Reklama

popálenina od žárovky - nemáte zkušenost s hojením?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jonáška1
Nováček 7 příspěvků 22.01.10 14:13
popálenina od žárovky

Ahoj!Dnes ráno si můj téměř roční syn sáhl na horkou žárovku.Po chvilce mu naskákaly puchýře na dvou prstech.Jeli jsme hned do nemocnice, kde mu ruku ošetřili.Máte někdo podobnou zkušenost? Jak dlouho se to hojí,jak se dál postupuje v nemocnici,jestli zůstanou třeba jizvy atd?Děkuji.

Reklama

Reakce:

Mandlička
Závislačka 2651 příspěvků 22.01.10 14:50

Ahoj ,

na jakékoliv popáleniny co mám tak je dost dlouhou dobu chladím ve studené vodě tekoucí nedo v hrnci dle místa postižení a pak stále mažu dost mastným krémem( může být i sádlo ,olej podle toho co máš po ruce) . Studená voda není problém ,ale na dovolené je problém spíš ten krém a pak nemám ani půchýře toto se mi osvěčilo již hodněkrát. samozřejmě to nesmí být více jak 2 popáleninový stupen lehčí forma. Používám to na takové domácí nehoda. teplá voda ,žehlička , popálení od plechu a pod. Ale ted doporučiuji nach to na doléčení od odborníků je lepší když to dělá jen jeden a nepléct se už ted do toho.

Jo a taky dávám mastný tyl ,ale asi je na předpis.

vitecek
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 22.01.10 14:58

Jéé,tak to už má Vítek také za sebou,ale nenapadlo mě s tím jít k dr 8-o Prostě jsme zchladili studenou vodou a nechali jsme to zahojit.Je fakt,že on je abnormální nebolestín,nebrečí od narození ani při očkování,po každé nehodě se hned otřepe,takže jsme to nijak neřešili, nebo spíš on to neřešil :lol:Zahojení byla otázka několika málo dnů..
To dcera je pravý opak,bere sebemenší blbost jako důvod k půldennímu řevu :lol: :lol:

zuzuz
Závislačka 4086 příspěvků 22.01.10 15:03

Taky jsme to nijak neřešili, ale manža byl vyhukaný, protože zrovna hlídal. Za pár dní se to ztratilo samo i bez mastiček, jen jsme nenamáčeli ruku do vody. Teď si aspoň dává pozor na vše horké, stačí říct palí auau a už maže pryč :lol:

Marjanka
Závislačka 2964 příspěvků 22.01.10 15:29

U nas proti bolesti pomaha pomazat bolistku TeaTree olejem. Vyzkouoseno na me a spaleninach zehlickovych a troubovych.

Murka
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 22.01.10 15:58

Taky máme už za sebou, u nás to bylo setkání s horkou troubou. První pomoc nám byla doporučena chladit proudem studené vody (tlumí bolest, brání šíření horka v tkáni a dalšímu poškození), puchýře nepropichovat doma (pokud jsou tak je lepší propíchne-li je doktor), pokud je rána větší, hlubší, bolestivá tak překrýt mastným tylem a lehce obvázat a případně dát lék proti bolesti. Samozřejmě se to týká malých poranění, cokoliv většího hned k doktorovi.

nepalka píše:
Jo a taky dávám mastný tyl ,ale asi je na předpis.

mastný tyl je volně prodejný, kupovala jsem ho pro sebe (i když ti ho napíše doktor, platí se plná cena), použila jsem ho pak i na popáleninu u dcery

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 22.01.10 17:49

Jonáško, s hojením počítej tak 10 až 12 dnů. Jizva žádná nezůstane, buď v klidu. Pokud by ti dítko strčilo ruku třeba do brusného kotouče, to by bylo horší. Tam ty jizvy ukázat můžeme… :evil:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 22.01.10 18:50

Tak mě se něco podobnýho stalo před 3 msícema, dotkla jsem se žárovky, ochladila ledovou vodou, zatříkala panthenolem ve spreji a nechala být, akorát za pár dní mi můj synek nechtěně strhnul puchýř, takže mám jizvu…

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 22.01.10 19:30

Lentilko bez obav, ta jizva dospělému do roka zmizí… rány od pořezání a pobroušení - no a tržné rány - jsou opravdu mnohem horší…

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 22.01.10 20:12

Já jsme spálila mladší dceru asi taky okolo roku, chtěla jsem jí na chalupě u rodičů ukázat sálavé teplo z dvířek krbových kamen (aby si dala bacha a nemotala se kolem), no a neodhadla jsem to se vzdáleností a packu jí prostě připlácla na horké sklo. Dřív než jsem hrůzou skolabovala, chladila jsem za vytrvalého řevu proudem ledové vody asi čtvr hodiny, pak jsem sterilně zafačovala a vyšťaveného uřvana uložila do postele. Usnula a já u ní seděla a kontroloval jestli jí nestoupá teplota nebo se s rukou něco neděje. Po probuzení měla sérii bílých puchýřů, mazali jsem Framykoinem a měsíčkovou mastí, na ošetření to nebylo a já mohla konečně skolabovat (a do noci se z toho s tchýní a několika lahvemi vína dostávat) do druhého dne to vychladlo, puchýře ani nepraskly.
Hlavně zpočátku chladit (voda, led, mražený hrášek atd.)a zabránit proniknutí infekce. Povrchové popáleniny se hojí dobře, stačí promazávat. Bříška prstů jsou citlivá a velmi dobře regenerují.

Jonáška1
Nováček 7 příspěvků 22.01.10 22:10

Děkuji moc za rady a uklidnění, že nejsem jediná, kdo nedokáže ohlídat své dítě,aby se mu nic nestalo :-) .Syn má ruku celou obvázanou, ale snad ho to nijak nebolí,leze normálně po kolenou,o ruku se bez problémů opírá,je veselý jako jindy.V pondělí jdeme do nemocnice na převaz,tak snad to bude všechno v pořádku.

Sázavák 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.12 23:46
Aloe vera

Na různé popáleniny kůže je výborná mast nebo gel s výtažkem rostliny Aloe vera.
Lze zakoupit v lékárně. Postižená kůže u běžných popálenin přestane po namazání během několika málo minut bolet a bezproblémově se zregeneruje. Osobně vyzkoušeno. Tubu s gelem je dobré s sebou vzít i na dovolenou k vodě.

alexxa
Ukecaná baba ;) 1653 příspěvků 11.07.12 10:12

ZDravim, zrovna hledam informace ohledne popalenin. V nedeli mi na ruku spadla lampicka bez stinitka, chladila jsem, nechtic jsem si strhla puchyr ktery byl tmavy(nevim jak ma vypadat v zivote jsem spaleninu nevidela) a podle info na netu jde o spaleninu 2stupne u doktorky jsem nebyla, ale postizene misto na dotek boli a prijde mi i malicko otekle, mazala jsem indulonou a premyslim, ze skusim Framykoin co myslite?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >