Poplatek zaplacen, následná exekuce

Anonymní
16.10.19 18:21

Poplatek zaplacen, následná exekuce

Ahoj holky, prosím potřebovala bych poradit s nemilou věcí… Úplnou blbostí jsme neplatili TV poplatek - při změně banky jsem neudělala trvalý příkaz a že je to malá částka, tak jsem to tolik neřešila. No blbá, co dodat. V březnu přišla poslední upomínka OBYČEJNÝM dopisem. Nejdřív jsem ho chtěla vyhodit, protože stejné dopisy nám chodí na výkupy půdy a jen otravují. Naštěstí jsem si ho nakonec přečetla a zjistila, že jsme měli zaplatit tv poplatek do 10 dnů OD ODESLÁNÍ. Takže jsme hned celou částku poslali, jenže podle datumu v dopise to bylo už asi 19 dnů od deslání. Následně v dubnu přišel platební rozkaz, jenže (naše další chyba) my jsme to pokládali za vyřešené, že už to je prostě zaplacené. Od té doby se nic nedělo, nepřišel jediný dopis od tv ani od nějakého právníka - ticho. A teď máme zablokovaných cca 10tis v bance kvůli nezaplacení tv poplatku. Dá se s tím, aspoň třeba částečně, něco dělat? Předem díky za jakoukoliv radu. S

Prosím zachovat anonymitu, osobní informace.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2797
16.10.19 18:35

A jste v kontaktu s tím, komu dlužíte? První věc je zjistit, komu a kolik dlužím a zaplatit to. Pokud jste zaplatili pozdě, zřejmě už nabíhalo penále a to jste nezaplatili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8714
16.10.19 19:03
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.19 19:06

@Murka My si ještě zítra musíme vyzvednout dopis na poště od exekutora. Předpokládám, že tam budou částky rozepsány a na to chceme kontaktovat tv. Nejde mi ale moc do hlavy, proč aspoň tv nedala vědět, že třeba nemají částku úplnou. Když přece posílám někomu nějakou částku, tak předpokládám, že tam taky zůstane. Tv si vzali část, ta je připsaná asi 1,5 měsíce poté, co jsme to celé zaplatili a zbytek nevím - to se doufám zítra dozvíme z dopisu, ale asi je zaslána exekutorovi. Pak tedy ale zase nechápu, proč chce exekutor 10tis. Zítra budeme asi moudřejší. S

• Citovat
  • Nahlásit
ontar
16.10.19 19:13

Taky se mně to stalo…na upomínku jsem nějak zapomněl a pak to přišlo od Judr. Dalibora Kalcso z Hradce Králové a bylo to + 7 tis. Ti parchanti se na to specializují a tahají z lidí peníze navic. Ale výzva k zaplacení by podle mě měla přijít doporučeně…jde o to, kdo z tebe ty peníze vymáhá a mělo by se s nima dát domluvit, ale z toho poplatku navíc se asi nevymodlíš. Já jinak poplatek ani pravidelně neplatím, ale když mě upomenou, tak to hned zaplatím a ani z toho není penále.

• Citovat
  • Nahlásit
4010
16.10.19 19:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím potřebovala bych poradit s nemilou věcí… Úplnou blbostí jsme neplatili TV poplatek - při změně banky jsem neudělala trvalý příkaz a že je to malá částka, tak jsem to tolik neřešila. No blbá, co dodat. V březnu přišla poslední upomínka OBYČEJNÝM dopisem. Nejdřív jsem ho chtěla vyhodit, protože stejné dopisy nám chodí na výkupy půdy a jen otravují. Naštěstí jsem si ho nakonec přečetla a zjistila, že jsme měli zaplatit tv poplatek do 10 dnů OD ODESLÁNÍ. Takže jsme hned celou částku poslali, jenže podle datumu v dopise to bylo už asi 19 dnů od deslání. Následně v dubnu přišel platební rozkaz, jenže (naše další chyba) my jsme to pokládali za vyřešené, že už to je prostě zaplacené. Od té doby se nic nedělo, nepřišel jediný dopis od tv ani od nějakého právníka - ticho. A teď máme zablokovaných cca 10tis v bance kvůli nezaplacení tv poplatku. Dá se s tím, aspoň třeba částečně, něco dělat? Předem díky za jakoukoliv radu. SProsím zachovat anonymitu, osobní informace.

To myslus nejakou kabelovku, nebo poplatek Čt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15471
16.10.19 21:23

Neřeš to na internetu, řeš to s právníkem a to rychle, ať zase neprošvihneš nějaké lhůty.

Vezmi smlouvy a všechny papíry co k tomu máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1492
16.10.19 21:45
@ontar píše: … a pak to přišlo od Judr. Dalibora Kalcso z Hradce Králové a bylo to + 7 tis.

Na tohoto člověka si dejte pozor. Před několika lety mi od něj přišla faktura na několik tisíc za TV poplatek a pokutu s tím, že má důkazy, že ve své provozovně opravuji televizory. Přitom já to vůbec neumím! Poslal jsem na něj stížnost generálnímu řediteli TV.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.19 07:43

Tak koukám, že nás bude víc… U nás je to poplatek za tv a kontaktoval nás obyč dopisem Dalibor Kalcso. Na naši platbu nikdo nereagoval a od tohoto samého pána nám pak přišel platební rozkaz. Myslím, že je to nějaká jejich finta, abychom na obyč dopis nereagovali a on mohl následně vymáhat celou částku.
O pomoci od právníka jsme už doma mluvili, ale potřebujeme ještě ten jeden dopis od exekutora, pro ten jel teď muž. Proto zatím aspoň hledám na netu. A taky se mi úplně nechce platit právníka a pak stejně vše ještě exekutorovi, protože si myslím, že to stejně projedeme na celé čáře :(. S

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat