Ponižuje mě, jak se bránit?

17050
17.3.11 14:07

Ponižuje mě, jak se bránit?

Ahoj,
tak už to došlo tak daleko, že manžel do našeho rozchodu tahá i děti. Před nima se jich pořád ptá, jestli si s nima vůbec hraju, co jsme dělali. Když odpoví starší, že jsme vyráběli něco, tak on hned že to bylo vyjímečně asi. A že sedím pořád na internetu- poslední dobou ano, hledám bydlení, protože na mě tlačí, kdy už půjdu.

Dětem říká: no to se podívejte jakou máte maminku!
Neustále mě shazuje před nimi: „tohle nebudeš uklízet? A to tu takhle necháš?“ (sám tomu uklízení moc nedá a ještě se o něj starám- i když prát jsem mu přestala).

O výchově dětí mě taky neustále poučuje: Nedělej to takhle, proč ti ta Verunka tolik brečela u koupání? A cos jí tam dělala? 8-o 8-o 8-o (nikdy ho to ani nezajímalo a kdyby někdy myl dětem vlásky, tak by věděl, že malá u toho vyvádí).

Cítím, že mě chce vydeptat, daří se mu to :cry: . Má výhodu, má bydlení, má už zřejmě i novou paní, je silnější a vždycky se mnou manipuloval.

Já nechci být slabá, ale jak se bránit:(((. Mluví se mnou jako s nickou, co se nedokáže postarat ani sama o sebe :cry: . Pokud odsud utíkám večer se třeba jen projít, abych s ním nebyla, když děti spí, tak jsem hned největší ku–a, nebo se nevěnuju domácnosti a jsem v tahu… Co jsem to pak za matku a ženu :cry: :cry: :cry: .

Celkově si říkám, že jsou na tom ženy hůř, chlap je třeba mlátí.. To mě ne.. Můj táta bere moje rozhodnutí odejít jako zbytečné a přehánějící. A navíc to přeci sama neutáhnu, dle jeho slov. Mě se nechce všem se obhajovat, že to je už to krajní řešení, ke kterému jsem dospěla díky tomu, co se u nás dělo.. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17026
17.3.11 14:18

Laky- :hug: :hug: :hug: :srdce:
Jsi silna zena(silnejsi nez tvuj muz),posilam ti alespon trochu sily,at zvladnes vse,co mas.
Vydrz jeste kousek,bude dobre,zvladnes to :hug: To dulezite jsi uz udelala,branis se uz jen tim,jak jdes dal :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
17.3.11 14:27

Já ti moc gratuluju k rozhodnutí od takového člověka odejít. Na všechny ty deptací narážky bych já odpovídala stylem, ať mi políbí… TŘEBA S TÍM ÚKLIDEM BYCH MU ŘEKLA - PROČ TO NEUKLIDÍŠ SÁM, BLBEČKU. Jenže těžko to radit tobě, asi budeš jiná povaha. Tak vydrž, než si něco najdeš k bydlení, pak bude líp. Hlavně si neber moc k srdci to, co říká, už jen z popisu vidím, že je to srab.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
17.3.11 14:33

On mě deptá i před těma dětma, to vlastně nejvíc a ještě je do toho zatahuje a to se nedá moc takhle odpálkovat.
A když se snažím bránit, tak začne vyhrožovat s tím, že nemám děti jistý atd. Já se ho bojím, jednou mě napadl, nepřímo, neublížil mi, ale násilím mě držel sevřenou. Kvůli blbosti. Kdo četl mé diskuze, pak ví, že tu mlátí občas pěstí do zdi, syna bil kvůli blbostem.
Takže já z něj prostě strach mám. Bojím se, co bude dělat dál, čeho všeho je schopný.
Syn se počůrává i přes den, řešili jsme to s dětskou psycholožkou, potvrdila mi to, co jsem si myslela, že i syn se ho bojí. Akorát on tomu nerozumí a miluje ho samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
17.3.11 14:39

Přesně jak jsi napsala ,chce tě zdeptat.Já bych ti poradila ,nevšímat si ho .Ale to asi moc nejde.A to .že ti vyhrožuje ,že nemáš jisté děti ,to je prasárna.Nikdo nesebere matce děti ,pokud k tomu nemá jasný a vážný důvod.On to zkouší .Hlavně se musíš obrnit , aby jsi dokázala čelit tomu.Nenech si sebrat sebevědomí ,ono se těžko hledá zpět .Prosím tě a proč s ním bydlíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1873
17.3.11 14:39

Lakynko, jakmile budeš mít jen trochu příležitost, odejdi, kvůli sobě, kvůli dětem!!!
Snažit se zmanipulovat děti proti tobě, je hnusné, to by si rodiče po rozchodu neměli nikdy dělat.
A myslím, že se nemusíš před nikým obhajovat, že chceš odejít, vždyť nikdo jiný než ty přeci nemůže vědět, jak to doopravdy u vás doma chodí!
Držím palce, zvládneš to :hug:
PS: Vyjádření od psycholožky ohledně tvého syna a jeho strachu z otce bys asi dostala, že? Kdyby ti chtěl dělat problémy se svěřením dětí do péče…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
17.3.11 14:41

Momentálně hledám byt. Ale s financemi to není tak jednoduché. Když jsem chtěla odejít někam dál, kde jsou byty levnější, tak to mi zas vyhrožoval, že bude zle, jestli se odstěhuju daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
17.3.11 14:59
Lakynka píše:
Momentálně hledám byt. Ale s financemi to není tak jednoduché. Když jsem chtěla odejít někam dál, kde jsou byty levnější, tak to mi zas vyhrožoval, že bude zle, jestli se odstěhuju daleko.

ten byt u kamarádky ti nevyšel? a co nějaký azylový dům? Tam se možnost nenašla.
To co ti dělá tvůj manžel je největší hnus. chudák. takhle si dovolovat na ženskou. grrr. úplně mě chytá vztek. Zkoušela jsi zajít za psychologem? třeba by ti poradil, jak na ty jeho dementní kecy reagovat. držím palečky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Lakynko,
držím palce, ať se co nejdříve odstěhuješ a máš klid :kytka: :kytka: :kytka:
To, že tě shazuje před dětmi… Nevím, asi je to nějaká chlapská sebeobrana, či co… Já když měla s manželem obr krizi a chtěla jsem se rozvést, tak jsem blbé řeči poslouchala denně. Obvykle i děti :-( :-( :-( . Manžel ze mně dělal nejhorší mámu a manželku pod sluncem, i když moc dobře věděl, že takovou jako jsem já, jen tak nenajde. Tím se nechci chvástat, ale zvládám spousty věcí, zastanu chlapa, stavba baráku byla z velké části na mně,… Jenže tohle dětem nevysvětlíš. Ty tvoje jsou ještě malé, zapomenou na to. Moje děti už byly větší a dodnes mi starší synek vypráví o tom, jak si pamatuje, že tatínek říkal… :cry: :cry: :cry:

Zvládneš to i finančně, on bude muset platit alimenty, stát ti také pomůže. Možná na tom budete finančně hůř, ale psychicky budeš v pohodě a děti také :kytka:

Přeji hodně štěstíčka :kytka: :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
23860
Lakynka píše:

Proboha, snad kvůli němu nechceš bydlet někde blízko? To se nemusíš stěhovat potom vůbec, pořád za tebou poleze :roll: Klidně se odstěhuj daleko, když bude chtít vidět děti, jen ať si přijede. Když bude vyhrožovat, tak po telefonu nebo SMS a budeš mít aspoň důkaz pro policajty. A neboj děti připadnou tobě, zvlášť jestli ta psycholožka, co jste k ní chodili ti napíše nějaké vyjádření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
17.3.11 15:08

Asi by pro mě byl azyl úplně to nejkrajnější řešení. Jelikož ještě studuju, přivydělávám si dortama, abych mohla splácet ten kurz. Mám tu klientelu, jedinou nejlepší kamarádku. Proto i já bych byla ráda někde tady. Myslím, že jeho zájem o mě dávno vychladl, otravovat přes sms bude doufám to jediné, co mu zbude.

Byty většinou: nechtějí děti, vysoká kauce, provize, nevyhovující topení pro děti atd. :(
Já doufám, že něco vyjde, ale ten azylák bych psychicky asi nedala:(.

Ta psycholožka mi snad vyjádření dá. Doufám, že si zapsala i to, jak se manžel divil, že trestat fyzicky dítě se nemá. Doufám, že si zaznamenala i to, když jsem jí říkala, jak malý volal ze spánku: já jsem hodný, já jsem hodný. On má noční můry a on na něj ještě vždycky řve, ať přestane brečet. Až tu M nebude, zavolám jí a poradím se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
17.3.11 15:13

:hug: Modřiny a šrámy se časem zahojí,ale v duši si to člověk ponese celý život :hug:
Já oproti tobě měla tu výhodu,že jem neměla děti,ale manžel byl alkoholik a pro ránu nešel daleko.Zlomený nos se zahojil,ale ty psychický traumata,ty si v sobě ponesu celý život :oops:
Nedovol,aby se to stalo i tvým dětem a odstěhuj se co nejdřív a co nejdál!Přeju ti hodně moc síly a at to všechno dobře dopadne :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
17.3.11 15:19

u nás ve dvoře kdysy bývala super školka. udělali z toho nový azylový dům. Nemůžu se vžít do tvé situace. Ale raději bych byla zde, než s tím chudákem .

je to azylový dům Gloria na Praze 5.
http://www.charita-adopce.cz/index.php?…

Je to tam opravdu pěkné. Nevím přesně jak to vypadá uvnitř. Ale vše je nové. Kolem toho azyláku je oplocená obrovská zahrada. V okolí máš vše. MHD, lidl. billa.
http://www.charita-adopce.cz/index.php?…

kdyžtak se na to mrkni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
17.3.11 15:21

Evuše: to znamená ale nechat tu vše, vzdát se studia, výdělku… Je to tak? Juknu na to, až se uklidním, právě mě dorazil bratr… Dneska už druhý blízký člověk mi podrazil nohy, moje rodiče při mě taky nějak nestojí. Odmítli mě, kdyby mě zbil, tak mám jen zavolat policii. Cítím se na všechno totálně sama :cry: :cry: :cry: :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
17.3.11 15:29

lakynko :hug: :hug: :hug: :-( :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu