na jeho dusicce :(
Jinak nikde neprispivam a ani nechci. A zrovna u takoveho Unicefu bych neprispela ani petnik. Vite vy vubec kolik lidi po svete zamestnava (a tim padem jim musi platit mzdu), kolik brozur, reklam apod. veci tiskne atd.? Z te dejme tomu vasi 100,– mesicne jde tak 80,– na administrativni poplatky spolecnosti. Takze tudle!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
8.8.13 10:39
@Lada84 píše:
Pred tremi roky jsem si vzala kokra z utulku. Platim mu zradlo, veterinu a davam mu zivot, ktery by mu lecjaky pes mohl zavidet. Presne vim, kam moje penize jdou, protoze sama kupuju, co je potreba. A ze pes neni clovek? Neni, ale clovek ho vyhodil a tak napravuju skody a sramy na jeho dusicce :(
Jinak nikde neprispivam a ani nechci. A zrovna u takoveho Unicefu bych neprispela ani petnik. Vite vy vubec kolik lidi po svete zamestnava (a tim padem jim musi platit mzdu), kolik brozur, reklam apod. veci tiskne atd.? Z te dejme tomu vasi 100,– mesicne jde tak 80,– na administrativni poplatky spolecnosti. Takze tudle!

Já mám z množírny čivavu a budu si brát za 14 dní ještě krysaříka. Jinak z mého platu odchází 3000 měsíčně na pomoc pro vybraný útulek + ještě pomáhám se sbírkami a převozy zvířat po celé ČR i do nových domovů. Ať si myslí kdo chce co chce, stokrát radši přispěju na zvířata než na lidi!!! Zvíře za nic nemůže, to jen lidi! A přesně tak je jich v Africe jak mravenců a furt se množí dál! Nedala bych jim nic, ať se sami starají, brečet před kamerou umí každej :poblion: :poblion: :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19093
@Apaji píše:
Upřímně nepřispívám nikde (kromě kytičky proti rakovině). V Somálsku bylo v roce 1960 cca 3 miliony lidí, v roce 2011 cca 10 milionů. Ta země neuživila ani ty 3 milony a teď je tam trojnásobek a je to ještě horší. Taková pomoc nikam nevede, vyrobí jen další závislé na humanitární pomoci. Ani to, že pár dětí půjde do školy to nevytrhne. Potřebují restartovat zemědělství, chov dobytka, drůbeže…co já vím. Ale krmit je do nekonečna - tomuhle projektu osobně nevěřím. Ale to je můj názor, neodsuzuji nikoho, kdo pomáhá a věří tomu :kytka:

Souhlasím, tohle jim opravdu nepomůže, bohužel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
@karfice píše:
Mám stejný názor, proč si dupou děcka, když je neuživí??? Mají 3, 5, nebo i 9 parchantů, kteří jen natahují ruce a chcípají postupně. Je to hnusné já vím, možná mě odsoudíte. A ještě jím mám posílat peníze aby si dělali další děcka, jen co jím dají nažrat z mých peněz?
Nato můžou zapomenout.

Souhlasím :pankac: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2262
8.8.13 10:41
@Sandra752 píše:
Pardon, treba me za to ukamenujete, ale nemaj tam Š*kat! Proč si dělaj děti, když vědí, jak o mají s potravou apod?! Toto nechápu! DĚTI ALE LITUJU, JSOU TO CHUDÁCI :|

Jenže z těch dětí vyrostou ti samí zmetci jako jejich rodiče… Vidí, že se krade, zabijí, unášejí lodě, tak to budou dělat taky… :poblion: :pocitac: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
8.8.13 10:41

Planetární zdroje nestačí proto, aby 7 miliard lidí mělo stejný komfort jako my v evropě.

Někdo má holt štěstí, že se narodí v evropě/usa atd. někdo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4858
8.8.13 10:45
@karfice píše:
Nato můžou zapomenout.

Teda tvuj prispevek me ale hnul zaludkem.Ty deti za to nemuzou. Uvedomujes si, ze zadne dite za nic nemuze? Nemuzou za to komu a kde se narodili.Za vsechno muzou rodice, na ne nadavej.Ale psat o parchantech a co jim daji NAZRAT to je hnus, k pobliti. Zlejsi prispevek sem dlouho necetla. Jinak vim jak to myslis a souhlasim, jen to jde napsat trochu slusneji, bez zlosti na ty male deti.Melo by se spis zamerit v takovych zemich na antikoncepci, sterilizace,vasektomie.Jsou to lide s velmi nizkym, mozna velmi podprumernym IQ, proto jich je tolik, proto se rodi stale vic a vic deti, pokud by byly jen trochu vzdelani, uvedomi si, ze kdyz privedou do bidy dite, zemre a nesoulozili by. Takze jak pisu, ja osobne bych klidne pomohla kdyby celosvetove probehla nejaka kampan na nerozeni deti v takto chudych zemi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama