Pomůžete mi s výběrem pejska?

Anonymní
7.2.21 00:54

Pomůžete mi s výběrem pejska?

Ahojte, potřebovala bych radu ohledně výběru našeho budoucího člena rodiny - pejska :andel:
Pořízení vlastního psa je můj sen už několik let, rozhodla jsem se, že si tento sen tedy konečně splním. Zároveň však chci výběr pečlivě zvážit, aby nám bylo všem v rodině hezky. Prosím, podívejte se níže na naše podmínky, podle kterých byste mohli doporučit plemeno, holka/kluk, atd. Na vzhledu nám tolik nezáleží, důležitá je povaha. Budu ráda i za doporučení chovné stanice. Moc děkuju :kytka:

• Bydlím s budoucím manželem v prostorném bytě ve středu města, ke kterému patří větší zahrada, poblíž jsou dva parky, kde bychom pejska venčili.
  • s časem a prací jsme na tom velmi dobře, pes by byl doma sám maximálně 4 hodiny denně, můžeme se mu tedy hodně věnovat.
  • plánujeme v budoucnu děťátko, pes by měl mít povahu vhodnou k dětem.
  • jsme středně pohybově aktivní, máme rádi dlouhé procházky v přírodě, výlety, kempování, v létě sport, na lovecká plemena si však netroufáme.
  • pejsek bude především člen rodiny, neplánujeme výstavy, chov. Blízká rodina jsou pejskaři, od ridgebacků přes stafordy po japončíky, máme plnou podporu a zajištěné hlídání.
  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1086
7.2.21 01:04

Myslím, že máte skvělé podmínky pro pejska :kytka:. Ale poradit plemeno je těžké. Je jich spoustu a z toho co jste napsala to vypadá, ze by se k vám hodilo spoustu plemen. To je opravdu těžké takto říct. Nemáte alespoň nějaké favority?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
7.2.21 01:13

Při rozhodování o plemeni jsem se koukla na tento portál. Myslím, že mají pravdivé informace o plemenech, případně není problém si na internetu něco dohledat. Jsou tam u každého plemena pro a proti, základní informace a i chovné stanice.
Přeji hodně štěstí při výběru pejska ;)

https://vse-pro-zviratka.cz/plemena-psu/

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 01:30

@Matt 02 zdravím, moc se nám líbí plemena jako ridgeback, staford, bullterier - protože je máme v rodině a docela už víme, co od nich čekat, pejsci jsou senzační, na tato plemena bychom si troufli. Zvažovali jsme basenjiho, ten by byl velikostně a pohybově k nám dobrý, ale povahou nejspíš ne, konzultovali jsme to s paní chovatelkou. Naprostý top, který by se nám líbil, jsou ohaři, konkrétně malý munsterlandský, na toho si však netroufáme fyzicky, ten zůstane naším malým snem :)) kdybychom neplánovali v budoucnu dítě, vzala bych si oblíbence z útulku, mám průkazku na venčení a s některými pejsky se znám. Ale takto pořád nevím, kdo by se k nám hodil :))

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 01:36

@Dinocco děkuju, tento portál známe a prohlížíme a vybíráme, díky

• Citovat
  • Nahlásit
266
7.2.21 01:38

Jednoznačně Stafbull. A navíc pokud toto plemeno znáte tak není o čem. My máme staffbulíka a už bych k dětem jiného psa nechtěla. Jsou k dětem a celkově k lidem úžasní. Ke psům však už méně. Ne nadarmo se jim v Anglii přezdívá Baby Dog. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8461
7.2.21 01:49

Máme fenku Kavalír King Charles Španěl. Úžasné plemeno. Klidné. A naprosto pravdivý výrok - plně se přizpůsobí svému pánovi. Když bude pán tři dny ležet na gauči, bude s ním. Bez nároku na dlouhé procházky. Ovšem když je pán naladěn na výlet, tak běží bez problémů 20 km. Kamkoli s ní jdeme, tak okolí obdivuje, jak je to zdatné plemeno. Na Lysou horu nás vyloženě táhla nahoru. Po kamenech letí, schody nedělají problém. Na všechny rozhledny vyleze. Manžel měl kolikrát tendenci ji někam vyzvednout - třeba vysoké schody - ale ona si všude vyskočí sama. Doma nikdy nic nezničila. Má pořád svůj první pelíšek. Bude ji 6 let. Ani jednou do něj nekoukala.
Negativa - relativně dost chlupů po bytě.
Druhá věc - bála bych se vzít štěně bez PP. S PP jsou dražší a hlavně to trvá, než se sežene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10841
7.2.21 01:59

Co velspringer? Takova mene narocna verze toho ohare.
I kdyz na vasem miste bych volila psa, ktery nepotrebuje zamestnat vycvikem, ale staci mu ten pohyb venku, turistika.
Spolecenske nebo nejake mene narocne jine plemeno. Ani toho utulku bych se nebala, naopak, ziskat hotoveho dospeleho psa presne podle pozadavku muze byt velka vyhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 02:23
@Lucie_Sx píše:
Co velspringer? Takova mene narocna verze toho ohare.
I kdyz na vasem miste bych volila psa, ktery nepotrebuje zamestnat vycvikem, ale staci mu ten pohyb venku, turistika.
Spolecenske nebo nejake mene narocne jine plemeno. Ani toho utulku bych se nebala, naopak, ziskat hotoveho dospeleho psa presne podle pozadavku muze byt velka vyhoda.

Děkuju za tip, pejsek se mi hodně líbí, takovou rasu neznám, jdu si ho nastudovat :palec: co se týče útulků, mám venčící průkazku, ještě na výšce jsem chodila venčit pejsky z útulku 2× týdně, tak některé znám docela dobře. Pejska z útulku bych si vzala určitě, kdybych neplánovala mimčo. Moje kamarádka si takto vzala úžasného hodného retrívra, vše se zdálo skvělé až její syn skončil s roztrhaným ouškem na jipce.

• Citovat
  • Nahlásit
374
7.2.21 06:07

Tomu rozumím, že nechcete psa z útulku kvůli mimču. Nikdy nevíte, co má za sebou. Já takhle prvně v životě kvůli dítěti koupila z chovné stanice papírové štěně retrívra, předtím jsem měla bez pp z množírny a také kříženého z útulku a bohužel teď ve třech letech řeším situaci, kdy fena začala mít epileptické záchvaty a je to teda dost síla (rozdrápaný dřevěný nábytek, rány jak z děla, když s sebou mlátí) Dítě ji má rádo, vůbec nevím, co budu dělat, protože mi přijde nebezpečnější než ty předchozí dva, když pominu to, že už pár nocí nespíme. V pondělí jdu k veterináři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7557
7.2.21 06:32

My mame asistaka retrivra. Je uzasnej, ke vsemu zivymu pratelskej. Jediny negativa chlupy a je to popelnice zrava :mrgreen: co se chlupu tyka, da se sehnat golden doodle nebo labradoodle, to je kralovskej pudl s retrivrem nebo. labrousem, pouzivaj se jako asistaci a byli vyslechteni prave proto aby nepelichali. Na fotu nas devitiletej dedouch :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
7.2.21 07:27

Máme borderkolii, k dětem úžasný. Jak na synovce ted již 5 s 2 roky. Tak na našeho malého 5 měsíců. Porad by ho olizoval. Takže děti miluje hlavně když si s ním hrají. Teda ten náš snese každého psa. Akorát ty chlupy :zed: to je katastrofa. :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9584
7.2.21 08:16

Ridgeback je do vašich podmíneknaprosto nevhodný pes, toho rovnou vylučte, navíc bych ho nedoporučovala k děte, hlavně těm malým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
7.2.21 08:25

Basenji opravdu ne, mela jsem a k detem to uplne neni, k vlastnim i mozna, k cizim uz ne. I jinak je hodne povahove specificky.
Mam ted siperku, velikostne i povahove parada, jen teda taky pelicha no. Ale byl s nami pod stanem, na vode. S detmi pro kazdou srandu, berou ho i na volno ven a rad lezi i na gauci s panickem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12298
7.2.21 08:25
@Anonymní píše:
@Matt 02 zdravím, moc se nám líbí plemena jako ridgeback, staford, bullterier - protože je máme v rodině a docela už víme, co od nich čekat, pejsci jsou senzační, na tato plemena bychom si troufli. Zvažovali jsme basenjiho, ten by byl velikostně a pohybově k nám dobrý, ale povahou nejspíš ne, konzultovali jsme to s paní chovatelkou. Naprostý top, který by se nám líbil, jsou ohaři, konkrétně malý munsterlandský, na toho si však netroufáme fyzicky, ten zůstane naším malým snem :)) kdybychom neplánovali v budoucnu dítě, vzala bych si oblíbence z útulku, mám průkazku na venčení a s některými pejsky se znám. Ale takto pořád nevím, kdo by se k nám hodil :))

Munsterlqndy znam, proc by ne??? Pohyb musíte dát všem a ja bych se toho nebála. Povahově super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat