Popálený ušní boltec - zhoršení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BlueFox
Kecalka 131 příspěvků 11.11.18 21:15
Popálený ušní boltec zhoršení

Dobrý večer, potřebovala bych poradit. Zítra půjdeme k doktorce, ale napadlo mě napsat sem. V pondělí se nešťastnou náhodou stalo, že jsem nechala misku s právě hotovymi těstovinami na nižším stolku a syn, který skočil na sedačku z komody, tak dopadl tak nešťastně, že se mu skončila trocha tě omáčky na boltci. Zacal brečet, já jsem přiletěla, vzala ho do koupelny, hned to vlažnou vodou sundala, hned namazala Hemagelem. Po chvilce se úplně uklidnil, ucho bylo cervenejsi, ale za chvíli o tom nevěděl, když jsem se zeptal, tak říkal, že bolí. Na druhý den už vypadalo ucho normálně a pak taky.Od pátku jsem nebyla doma, dnes jsem se večer vrátila a to ucho je takové lehce opuchlejší a cervenejsi než to druhé:(((.
Tak panikařím, proč se to takhle vyvíjí, vypadalo to pak jen jako povrchová záležitost, kterou Hemagel zvladl. Zadny puchyr, porušená integrita kůže. Proste mi to připadlo jako zvládnutá popálenina 1. stupně. Nerozumi tu někdo tomu prosím?

Reakce:
MartinKa36
Závislačka 3441 příspěvků 11.11.18 21:35

Vykašli se na pediatra a vem ji na popáleniny na Vinohradech, je to jediné zařízení v celé české republice které smí léčit popáleniny u dětí (popáleniny v Brně a Ostravě patří pod VFN )

MartinKa36
Závislačka 3441 příspěvků 11.11.18 21:38

Zatím nadopuj dítě nurofenem,

BlueFox
Kecalka 131 příspěvků 11.11.18 21:40
@MartinKa36 píše:
Zatím nadopuj dítě nurofenem,

Jeho to ale nebolí.Stalo se to před šesti dny.

MartinKa36
Závislačka 3441 příspěvků 11.11.18 21:43

Nurofen zastaví radikály které se šíří z poškozeného místa, není to o bolestí ale o minimalizaci poškození okolní tkáně.

BlueFox
Kecalka 131 příspěvků 11.11.18 21:55
@MartinKa36 píše:
Nurofen zastaví radikály které se šíří z poškozeného místa, není to o bolestí ale o minimalizaci poškození okolní tkáně.
:( Měla jsem jít hned asi, i když to vypadalo dobře.Já jsem si totiž jednou oparila nárt, když jsem vylívala vodu z brambor, hned jsem to namazala Hemagelem, hned to přestalo bolet a bylo to dobrý.Tak jsem myslela, že to bude podobné. To ucho fakt druhý den červené nebylo. Ale ten boltec je možná tak specifické místo…no musím vydržet do rána a doufat, že to bude dobré.Diky moc za názor! Jsem docela uzkostlivá matka, dávám všechno dál od kraje linky, vařím na vzdálenějších hořácích…pak nechám takhle hloupě misku s vřelou omáčkou. :(
MartinKa36
Závislačka 3441 příspěvků 11.11.18 22:40

Tady jsou ambulance - https://goo.gl/…/Y26mMdtDPLv ten heliport je tam snad jen pro popáleniny mají spádovost pro celou ČR lehčí případy můžou lečit šarlatáni v okresních a krajskejch nemocnicíc těžší případy a male děti se smí léčit jen tady, ty doktoři dělají jen popáleniny a když děláš jen jednu věc tak ji děláš hodně dobře

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 12.11.18 14:08

Pokud ho šest dní stará ranka nebolí, tak ho ničím nedopuj a netahej ho na popáleninovou kliniku. Pro klid duše ho vezmi k pediatričce, ale jinak nemá smysl panikařit.

Na dojmologicky zarudlé ucho fakt není potřeba volat vrtulník.

Nell2
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 12.11.18 15:07
@Ou píše:
Pokud ho šest dní stará ranka nebolí, tak ho ničím nedopuj a netahej ho na popáleninovou kliniku. Pro klid duše ho vezmi k pediatričce, ale jinak nemá smysl panikařit.Na dojmologicky zarudlé ucho fakt není potřeba volat vrtulník.

Souhlasím.
:lol:

MartinKa36
Závislačka 3441 příspěvků 13.11.18 09:28

popalenininy ma zakladatelka za rohem a je spousta případů kdy doktoři lečily popáleniny bbě a porušily předpisy o tom co mohou a neohou léčit. Pediatr není odborník na tento tip urazů, u popálenin 1 stupně nevzniká otok a zbylé případy NESMÍ pediatr léčit. nevím jak jsi přišla že tam má letět vrtulníkem. Medikace na natelké ucho je na místě, je jednodušší dít dítěti na noc nurofen než mu chladit ucho …

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >