Popálené zápěstí od páry

59
8.11.19 11:38

Popálené zápěstí od páry

Dobrý den,
poradíte mi prosím jestli jít s popáleným zápěstí od páry k lékaři? Popřípadě co s tím? Zatím jsem to jen chladila pod studenou vodou. Nikdy předtím se mi to nestalo, tak nedokážu odhadnout závažnost a nechci lítat zbytečně k doktoru. Normálně bych to asi tolik neřešila, ale když jde o zápěstí, kde jsou žíly, tak se celkem bojím. Je to zarudlé a bolí to jako čert :/ Přidávám foto. Budu ráda za každou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1900
8.11.19 11:51

@Deni94 doktora bych asi nehrotila. Chladit a mazat Bepantenem. Na žíly to žádný vliv mít nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1096
8.11.19 11:52

Ne, s tím bych nešla. Klíčové je co nejdéle a nejdůkladněji chladit. Chápu, že je to bolestivé, ale rozhodně to není život ohrožující. Viz wikipedie:.1 Popáleniny prvního stupně (zarudnutí – erytém)
1.2 Popáleniny druhého stupně – povrchové (IIa; puchýř – bula)
1.3 Popáleniny druhého stupně – hluboké (IIb)
1.4 Popáleniny třetího stupně (nekróza)
1.5 Popáleniny čtvrtého stupně (zuhelnatění)
Mívám popáleniny a opařeniny daleko horší a nikdy jsem s tím k doktoru nešla. A že ho bylo občas fakt hnusné a nepříjemné.. ale následky z toho nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20185
8.11.19 11:58

S tímhle bych teda k dr nebehala. Měla sem horší a nikam sem nešla. 8) ono to přejde popálenina chvíli bolí, ale žíly ani nic dalšího ti tohle nepoškodí. Co tak můžu poradit babskou radu, tak na popáleninu namazat hořčici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
8.11.19 12:03

Tak to se mi ulevilo :-) Stalo se mi to poprvé, tak jsem se jen bála, aby nedošlo k nějakému poškození žil.. zatím to chladím a pak namažu něčím na popáleniny a snad to bude lepší :-) Děkuji všem :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14915
8.11.19 12:17

Teď to hlavně chlaď. Ne ledem, ale studenou vodou.

U dospělého to je menší popálenina, tak to chlaď a případně zabraň infekci. Kup si v lékárně hydrogelové krytí na popáleniny a nebo alespoň na to dej sterilní gázu, až dochladíš.

Klidně si vezmi nějaký prášek proti bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
8.11.19 12:24

Poprvé? Tak to si šikulka, já se škvařím každou chvíli :D Den to bude vopruz, vezmi něco proti bolesti klidně, držet na tom něco studeného, když to dáš pryč, si zase zpátky, ale to si už asi zjistila. :D Nelekni se, pokud ti tam vyskočí puchýř, s ním by se nemělo nic dělat, ale mě vždycky „nějakým záhadným způsobem“ praskne nebo se natrhne, pak musím mazat Bi-oilem aby se to rychleji zahojilo a nezůstala tam jizva. Jsem mačo :zed: :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29671
8.11.19 12:26

@Deni94

Tohle jsem už měla Xkrát a jen jsem to chladila studenou vodou, druhý den už lepší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
8.11.19 12:46

Já chladím a potřu hemagen mastí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
8.11.19 13:26

Okamžitě po popálení je nejlépe chladit OCTEM (mám to od kuchaře - a ti mají v kuchyni k popáleninám blízko) :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat