Ponorka z rodičů, přátel, nesmím skoro nic dělat

Anonymní
27.3.20 01:13

Ponorka z rodicu, pratel, nesmim skoro nic delat

Ahoj, letos mam maturovat, ale kdo vi jak to bude, jsem od zacatku zavreni skol u mamky a prarodicu, ale uz mi zacina hrabat, mame velky dum, kde bydlim ja, mamina s pritelem, brachou a v nadzemi prarodice, ja mam svuj pokoj a koupelnu, v podkrovi je jeste byt pro navstevy, kde ted travim cas spise ja.. jde o to, ze mama je na materske takze jsme furt spolu, kdyz neco chci uklidit tak to udela po me znovu, umyju nadobi a stejne si to jeste zkontroluje tak jsem pomoc s uklidem vypustila, protoze mi to je lito, kontroluje i muj pokoj ikdyz rikala ze do neho mi kecat nebude… zkousela jsem upect neco podle jedne ig kucharky a prisla a zacala mi upravovat recept, ze to takto akorat Zkonim.. no zkonila to ona… mame zahradku, ale tam jsou po vetsinu casu prarodice a jelikoz nekdy jdu nakoupit nebo na prochazku tak je nechci ohrozit…uz mi tady zacinat slusne hrabat… mama me furt nuti do jidla, jsem zvykla snidat ovoce ale az kolem pul 10, obed v 1, pak nejakou svacu a studenou veceri…ale ona by do me furt nejradeji neco cpala… denne si tak hodinu a pul opakuji otazky k maturite a hodinku samostudium, precetla jsem dost knizek ale uz me pri cteni boly hlava, z nudy jsem zacala vysivat, ale uz mi to jde krkem, s kamarady jsme kazdy den byli online nekolik hodin po skypu a ted mi uz i oni lezou krkem i oni…prijde mi ze jsem si uplne zhuntovala oci, nejradeji bych jen spala. Snazim se chodit spat az k ranu at co nejvice dne zaspim… ja bych rada doma pomohla, ale kdzy je to mamce na obtiz a chce si to udelat sama :nevim: Uz si fakt prijdu na prasky, a predstava ze to bude trvat jeste treba dalsi dva mesice nebo az v zari je ubijejici. Jinak na jsem na intru a na vikendy doma

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11838
27.3.20 03:01

Jak se jednou odstehujes od rodicu (aspon na tech 5 dni) a pak se vratis, tak je to tezke, oni te furt vidi jako malou holcicku co nic neumi zjevne, plus mamka asi je taky uz zvykla, ze se ji do „jeji“ domacnosti nikdo nemota…je to narocne…hele, cesty jsou asi 2 - bud se tomu asertivne postavis, reknes mamce co a jak ti vadi (v klidu) a zkusis navrhnout nejaka pravidla souziti. Nebo to hodis za hlavu a reknes si, ze je to docasne a ze to prejde (to ale jen v pripade, ze v tobe pak nebude dak rust frustrace). Ja takhle travila delsi cas u nasich v podstatne vyssim veku a obcas bylo dost dusno, ale snazila jsem se soustredit na to dobre a nechala jsem ji trochu se o me starat…ale aspon to bylo v dobe, kdyz jsem mohla v pripade privelkeho dusna vypadnout. Drzim palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23121
27.3.20 05:54
@Anonymní píše:
Ahoj, letos mam maturovat, ale kdo vi jak to bude, jsem od zacatku zavreni skol u mamky a prarodicu, ale uz mi zacina hrabat, mame velky dum, kde bydlim ja, mamina s pritelem, brachou a v nadzemi prarodice, ja mam svuj pokoj a koupelnu, v podkrovi je jeste byt pro navstevy, kde ted travim cas spise ja.. jde o to, ze mama je na materske takze jsme furt spolu, kdyz neco chci uklidit tak to udela po me znovu, umyju nadobi a stejne si to jeste zkontroluje tak jsem pomoc s uklidem vypustila, protoze mi to je lito, kontroluje i muj pokoj ikdyz rikala ze do neho mi kecat nebude… zkousela jsem upect neco podle jedne ig kucharky a prisla a zacala mi upravovat recept, ze to takto akorat Zkonim.. no zkonila to ona… mame zahradku, ale tam jsou po vetsinu casu prarodice a jelikoz nekdy jdu nakoupit nebo na prochazku tak je nechci ohrozit…uz mi tady zacinat slusne hrabat… mama me furt nuti do jidla, jsem zvykla snidat ovoce ale az kolem pul 10, obed v 1, pak nejakou svacu a studenou veceri…ale ona by do me furt nejradeji neco cpala… denne si tak hodinu a pul opakuji otazky k maturite a hodinku samostudium, precetla jsem dost knizek ale uz me pri cteni boly hlava, z nudy jsem zacala vysivat, ale uz mi to jde krkem, s kamarady jsme kazdy den byli online nekolik hodin po skypu a ted mi uz i oni lezou krkem i oni…prijde mi ze jsem si uplne zhuntovala oci, nejradeji bych jen spala. Snazim se chodit spat az k ranu at co nejvice dne zaspim… ja bych rada doma pomohla, ale kdzy je to mamce na obtiz a chce si to udelat sama :nevim: Uz si fakt prijdu na prasky, a predstava ze to bude trvat jeste treba dalsi dva mesice nebo az v zari je ubijejici. Jinak na jsem na intru a na vikendy doma

Až máti porodí, tak možná budeš mít pokoj, bude se realizovat u dítěte. Tak vydrž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 07:18

Já to pochopila tak, že už miminko mají… Na Tvém místě bych si zašla denně do přírody, jen se projít.. A doma zkusila nějaké cvičení, ať se i vybijes a přijdeš na jiné myšlenky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21384
27.3.20 07:29
@Russet píše:
Až máti porodí, tak možná budeš mít pokoj, bude se realizovat u dítěte. Tak vydrž.

Píše, že máma je na mateřské a o bráchovi, tak jestli to mimčo je ten brácha…

Jinak souhlas - je zvyklá tam být jen o víkendu, teď se musí nějak s mamkou dohodnout, kdy mě jen tak napadlo, jestli máma před novým partnerem nechce být za tu, co vše zvládne…možná hloupost a není to myšleno nijak zle, ale když je to přítel, tak její (zaklad) otec to není, mají malé dítě, jeho možná první, tak jestli to mám bere jinak…těžko říct, jestli i před tím byla taková.

A taky pořád zas lepší, když mají dům, v bytě by to bylo o něco horší, ale chápu, že ponorka, ať je bydlení jaké chce, že po nějaké době už nic člověka nebaví..

Zakladatelko, s mámou se dohodnout ale bude určitě něco, co proběhnout musí. Dá si říct, ne, když jí to vysvětlíš? Pošleš ji si odpočinout (jak starý je Tvůj malý sourozenec?),že nemusí vše kontrolovat, že se musíš i odtrhnout nějak od toho učení a tak. A co nějaká zahrádka u Vás v domě - je? Že by ses nějakým způsobem protáhla na vzduchu, taky i takto pomohla, nabila i tímto tělo nějakými endorfiny, co? ;)

Edit - v nadpisu máš rodiče, ale pochopila jsem správně, že mamka je s přítelem (zmiňuješ to),tak mě napadá - kde máš tátu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9891
27.3.20 07:54

Všichni to mají teď těžké, každý dělá, co umí a co může. Tak holt vydržet, nic jiného nezbývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23121
27.3.20 12:44

@Žirafa 69
Ok, spletla jsem se. Každopádně má teď tu největší povinnost se učit a někdy přiložit ruku v domácnosti. A nějak to přežít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.20 12:57

@Žirafa 69 s partnerem uz je dlouho, a vzdy byla posedla uklidem, a tim ze si to vsechno musi udelat sama, bratrovi budou dva roky, otec ma novou rodinu a nestykame se. Kdyz jsem rekla, ze chci pomoc a cimkoliv tak mi rekla, at sem rada ze nemusim nic delat, ze si to chce udelat podle sebe…
Jeste chci podotknout, ze bydlime na vetsi vesnici v olomouckem kraji a do skoly chodim do prahy, tak tu ze zacatku na me koukali jak kdybych mela mor, vsichni jsou tu paranoidni, nikdo nikam nechodi, do obchodu pousteji po jednom, starosta hlasi furt at si odpustime i prochazky

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama