Poplatky za dům, kde nebydlím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní  03.04.18 11:34
Poplatky za dům, kde nebydlím

Ahoj holky. Prosím o zachování anonymity, kvůli osobním informacím, jinak radši smazat. Potřebuju se zeptat, jak je to s poplatky za dům, když žiju dlouhodobě v zahraničí, ale v ČR jsem měla trvalé bydliště u prarodičů. Vůbec mě nenapadlo, že trvalé bydliště něco znamená, takže jsem to nikdy neřešila. Prarodiče už nejsou, dědeček odešel o Vánocích. Dům se nejspíš prodá. Hned jsem si domluvila schůzku na ambasádě, že si potřebuji zrušit trvalé bydliště, ale ohledně poplatků nevěděli. Za celé roky mi nepřišel jediný dopis, že bych něco nezaplatila. Když ted prostě zruším to bydliště, je to v pohodě? České úřady mají otřesnou pověst a nerada bych se za 15 let dozvěděla, že mám v ČR statisícové dluhy kvůli popelnici. :? Díky moc


Reklama

Reakce:
 
Šarlota4
Echt Kelišová 9332 příspěvků 03.04.18 11:36

Poplatky za popelnice budes muset uhradit. Zavolej na urad v mistr trv. bydliste a domluv se s nimi. Taky hradim popelnice, tam kde neziju.

 
bertoldina
Kecalka 139 příspěvků 03.04.18 11:38

To záleží na tom, jestli v té dané obci vybírají poplatek podle zákona o odpadech nebo podle zákona o místních poplatcích. Trvalé bydliště se řeší v druhém případě. Koukni se na web obce a jejich vyhlášku k poplatkům za odpad.

 
Anonymní  03.04.18 11:39

@Šarlota4 Ahoj, teď myslíš za ty tři měsíce od Vánoc? Nebo za nějakých 10 let, co jsem tam nežila? Trvalý pobyt mám v zahraničí, já prostě jen nevěděla, že to bydliště je něco, co se má zrušit. Zakl.

 
Šarlota4
Echt Kelišová 9332 příspěvků 03.04.18 11:42
@Anonymní píše:
@Šarlota4 Ahoj, teď myslíš za ty tři měsíce od Vánoc? Nebo za nějakých 10 let, co jsem tam nežila? Trvalý pobyt mám v zahraničí, já prostě jen nevěděla, že to bydliště je něco, co se má zrušit. Zakl.

No pokud to tvy prarodice platili za tebe, tak jen 3 mesice, pokud neplatili, tak 10 let. Ale nejvic se dozvis, kdyz tam zavolas. Popr ti reknou to co psala bertoldina. Ja musim platit normalne za sebe i dite i kdyz tam fakticky nezijeme.

 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 1090 příspěvků 03.04.18 11:46

 
bertoldina
Kecalka 139 příspěvků 03.04.18 11:49

Podle zákona o odpadech je „Poplatníkem je každá fyzická osoba, při jejíž činnosti vzniká komunální odpad. Plátcem poplatku je vlastník nemovitosti, kde vzniká komunální odpad. Jde-li o budovu, ve které vzniklo společenství vlastníků jednotek podle zvláštního zákona, je plátcem toto společenství. Plátce poplatek rozúčtuje na jednotlivé poplatníky.“ Zjednodušeně řečeno ano, platí se za dům.

 
bertoldina
Kecalka 139 příspěvků 03.04.18 11:52

Tady je to trochu podrobněji: https://www.ochrance.cz/…oplatnovani/ .

 
Anonymní  03.04.18 12:21
@Anonymní píše:
@Šarlota4 Ahoj, teď myslíš za ty tři měsíce od Vánoc? Nebo za nějakých 10 let, co jsem tam nežila? Trvalý pobyt mám v zahraničí, já prostě jen nevěděla, že to bydliště je něco, co se má zrušit. Zakl.

Máme hlášenou k trvalému pobytu osobu žijící v zahraničí a tři osoby, které žijí úplně někde jinde v Čechách. Po dohodě s úřadem za ně neplatíme nic, protože oni se v místě bydliště nezdržují, což lze dokázat i svědeckými výpověďmi sousedů. je to malá ves, všichni dobře ví, že ty trvale hlášené osoby tu prostě nežijí. Prosím o anonym. Citlivá data.

 
iwa83
Kelišová 5510 příspěvků 03.04.18 12:39

Já jsem počas VŠ v Praze našim na SK každý rok psala prohlášení, že se trvale zdržuji v zahraničí, aby za mě popelnici neplatili. A stačilo to.

Trvalé pobyty můžeš mít dva - já mám taky - český a slovenský. Ale taky až se prodá starý rodičovský barák (postavili nový) tak budu rušit ten slovenský. Pak se vrací OP a zůstane Ti jenom pas. Předpokládám, že to bude obdobné i v ČR.

Nejlepší zavolat a řešit to s místně příslušným úřadem. Na malých obcích je to lepší a rychlejší než hledat v zákonech. POkud to máš možnost řešit takhle.

 
Procházející
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 03.04.18 22:56

On ti žádný dopis nepřijde (až teda exekuce), to si musíš hlídat sama. Na uřadě jim to vysvětli, tohle se stává více lidem, já když jsem zdědila chatu, tak jsem nevěděla, že se tam platí popelnice, doplácela jsem to tři roky zpětně.
Nemůžeš někomu dát plnou moc, třeba sestře, mamce, kamarádce, at ti to oběhá?


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéf tanečníků StarDance Onder mění ansámbl. Jak dopadla jeho ex Hunčárová?

Oblíbená taneční show StarDance již nebude jako dřív. Šéf tanečníků Jan Onder... číst dále >

Dvojitá krádež! Po fotbale O2 ukradla České televizi i nejvíce sexy sporťačku Česka

Tak tomu se říká úlovek! Televizní stanice O2 TV Sport se nejprve před pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyřčata přišla na svět v osmém měsíci. Rodiče si přejí soukromí a klid

Čtyřčata, která se narodila 11. června v pražské motolské nemocnici, přišla... číst dále >

Podprsenka? Ne, díky. Celebrity sázejí na přirozenost

Je jedno, jestli máte prsa malá, nebo velká, souměrná, nebo nesouměrná,... číst dále >


Reklama