Poplatky za dům, kde nebydlím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 11:34
Poplatky za dům, kde nebydlím

Ahoj holky. Prosím o zachování anonymity, kvůli osobním informacím, jinak radši smazat. Potřebuju se zeptat, jak je to s poplatky za dům, když žiju dlouhodobě v zahraničí, ale v ČR jsem měla trvalé bydliště u prarodičů. Vůbec mě nenapadlo, že trvalé bydliště něco znamená, takže jsem to nikdy neřešila. Prarodiče už nejsou, dědeček odešel o Vánocích. Dům se nejspíš prodá. Hned jsem si domluvila schůzku na ambasádě, že si potřebuji zrušit trvalé bydliště, ale ohledně poplatků nevěděli. Za celé roky mi nepřišel jediný dopis, že bych něco nezaplatila. Když ted prostě zruším to bydliště, je to v pohodě? České úřady mají otřesnou pověst a nerada bych se za 15 let dozvěděla, že mám v ČR statisícové dluhy kvůli popelnici. :? Díky moc

Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 10284 příspěvků 03.04.18 11:36

Poplatky za popelnice budes muset uhradit. Zavolej na urad v mistr trv. bydliste a domluv se s nimi. Taky hradim popelnice, tam kde neziju.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 11:38

To záleží na tom, jestli v té dané obci vybírají poplatek podle zákona o odpadech nebo podle zákona o místních poplatcích. Trvalé bydliště se řeší v druhém případě. Koukni se na web obce a jejich vyhlášku k poplatkům za odpad.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 11:39

@Šarlota4 Ahoj, teď myslíš za ty tři měsíce od Vánoc? Nebo za nějakých 10 let, co jsem tam nežila? Trvalý pobyt mám v zahraničí, já prostě jen nevěděla, že to bydliště je něco, co se má zrušit. Zakl.

Šarlota4
Extra třída :D 10284 příspěvků 03.04.18 11:42
@Anonymní píše:
@Šarlota4 Ahoj, teď myslíš za ty tři měsíce od Vánoc? Nebo za nějakých 10 let, co jsem tam nežila? Trvalý pobyt mám v zahraničí, já prostě jen nevěděla, že to bydliště je něco, co se má zrušit. Zakl.

No pokud to tvy prarodice platili za tebe, tak jen 3 mesice, pokud neplatili, tak 10 let. Ale nejvic se dozvis, kdyz tam zavolas. Popr ti reknou to co psala bertoldina. Ja musim platit normalne za sebe i dite i kdyz tam fakticky nezijeme.

Lalelale
Závislačka 3112 příspěvků 03.04.18 11:46

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 11:49

Podle zákona o odpadech je „Poplatníkem je každá fyzická osoba, při jejíž činnosti vzniká komunální odpad. Plátcem poplatku je vlastník nemovitosti, kde vzniká komunální odpad. Jde-li o budovu, ve které vzniklo společenství vlastníků jednotek podle zvláštního zákona, je plátcem toto společenství. Plátce poplatek rozúčtuje na jednotlivé poplatníky.“ Zjednodušeně řečeno ano, platí se za dům.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 11:52

Tady je to trochu podrobněji: https://www.ochrance.cz/…oplatnovani/ .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.18 12:21
@Anonymní píše:
@Šarlota4 Ahoj, teď myslíš za ty tři měsíce od Vánoc? Nebo za nějakých 10 let, co jsem tam nežila? Trvalý pobyt mám v zahraničí, já prostě jen nevěděla, že to bydliště je něco, co se má zrušit. Zakl.

Máme hlášenou k trvalému pobytu osobu žijící v zahraničí a tři osoby, které žijí úplně někde jinde v Čechách. Po dohodě s úřadem za ně neplatíme nic, protože oni se v místě bydliště nezdržují, což lze dokázat i svědeckými výpověďmi sousedů. je to malá ves, všichni dobře ví, že ty trvale hlášené osoby tu prostě nežijí. Prosím o anonym. Citlivá data.

iwa83
Kelišová 6968 příspěvků 03.04.18 12:39

Já jsem počas VŠ v Praze našim na SK každý rok psala prohlášení, že se trvale zdržuji v zahraničí, aby za mě popelnici neplatili. A stačilo to.

Trvalé pobyty můžeš mít dva - já mám taky - český a slovenský. Ale taky až se prodá starý rodičovský barák (postavili nový) tak budu rušit ten slovenský. Pak se vrací OP a zůstane Ti jenom pas. Předpokládám, že to bude obdobné i v ČR.

Nejlepší zavolat a řešit to s místně příslušným úřadem. Na malých obcích je to lepší a rychlejší než hledat v zákonech. POkud to máš možnost řešit takhle.

Procházející
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 03.04.18 22:56

On ti žádný dopis nepřijde (až teda exekuce), to si musíš hlídat sama. Na uřadě jim to vysvětli, tohle se stává více lidem, já když jsem zdědila chatu, tak jsem nevěděla, že se tam platí popelnice, doplácela jsem to tři roky zpětně.
Nemůžeš někomu dát plnou moc, třeba sestře, mamce, kamarádce, at ti to oběhá?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zpověď vdovy po Brabcovi Šárky Rezkové: Deprese a myšlenky na smrt

Zpěvačka Šárka Rezková (49), která se proslavila hitem Borůvková, si v životě... číst dále >

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >