Popínavé jahody. Má někdo zkušenost?

598
14.3.21 19:53

Popínavé jahody. Má někdo zkušenost?

Ráda bych vyzkoušela, popínavé jahody. Někde píšou keříkové. Poradí někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21217
16.3.21 00:31

Neporadím, ale budu sledovat, taky mě zajimá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13737
16.3.21 06:43
@Luska píše:
Ráda bych vyzkoušela, popínavé jahody. Někde píšou keříkové. Poradí někdo?

Hlavně je nekupuj na ty celostránkový inzeráty v časopisech… Ve skutečnosti žádný popínavý jahody neexistujou, to jsou prostě výhonky, kterýma se množí jahody běžně a musela bys je táhnout nahoru a vyvazovat… 8) V některých zahradnictvích to prodávají jako převislý jahody, ale koupíš to za rozumnou cenu, do 30,–Kč max a néé za 90 + poštovný… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
16.3.21 08:01

Naštěstí jsem ještě nekoupila, odrazuje mě ta pošta, skoro všude, 100 až 129,. poštovné.
Raději se ptám na osobní zkušenost, než objednám.
Jinak moc děkuji za info :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13737
16.3.21 08:24
@Luska píše:
Naštěstí jsem ještě nekoupila, odrazuje mě ta pošta, skoro všude, 100 až 129,. poštovné.
Raději se ptám na osobní zkušenost, než objednám.
Jinak moc děkuji za info :).

Před pár lety jsem si kupoval převislé jahody na eshopu jednoho vyzkoušeného zahradnictví /myslím, že to byla Zoja/ za 25,–Kč spolu s dalšími věcmi, všechno perfektně zabalené, všechno se ujalo… Jahody teda nic moc, pouští hodně šlahounů, ale úroda bídná, to bude možná špatnou péčí… :nevim: Vloni na jaře jsem koupil máti v jedné zahrádkářské prodejně „převislé“ za 30,–, měla v truhlíku dost slušnou úrodu… :nevim: 8) Možná by stejnou službu udělaly obyčejné stáleplodící jahody, které koupíš skoro v každém marketu 8-10ks do 100,–Kč, když bude truhlík na správném místě a sem tam se přihnojí… :nevim: :nevim: :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
16.3.21 08:52

https://www.jahodarnabrozany.cz/…bois/...Našla jsem tyhle, ale raději ještě počkám, do nějakého zahradnictví. Jak radíte.
Stáleplodicí taky mám, a mám hlavně velké listy místo jahod :think:, taky myslím, že je to špatnou péčí…ředkvičky taky jen listy…jsem začínající zahradnice, tak čerpám info ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13737
16.3.21 09:11
@Luska píše:
https://www.jahodarnabrozany.cz/…bois/...Našla jsem tyhle, ale raději ještě počkám, do nějakého zahradnictví. Jak radíte.
Stáleplodicí taky mám, a mám hlavně velké listy místo jahod :think:, taky myslím, že je to špatnou péčí…ředkvičky taky jen listy…jsem začínající zahradnice, tak čerpám info ;).

Já jsem zase „kozel zahradníkem“… Za mých mladých let rodiče po práci dřeli na jahodových a zeleninových „plantážích“ kolem baráku a já byl nucen pomáhat… Mě to nějak moc nebaví, respektive jsem línej, jen občas něco píchnu do truhlíku spíš jako pokus - buď to půjde a nebo ne… A sem tam nějakej stromek nebo keř na pidizahrádku, ať si to dělá co umí, když si vzpomenu, občas k tomu přihodím trochu kradenýho kompostu nebo koupenýho cereritu… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
16.3.21 09:50

Ja davam rostlinám bud pouštní kurz nebo přelejvám.

Loni jsem staleplodici jahody hodne zalevala a hnojila sloním hovnem z prazske ZOO a byly obsypane.

Do zavesnych truhlíků a na parapety se mi osvedcily měsíční jahody nebo druh fragaria ananassa - krasne ruzovo cervene kvetou a maji male podlouhle plody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13737
16.3.21 09:55
@Hanka1 píše:
Ja davam rostlinám bud pouštní kurz nebo přelejvám.

Loni jsem staleplodici jahody hodne zalevala a hnojila sloním hovnem z prazske ZOO a byly obsypane.

Do zavesnych truhlíků a na parapety se mi osvedcily měsíční jahody nebo druh fragaria ananassa - krasne ruzovo cervene kvetou a maji male podlouhle plody.

Taky plánuju do truhlíku měsíční jahody, ty plodí na záhoně slušně, i když na ně prdím… Mám v plánu dát jeden truhlík i do chodby na okno, aby byl přísun jahod i v zimě… Svoje měsíční jsem si vypěstoval sám ze semínek, začly plodit druhý rok od výsevu… :pankac: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
16.3.21 16:19

@Hanka1 Co to znamená ten, pouštní kurz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
16.3.21 21:30
@Luska píše:
@Hanka1 Co to znamená ten, pouštní kurz?

Že kytky usuším :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217
16.3.21 21:32
@bse.pedro píše:
Taky plánuju do truhlíku měsíční jahody, ty plodí na záhoně slušně, i když na ně prdím… Mám v plánu dát jeden truhlík i do chodby na okno, aby byl přísun jahod i v zimě… Svoje měsíční jsem si vypěstoval sám ze semínek, začly plodit druhý rok od výsevu… :pankac: 8)

Teda klobouk dolu ze semínek - to musela být piplačka… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
16.3.21 21:45

@Hanka1 Jo ták :D. Děkuji za info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13737
17.3.21 06:25
@Hanka1 píše:
Teda klobouk dolu ze semínek - to musela být piplačka… :palec:

Tak zrovna tohle bylo asi to nejjednodušší z mých amatérských pokusů… Kýbl na maltu /takovej ten černej, co se prodává ve všech stavebninách a hobby marketech od cca 35,–Kč/, do dna pár dírek kvůli odvodu vody, naplnit hlínou a naset koupená semínka, pytlík +/- 10,–Kč, nechat postavený před barákem, občas zalejt a až sazeničky trochu vyrostou, přepíchat na záhon, toť vše… :nevim: 8)
Vloni jsem v těch maltových kbelících u vchodu do baráku zkoušel salátový okurky, ze dvou sazenic jsme měli s máti cca 5× vlastní okurkovej salát k obědu a v trochu větší nádobě cukety, ty valily jak blbý, velká úroda, ale většina jich hnila, než stačily dorůst… :nevim: Ale i tak jsem stačil cuketama zahltit matku, která jediná jí má ráda /občas/ a pár menších kousků rozdat známým… :pankac: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
17.3.21 11:23

Do kýblu chci zkusit zasadit brambory :think:. Už tam mám hlínu, ale nemám tam ty dírky, tak musím přidělat, to mě nenapadlo. Loni jsem měla brambory u rajčat, a to jsem se dočetla, že se nemá. Brambory jsem měla pěkný, nato, že to byla první bramborová úroda, ale rajčata plesnivý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat