Poplatek za svoz odpadu

Anonymní
22.4.21 17:09

Poplatek za svoz odpadu

Dobry den,
Asi to bude zni hloupe, ale vubec se v tom nevyznam.
Jsem v najmu kde jsem si nove udelala i trvale bydliste se svym synem. Dnes prisel dopis od uradu ze mam zaplatit 1500kc. Je to tim ze jsem si prihlasila trvaly pobyt a tim padem to za me uz nebude platit SVJ v mesicnich poplatcich?
Tudiz by mi ve vyuctovani meli vracet o tech 1500kc vice pokud je nekde neprotocim na vode nebo na topeni? Dekuji za rady. Na urad jdu zitra jen jestli se mam hadat nebo to jen zaplatit :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1975
22.4.21 17:11

A za tento rok si platila odpad kde? Nějak tu otázku nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 17:17
@alena1995 píše:
A za tento rok si platila odpad kde? Nějak tu otázku nechápu.

Dnes mi prisel dopis ze ho mam zaplatit. Ale myslela jsem, že ho nadále bude platit SVJ, když tam jsem pouze v nájmu

• Citovat
  • Nahlásit
955
22.4.21 17:20

Jste povinna je odvádět obci, avšak pokud je máte ve smlouvě s SVJ a oni je za vás neodvádí, pak by vám měli slevit oproti potvrzení, které vám vydá obecní úřad po zaplacení. Raději se hádat s SVJ, než s obcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
22.4.21 17:24

Odpady se platí v místě trvalého bydliště. Mrkni se do smlouvy s pronajímatelem, co máš ve výčtu hrazených položek v rámci nájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63659
22.4.21 17:34

Ale ty si pleteš pojmy s dojmy.. Poplatky za odpad jsou tvoje poplatky, nikoho jiného. Za to si každý ručí sám. Takže jsi je musela v minulosti platit jinde a max můžeš požádat o vrácení, pokud jsi tento rok už zaplatila v jiném městě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 17:41

@martina.se v roce 2019 jsem mela primo ve vyuctovani “popelnice” napsano proto mi to hlava nebere ale jinak to drive platil muj otec na byvale adrese. Ale dekuji zkusim kouknout do te smlouvy co vse tam mam napsano

• Citovat
  • Nahlásit
3885
22.4.21 17:49
@martina.se píše:
Ale ty si pleteš pojmy s dojmy.. Poplatky za odpad jsou tvoje poplatky, nikoho jiného. Za to si každý ručí sám. Takže jsi je musela v minulosti platit jinde a max můžeš požádat o vrácení, pokud jsi tento rok už zaplatila v jiném městě

U nás se taky platí z těch peněz, co se posílají do SVJ, odjakživa, nikdo to tu neřeší individuálně. :think:
Stejně tak voda nebo topení - to platí taky SVJ podle čísel na společném vodoměru a pak rozúčtovává bytům podle jejich vodoměrů a měřáků na topení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 18:08

No a predtim jsi platila odpad za tebe i za syna? Kdyz se sestra stehovala, prihlasila k manzelove trvalemu pobytu i sebe a syna a musela za 2 osoby jeste doplatit odpady. Ale tam to delalo 800/os/rok. Kazda obec/mesto to ma jinak.

• Citovat
  • Nahlásit
2414
22.4.21 18:23

Určitě se nehadat a zaplatit.. A podívat se do nájemní smlouvy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4980
22.4.21 18:31

Nejsou popelnice pronájem popelnic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.21 18:32

@Beckyttine5 v najemni smlouve jsem koukla ze mam svoz odpadu v poplatcich tak si to vyresim s tim kdo nam pronajima byt. Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
63659
23.4.21 07:55
@Havlova píše:
Nejsou popelnice pronájem popelnic?

Ne, je to svoz odpadu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...