Poplatek u porodu za partnera - Praha ÚPMD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 13:24
Poplatek u porodu za partnera - Praha ÚPMD

Prosím o aktuální informaci z porodnice Praha Podolí, jak je to s poplatkem za přítomnost partnera u porodu.
Při registraci k porodu (v 15. tt) je nutné podepsat smlouvu a v té je, že se zavazuji tento poplatek (750 Kč) zaplatit. Předpokládám, že bez podepsání smlouvy by mě k porodu odmítli zaregistrovat.
Když jsem tam rodila před 3 lety, tak po mně chtěli poplatek při příjmu k porodu. Tam jsem jim řekla, že s poplatkem nesouhlasím a nic platit nebudu. Oni řekli, že ok, v pořádku. Normálně mě k porodu přijali a šli jsme na porodní sál s partnerem společně. O zaplacení poplatku už tehdy nepadlo ani slovo.
Jenže teď si to asi ošetřili tou smlouvou a je tam napsáno, že se zavazuji poplatek zaplatit nejpozději při první návštěvě v prenatální ambulanci (tj. cca měsíc před termínem porodu).

Máte prosím někdo akutální zkušenost s odmítnutím platby tohoto poplatku? Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTejule
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 17.07.19 13:37

Rodit jinde?

Šmoulice
Kelišová 7417 příspěvků 17.07.19 13:40

Jdi rodit jinam :roll:

Virgina123
Závislačka 3544 příspěvků 17.07.19 13:50

Je to tak, dnes jsme ten poplatek daly a dávaj ho tam všechny. My teda půjdem na SC, ale je to stejná taxa.
Btw my to teda neodmítají, jak zní dotaz, ale vím, že tam holky kvůli tomu nahanely, že to nemaj zaplacený.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 17.07.19 13:52

Ne, nemam zkusenost. Vubec by me to nenapadlo se proti teto almuzne vzpouzet, kdyz jsem videla, jake pece se mne tam dostavalo. Jo, muze Ti jit o princip, jak je to nezakone, ale ten by to mohla pomoci prekonat ucta k tomu personalu.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 9707 příspěvků 17.07.19 13:54

On se ten poplatek za pritomnost u porodu vybirat nesmi, pry je to i v nejakym zakone…nektere porodnice vybiraji stale, ale nemaji to jako poplatek za pritomnost u porodu, ale jako poplatek za obleceni (prestoze doprovod nic nedostane) a za instruktáž k porodu (a ta taky pry casto neprobehne). je to slovickareni. moje porodnice vybira, hadat se s nima nebudu, nestoji mi to za to.

Uživatel je onlineTejule
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 17.07.19 13:56

Prostě ta porodnice má tento poplatek, tak buď to budeš akceptovat a budeš tam rodit, nebo nebudeš a budeš rodit jinde. Dyt to je jednoduchá rovnice. Máš na výběr. To máš tak v Albertu mají rohlíky za 2 koruny, jsou lepší než v Penny za korunu, tak nepůjdes do Alberta a neřekneš v Penny mají rohlíky za korunu, já ty vaše chci taky za korunu… Prostě poplatky jsou různý a když se ti to nelíbí, máš právo volby. Jít jinde kde tento poplatek nechtějí. Nevím a nechápu proč to chceš obcházet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 13:58

@Cuddy Ale s tím, že je partner u porodu, porodnice žádné náklady 750 Kč nemá. Navíc si myslím, že by ta porodnice ten poplatek vůbec ani neměla chtít. Nechápu, jak to souvisí s úctou k personálu.
Jinak porod platí pojišťovna, takže rozhodně se jim finančního ohodnocení dostane. Nehledě na to, že jak jsem tam rodila minule, řekla jsem si o nadstandard, byla jsem tam 4 dny a platili jsme skoro 10 tisíc. To píšu proto, jestli máš na mysli úctu vyjádřenou penězi.

Echt Kelišová 9707 příspěvků 17.07.19 14:00
@Anonymní píše:
@Cuddy Ale s tím, že je partner u porodu, porodnice žádné náklady 750 Kč nemá. Navíc si myslím, že by ta porodnice ten poplatek vůbec ani neměla chtít. Nechápu, jak to souvisí s úctou k personálu.
Jinak porod platí pojišťovna, takže rozhodně se jim finančního ohodnocení dostane. Nehledě na to, že jak jsem tam rodila minule, řekla jsem si o nadstandard, byla jsem tam 4 dny a platili jsme skoro 10 tisíc. To píšu proto, jestli máš na mysli úctu vyjádřenou penězi.
:mrgreen: nikdo tě nenutí tam rodit. nelíbí? běž jinam.
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 14:02

@Tejule Protože jak už tu někdo zmiňoval, porodnice nemá právo ten poplatek vybírat. Tak proto. Jinak samozřejmě všechny poplatky uhradím - parkování, příp. nadstandardní péče, poplatek za pás k monitoru, poplatky za screeningy atd. Není toho zrovna málo. Ale s poplatkem za přítomnost partnera u porodu prostě z principu nesouhlasím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.19 14:03

@debra.morgan Jo, takže i když někdo nějaký poplatek vybírá nezákonně, tak budeme hezky držet hubu a krok a půjdeme jinam. Místo toho, abychom se ohradili, že se nám to nelíbí, nesouhlasíme s tím a je to nezákonné… hmm… taky přístup.

Šmoulice
Kelišová 7417 příspěvků 17.07.19 14:04
@Tejule píše:
Prostě ta porodnice má tento poplatek, tak buď to budeš akceptovat a budeš tam rodit, nebo nebudeš a budeš rodit jinde. Dyt to je jednoduchá rovnice. Máš na výběr. To máš tak v Albertu mají rohlíky za 2 koruny, jsou lepší než v Penny za korunu, tak nepůjdes do Alberta a neřekneš v Penny mají rohlíky za korunu, já ty vaše chci taky za korunu… Prostě poplatky jsou různý a když se ti to nelíbí, máš právo volby. Jít jinde kde tento poplatek nechtějí. Nevím a nechápu proč to chceš obcházet.

Přesně moje řeč :kytka:

Echt Kelišová 9707 příspěvků 17.07.19 14:04
@Anonymní píše:
@debra.morgan Jo, takže i když někdo nějaký poplatek vybírá nezákonně, tak budeme hezky držet hubu a krok a půjdeme jinam. Místo toho, abychom se ohradili, že se nám to nelíbí, nesouhlasíme s tím a je to nezákonné… hmm… taky přístup.

jak jsem psala, zalezi jak to maji definovane. nelibit se ti to muze, ale jestli chces rodit tam, tak je to asi vse, co s tim muzes delat ;)

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16544 příspěvků 17.07.19 14:06
@Anonymní píše:

Osobne si myslim, ze je zdravotnictvi podfinancovane. Pokud upmd pomuze vybirani za nadstandard ci otce u porodu k dalsimu rozvoji arealu a podminek pro zaměstnance, tak at to klidne vybiraji, rada to zaplatim. Ale nam tam zachranili pri velmi komplikovanem porodu dite, takze jsem emotivne ovlivnena.

Uživatel je onlineTejule
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 17.07.19 14:07

Ne držet hubu a krok, nelíbí se mi to půjdu jinam. Nevím co řešíš, jestli to je podle tebe nezákonné, zaplať a s uctenkou bez na MZ, nebo na policii, že to je nezákonné. Co řešíš, fakt nechápu. Máš možnost se rozhodnout to zaplatit a rodit tam, nebo nezaplatit a jít rodit jinam… Pokud máš pocit, že tě chtějí okrást tak to res jako podvod na PČR. :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama