Poplatky u gynekologa v Praze za "nadstandard""

1
9.6.21 14:00

Poplatky u gynekologa v Praze za "nadstandard""

Ahoj, zajímalo by mě jaké s tímto máte zkušenosti. Hledám v Praze gynekologa a ti, co mají dobré recenze berou šílené poplatky bez kterých neregistrují, i když mají smlouvy s mou pojišťovnou. Jelikož si hradím na zdravotním pojištění docela pálky a četla jsem že tato praxe s poplatky není legální, zajímalo by mě, co se s tím dá dělat :/ řešíte to nějak nebo prostě platíte? Dávat 1000 na rok Kč za jednu preventivní prohlídku u gynekologa, s tím že tam pravděpodobně další rok nepůjdu je podle mě trochu moc. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9.6.21 14:07

Resim to tak, ze proste nechodim na gyndu v Praze.. Republika je plna vybornych doktoru, kteri nejsou zaroven vydriduchove. Jednou za rok si zajedu klidně sedmdesat kilometru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
9.6.21 14:14

Je o tom epizioda v Záhadách Josefa Klímy. Je to nelegální, protože většina těch jejich „nadstandartů“ je hrazena pojišťovnou a doktor za to nesmí vybírat 2×. Stejně tak těhotenské balíčky. Ráda si připlatím za kvalitu, ale nebudu podporovat podvodníky. Kdyby s tím měl někdo problém, tak ho můžeš nahlásit na pojišťovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7139
9.6.21 14:15

@Em17 k takovým lékařům nechodím. A dají se najít výborní lékaři, kteří poplatky nevybírají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 14:15

Chodím v Praze a platím jen za jednorázová zrcadla (to je jednou ročně - na preventivky se k mé doktorce chodí jednou za půl roku, přičemž na střídačku dělá cytologii a ultrazvuk, za tu kontrolu s ultrazvukem se neplatí nic). Pak se případně platí, když chce člověk „lepší“ cytologické vyšetření (LBC), ale to je volitelé, to nemusíš. Jinak všechno v ceně.
Teď jsem teda platila za nějaká vyšetření v těhotenství, nebo za fotky miminka z UTZ, ale to je asi běžné. Žádný „paušál“ za nějaký nadstandard by mě ani nenapadlo, že někdo může chtít. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 14:29

Mě to teda taky strašně vytáčí :( gynekologie je normální obor zdravotnictví, ale už je to jak business nebo plastická chirurgie :(( nikde jinde kromě zubaře, který ale platí materiál, co něco stojí a při práci se i fyzicky nadre, to není. U mé Dr 150 Kč za jednorázové zrcadla, 100 Kč výsledky na netu ročně jinak po tel. nechce nic říct, nepředepisuje e-recepty na antikoncepci - jedine osobně, jinak objednat přes web za 130 Kč za recept. Lbc cytologie 1200,Kč!!! Já se malém vyvrátila. Takže když tam člověk jde na prevenci 150 Kč je minimum a to třeba když pak někdo trpí na mykózy…to 150 Kč litá víckrát za rok

• Citovat
  • Nahlásit
1518
9.6.21 14:42

Co tisic, ale muj byvaly gyndr chtel uz 3000 Kc, na to mu z vysoka… Nasla jsem si doktorku mimo Prahu, byvaly gyndr mi navic zanedbal peci a hrozila u me rakovina delohy, takze at se jde vycpat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3545
9.6.21 14:45

Prvni doktor nechtel kolikrat ani poplatek kdyz jeste byly. V tehotenstvi vzdy utz, zval si me celkem casto, fotky klidne dve a zadara… po jeho smrti prevzal ordinaci jiny a uz to bylo. Zrcadla 50, fotka utz 100… no presla jsem jinam. Kdyz mam platit, tak at alespon nejezdim skoro hodinu pres celou Prahu. U aktualniho muzu mit bud to co jde na pojistovnu nebo si priplatim. Myslim ze rocne asi litr a v tehotenstvi 2.5, ale s tim, ze dela vse - vcetne screeningu, testy na cukrovku i pak monitory, takze nelitas vsude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
9.6.21 15:03
@Anonymní píše:
Chodím v Praze a platím jen za jednorázová zrcadla (to je jednou ročně - na preventivky se k mé doktorce chodí jednou za půl roku, přičemž na střídačku dělá cytologii a ultrazvuk, za tu kontrolu s ultrazvukem se neplatí nic). Pak se případně platí, když chce člověk „lepší“ cytologické vyšetření (LBC), ale to je volitelé, to nemusíš. Jinak všechno v ceně.
Teď jsem teda platila za nějaká vyšetření v těhotenství, nebo za fotky miminka z UTZ, ale to je asi běžné. Žádný „paušál“ za nějaký nadstandard by mě ani nenapadlo, že někdo může chtít. :think:

Můžu se zeptat na jméno doktorky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3983
9.6.21 15:15

@Angry_birds MUDr. Dědicová na Poliklinice Mazurská.

Jak psala diskutující výše, že platila 1200 za LBC, tak to je tady taky nějak podobné - ale to není hrazené pojišťovnou a gynekolog by měl nabídnout i klasické cytologické vyšetření (hrazené z pojištění). Já jsem si to třeba brala na střídačku, jednou to lepší placené, jednou to klasické zadarmo.

edit.: A sakra, já to s tím anonymem neumím… Chtěla jsem ten anonym kvůli bydlišti, ale co už… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
783
9.6.21 15:20
@klamonožka píše:
@Angry_birds MUDr. Dědicová na Poliklinice Mazurská.

Jak psala diskutující výše, že platila 1200 za LBC, tak to je tady taky nějak podobné - ale to není hrazené pojišťovnou a gynekolog by měl nabídnout i klasické cytologické vyšetření (hrazené z pojištění). Já jsem si to třeba brala na střídačku, jednou to lepší placené, jednou to klasické zadarmo.

edit.: A sakra, já to s tím anonymem neumím… Chtěla jsem ten anonym kvůli bydlišti, ale co už… :lol:

Moc děkuji za info. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
9.6.21 15:30

Taky mě štve, když někdo řekne, že si za dobrého doktora rád připlatí. :cert: Je potřeba na to nekývat, abychom nepodporovali podvodníky. V tom Klímovi měli schovanou kamerkua slečna chodila po gynekolozích. Zajímavé, že to doktoři pi konfrontaci svedli na recepční. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9779
9.6.21 15:39
@Anonymní píše:
Mě to teda taky strašně vytáčí :( gynekologie je normální obor zdravotnictví, ale už je to jak business nebo plastická chirurgie :(( nikde jinde kromě zubaře, který ale platí materiál, co něco stojí a při práci se i fyzicky nadre, to není. U mé Dr 150 Kč za jednorázové zrcadla, 100 Kč výsledky na netu ročně jinak po tel. nechce nic říct, nepředepisuje e-recepty na antikoncepci - jedine osobně, jinak objednat přes web za 130 Kč za recept. Lbc cytologie 1200,Kč!!! Já se malém vyvrátila. Takže když tam člověk jde na prevenci 150 Kč je minimum a to třeba když pak někdo trpí na mykózy…to 150 Kč litá víckrát za rok

U nás Lbc 500 Kč, zrcátka 60 Kč. Výsledky cytologie přes pojišťovnu nebo ta co se platí, je zadarmo. Sestřička volá pacientkám pokud nejsou výsledky v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9779
9.6.21 15:40
@Lingua píše:
Taky mě štve, když někdo řekne, že si za dobrého doktora rád připlatí. :cert: Je potřeba na to nekývat, abychom nepodporovali podvodníky. V tom Klímovi měli schovanou kamerkua slečna chodila po gynekolozích. Zajímavé, že to doktoři pi konfrontaci svedli na recepční. :zed:

Na někoho to svést musí. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.6.21 15:58
@Lingua píše:
Taky mě štve, když někdo řekne, že si za dobrého doktora rád připlatí. :cert: Je potřeba na to nekývat, abychom nepodporovali podvodníky. V tom Klímovi měli schovanou kamerkua slečna chodila po gynekolozích. Zajímavé, že to doktoři pi konfrontaci svedli na recepční. :zed:

Za doktora si ráda zaplatím, zvlášť když to je 5. gynekolog, u kterého jsem byla a teprve tento mi s mým problémem pomohl. Ti předchozí byli na pojišťovnu a tento je soukromý - chodím k němu dál a vše si platím.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat