Poplatky u lékařů od ledna 2008

11.1.08 12:57

Poplatky u lékařů od ledna 2008

Ahojky,

mám trochu zmatek v poplatcích u lékařů… Mám vlastně jen 2 dotazy:

1/ když jdu ke gynekologovi na plánovanou cytologii - platí se poplatek 30,–- Kč nebo to patří do prevence a poplatek se neplatí?

2/ za necelých 14 dní jdu na operaci ruky do nemocnice, kde budu 3 dny, zaplatím za den 60,–- Kč, to je mi jasný, ale budu ještě platit za samotou operaci 30,–- Kč?

Nemáte s tím už někdo za tu krátkou 11-ti denní dobu zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24
11.1.08 13:08

ad 1) podle mně by se za samotnou cytologii platit nemuselo. Je to asi jako odběr krve - za laboratorní vyšetření se neplatí.

ad 2) budeš platit jenom ten pobyt v nemocnici 60 Kč/den, přičemž den nástupu do nemocnice a den propuštění s počítá jako 1 den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
11.1.08 13:20

ahoj, já byla na cytologii a neplatila jsem nic, protože to bylo právě v rámci prevence. Ten druhý příklad bohužel nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3813
11.1.08 15:01

já byla s Adámkem na KO po nemoci kde mu brali i krev a platila jsem 100,–
Mám v tom docela zmatek, protože se prý za odběry neplatí. Kde zjistim za co všechno se má platit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
11.1.08 15:11

Zlatko na www.mz.cz nebo jukni na baby-cafe.cz, tam se to docela podrobně proíralo.

Za cytolku by se platit nemělo, je to něco jako ten odběr.

Za krev se platit nemá, otázka, zda mu nedělali jiné vyšetření k tomu, ovšem jen 30,–- a ne 100,–-.

Je to tak specifické, možná se optat na zdravotní pojišťovně.

Jinak při pobytu v nemocnici se neplatí nic krom 60/den (a pokud půjdete na pohotovost a pak si vás v nemocnici nechaj, tak neplatíte ani poplatek na tu pohotovost 90,–-). První a poslední den = poplatek 60,–-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.1.08 15:11

Jestliže je vyšetření u lékaře vykázáno jako „klinické vyšetření“ lékařem,poplatek se platí.Ale jestliže je odběr na cytologii v rámci prevence,která je 1× ročně zdarma,neplatí se.

odběr krve provádí sestra,tudíž by se neměl zpoplatňovat regulačními poplatky,ale jestliže bylo dítě vyšetřeno lékařem,poplatek se hradí.

• Nahlásit
  • Citovat
460
11.1.08 16:23

My jsme byli s malým u dětské měl 39 teplotu, řekla že neví co to je, že máme přijít druhý den jestli se z toho něco vyvrbí a zas nás zkasírovala o 30 Kč. Myslela jsem že když si nás pozve, tak platit nebudem. Dnes to samé měla malá, tak zase nic nezjistila a prý máme kdyžtak jet o víkendu na pohotovost. Připadne mi to divné, to si může doktorka pěkně vymýšlet a zvát si nás každý den a pořád kasírovat. Nechápu to. Renatka se nelepší a beztak to vidím na pohotovost a dalších 90 Kč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
11.1.08 20:25

Evi: to je docela vydřidušská doktorka, to bych rychle přemýšlela o jiné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TAPTINKA
18.2.08 15:31

Ahoj,

nové informace:

Zkušenosti z prvního měsíce vybírání regulačních poplatků shrnulo ministerstvo zdravotnictví do Otázek a odpovědí, které o víkendu zveřejnilo na www.mzcr.cz. Občané zde najdou odpovědi na nejčastější otázky spojené s výběrem 30 korun v ordinaci a za položku na receptu, 60 korun za den v nemocnici a 90 korun za pohotovost. Uvedl to server týden.cz.

http://www.mzcr.cz/index.php?…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama