Popište svého flegmatika

85
25.3.16 15:57

Popište svého flegmatika

Zdravím Tohle je diskuze tak trochu na odlehčení pro ty, jenž mají za partnery/manžely s převládajícími prvky flegmatismu. Vystřídala jsem za svůj život asi všechny povahy - chodila jsem se společenským a přelétavým sangvinikem, se sebevědomým úspěšným cholerikem, s citlivým a empatickým melancholikem, ale pro život jsem si vybrala flegmatika. Proč? Vyhovuje mi na něm pár věcí:

• nerozhodí ho každá blbost jako melancholika nebo cholerika
  • je na rozdíl od sangvinické povahy, spíš věrný a stálý - asi nejdůležitější aspekt
  • nekřičí na mě jako cholerik
  • je klidný, skromný, nepotřebuje k životu takové vzrůšo nebo přehnaně moc adrenalinu
  • extrémně spolehlivý

No, ale jako na každém je na něm několik věcí co mě vytáčí:

• do všeho ho musím dokopávat a jemu moje „nadvláda“ vyhovuje
  • je trochu líný (ale když mu řeknu co má udělat tak ochotně s láskou plní mé úkoly) :D
  • v sexu stereotypní a málo vášnivý
  • neumí se přirozeně poučit z chyb, musím mu je připomínat, aby je neopakoval

Občas si připadám jak jeho matka, ale klady pořád převyšují. Máte doma také flegmatika o kterým byste rádi něco zasdílely? Docela by mě zajímalo jak svého flegmatika vidíte vy? A pokud ho nemáte, lákal by vás vztah s flegmatikem? Pokud ne, který povahový rys u svého partnera preferujete a proč? Díky za případný pokec :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1120
25.3.16 16:11

Môj manžel je flegmatik, ja som melancholik. Čo je hlavné, že sme obaja introverti.. to ja si ani neviem predstaviť ako funguje introvert s extrovertom. Inak sa celkom pekne dopĺňame :) Ako obdivujem každého, kto žije s melancholikom :mrgreen: I keď, každé má svoje klady a zápory, ale mne imponuje flegmatizmus ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2352
25.3.16 16:14

@Rolka Flegmatika nemám, ale já sama jsem ve spoustě věcí flegmatik. Spousta věcí je mi „úplně ukradená“ a manžela to hodně vytáčí :mrgreen:. Jsem někdy vyloženě laxní a věci neřeším.

Výhoda je, že se moc nerozčílím. To už musí být, aby mi ujely nervy ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7601
25.3.16 18:19
@Veverka X píše:
@Rolka Flegmatika nemám, ale já sama jsem ve spoustě věcí flegmatik. Spousta věcí je mi „úplně ukradená“ a manžela to hodně vytáčí :mrgreen:. Jsem někdy vyloženě laxní a věci neřeším.Výhoda je, že se moc nerozčílím. To už musí být, aby mi ujely nervy ;).

Ooo, jak ti závidím… :mrgreen: Já se musím podívat, co jsem, ale flegmoš rozhodně ne. Řeším stále něco, vytáčím se taky, ikdyž některé věci či situace nechávají chladnou. Tak asi jsem cholerik??? :oops:
Podotýkám, že se mě hodně rozhodí děti, jak mladší tak puboš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16143
25.3.16 18:56

Já sem strašněj flegmatik a přítel naopak cholerik, asi to se mnou nemá moc snadný, aspon že žádný ty cholerický výstupy neberu vážně :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3418
25.3.16 19:44

Já, jako výbušný cholerik jsem si našla totálního flegmatika, který se stal, po 10 letech soužití se mnou výbušným cholerikem, zatímco já jsem teď flegmatik. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
levante
25.3.16 19:47
@Rolka píše:
Zdravím Tohle je diskuze tak trochu na odlehčení pro ty, jenž mají za partnery/manžely s převládajícími prvky flegmatismu. Vystřídala jsem za svůj život asi všechny povahy - chodila jsem se společenským a přelétavým sangvinikem, se sebevědomým úspěšným cholerikem, s citlivým a empatickým melancholikem, ale pro život jsem si vybrala flegmatika. Proč? Vyhovuje mi na něm pár věcí:
  • nerozhodí ho každá blbost jako melancholika nebo cholerika
  • je na rozdíl od sangvinické povahy, spíš věrný a stálý - asi nejdůležitější aspekt
  • nekřičí na mě jako cholerik
  • je klidný, skromný, nepotřebuje k životu takové vzrůšo nebo přehnaně moc adrenalinu
  • extrémně spolehlivý

No, ale jako na každém je na něm několik věcí co mě vytáčí:

• do všeho ho musím dokopávat a jemu moje „nadvláda“ vyhovuje
  • je trochu líný (ale když mu řeknu co má udělat tak ochotně s láskou plní mé úkoly) :D
  • v sexu stereotypní a málo vášnivý
  • neumí se přirozeně poučit z chyb, musím mu je připomínat, aby je neopakoval
Občas si připadám jak jeho matka, ale klady pořád převyšují. Máte doma také flegmatika o kterým byste rádi něco zasdílely? Docela by mě zajímalo jak svého flegmatika vidíte vy? A pokud ho nemáte, lákal by vás vztah s flegmatikem? Pokud ne, který povahový rys u svého partnera preferujete a proč? Díky za případný pokec :).

Máš doma mého manžela :pankac: koukej ni ho vrátit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
85
25.3.16 20:21

@levante @Lychee13 Já tušila, že to tu bude vtipný :DDD

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie