Reklama

Poplatek za studium - nedostudováno, vyčerpané roky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 17:13
Poplatek za studium - nedostudováno, vyčerpané roky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když neteř nedostudovala navazující magisterské studium (je Bc.), vyčerpala bezplatné roky studia (tři) a nyní chce začít studovat jinou školu od prvního ročníku navazujícího studia, kolik se platí za semestr? Má to každá škola stejně, vychází to ze zákona?
Moc děkuji za informace. Anonym -nepíšu o sobě. Děkuji :kytka:

Reklama

Reakce:

SibyllaTrelawney
Kecalka 205 příspěvků 20.01.18 17:17

Nejsem si jistá, ale pokud bude studovat od začátku (na veřejné škole), nebude platit nic. Mám dojem, že se platí jen za prodloužení studia.

Malaga
Generální žvanilka 24591 příspěvků 20.01.18 17:18
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když neteř nedostudovala navazující magisterské studium (je Bc.), vyčerpala bezplatné roky studia (tři) a nyní chce začít studovat jinou školu od prvního ročníku navazujícího studia, kolik se platí za semestr? Má to každá škola stejně, vychází to ze zákona?
Moc děkuji za informace. Anonym -nepíšu o sobě. Děkuji :kytka:

ne, každá škola to má jinak.

Malaga
Generální žvanilka 24591 příspěvků 20.01.18 17:19
@SibyllaTrelawney píše:
Nejsem si jistá, ale pokud bude studovat od začátku (na veřejné škole), nebude platit nic. Mám dojem, že se platí jen za prodloužení studia.

myslím, že ale navazující magisterské už bezplatně studovat nemůže, protože si to „vyčerpala“ na předchozí veřejné škole…

SibyllaTrelawney
Kecalka 205 příspěvků 20.01.18 17:21

@Malaga Aha… myslela jsem, že pokud změní úplně školu, že je to možné. :nevim:

Pimperelle
Kecalka 176 příspěvků 20.01.18 17:22

Každá škola ma poplatky stanoveny jinak, přesné informace dostane na studijním oddělení. Zákon stanovuje pouze tzv. základ pro stanovení poplatků, ten škola obvykle vynásobí podle ekonomické náročnosti oboru (tj. obor čistě teoretický ho mícá nižší než např. obor, kde se využívá během studia třeba drahý materiál - umělecké obory, stomatologie,…).

Pimperelle
Kecalka 176 příspěvků 20.01.18 17:23

@SibyllaTrelawney

Veškerá studia na veřejných vysokých školách se vykazují do společné matriky a na základě údajů z ní se stanovuje povinnost hradit poplatky.

SibyllaTrelawney
Kecalka 205 příspěvků 20.01.18 17:31

@Pimperelle Aha, děkuju! :kytka:

Aspera
Generální žvanilka 20528 příspěvků 1 inzerát 20.01.18 18:18
@Anonymní píše:

Má to každá škola dle sebe. JCU to měla před lety cca 10000Kč za semestr.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 20.01.18 19:23
@Anonymní píše:

Každá škola má svůj ceník ( i každá katedra). Poplatek může škola odpustit. Mně třeba odpustila - měla jsem už jednoho bakaláře hotového a začala jsem v daném oboru studovat i magistra, ale zároveň jsem začala na jiné škole bakaláře a když jsem se tam dostala k magisterskému studiu, už jsem měla z předchozího studia půlku let na magistra vyčerpanou - odpustili mi poplatek.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >