Pooperacni deprese

Anonymní
9.1.20 17:41

Pooperacni deprese

Ahoj, uz nevim kam se obratit, lekari rikaji at tomu dam cas, ale me to dost trapi, babicka byla pred novym rokem na planovane operaci, ale kvuli komplikacim prisla tam dole o vsechno, bylo dohodle ze si ji na prvni tyden nebo deset dni vezmu k sobe at neni sama… jde o to ze skoro pet dnu nic nesnedla, pije jen caj, vodu, cuca bonbony, a vcera si dala teda polevku, odmita jist i antb a dalsi prasky co dostala, skoro nemluvi, bud lezi a cte, a nebo kouka z okna, odmita i sprchu, takze ji otirame alespon zinkou, letos ji bude 76, pred operaci to byla fajn, celkem ziva zena, dedu nechce videt, ze uz mu neni zenou..pred chvili jsem nasla na pocitaci otevrene stranky se smutecni vyzdobou, to me docela vydesilo, rano musim k doktorovi, a vratime se s manzelem az vever tak mam strach aby si neco neudelala…Psala jsem do online poradny a jen ze to je normalni pro zeny po takovem zakroku, ale ja fakt nevim
Prosim anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.1.20 18:19

Ne, není to normální.
Já jsem podobnou operaci podstoupila v 52 letech a vysloveně se mi ulevilo. Zbavila jsem se potíží a ani fakt, že jsem prošla rychlým umělým přechodem, mi nezpůsobil žádné psychické potíže.
U babičky zřejmě hraje roli to, že nebyla na tak velký zákrok připravena a zatím se s ním nestačila smířit.
Zkonzultovala bych problém s psychologem, aby s babičkou probral její pocity a aby s jeho pomocí získala nadhled a vyrovnala se s nastalou situací.
Prosím ponechat anonym z důvodu podrobností o zdravotním stavu.

• Citovat
  • Nahlásit
325
9.1.20 19:03

A zkusili jste s ní o tom, co se děje, mluvit? Já bych to opatrně asi nadhodila… Asi opravdu není smířená (nebyla na to připravená) s tím, jak operace proběhla. Na jednu stranu je její reakce přirozená, ale na druhou stranu určitě potřebuje pomoc, aby se s tím zvládla nějak postupně porovnat. Možná i s pomocí odborníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat