Poplatky za pobyt v nemocnici

472
12.1.08 20:47

Poplatky za pobyt v nemocnici

Ahojky,

zrovna jsem se vrátila s dcerou z nemocnice, kde jsem s ní ležela jako doprovod. Byly jsme tam 7 dnů. Vím o tom, že se hradí 60 Kč/den strávený v nemocnici. Platila jsem tedy za dceru 760 Kč, za mě 760 Kč, ale co mě zarazilo bylo, že ještě chtěli zaplatit 7*95 Kč jako nadstandart, že jsem tam mohla s dcerou vůbec být. Myslela jsem si, že si já za sebe zaplatím buď jen 60 Kč/den nebo 95 Kč/den, ale né obojí. Těch 95 Kč si prý stanovuje nemocnice sama, takže se každá nemocnice může v této částce lišit. Slyšeli jste někdo o tom a popř. nevíte, kde se o poplatcích co si stanovují nemocnice dočíst něco blíže?

Mimochodem musela jsem si dokonce i postel převlíkat sama, to se mi ještě před rokem 2008 (zadarmo) nikdy nestalo. No rozumíte někdo této logice? :nevim: Člověk si připlácí a ještě si musí postel převlíkat sám. 8O :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

566
12.1.08 22:12

a v které nemocnici jsi byla? já když byla před 1.5 rokem v ČB, neplatila jsem vůbec nic..těch 95 Kč zavedli nově, nebo to jsi platila i dřív?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
12.1.08 22:24
emitom píše:
a v které nemocnici jsi byla? já když byla před 1.5 rokem v ČB, neplatila jsem vůbec nic..těch 95 Kč zavedli nově, nebo to jsi platila i dřív?

To je teď přece nově od roku 2008, dřív se nic neplatilo. To je nějaká ta nová reforma, tak jak se platí za položku na receptu, návštěvu doktora, pohotovosti tak se platí i za pobyt v nemocnici. Jen jsem netušila, že je těch poplatků za pobyt v nemocnici tolik… :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
12.1.08 22:28

placení

Ahojky!

Raději si to placení ověř.
Má to být tak, že matka platí 60 v případě, když mí nárok na pobyt zdarma ( to je myslím do 1 roku a u postižených dětí do 6 let). Pokud už hradí něco za pobyt, pak už neplatí těch 60 Kč.
Opakovaně se na to zeptej, a pokud si nejsi jistá, ověř si to u své zdravotní pojišťovny. Sama jsem zdravotní, ale vím, že mnohdy se vybraly poplaty i neoprávněně, protože jsou všichni z těch nových pravidelě úplně zblblí.

Petit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
13.1.08 09:30

těch 60 Kč chápu, ale nedošlo mi těch 95 Kč-to je asi nějaké specifikum..nevím o tom, že by v ČB něco takového zavedli

nárok na doprovod máš myslím do 6let, ne jen do 1 roku-ale samozř. nemocnice na to musí mít kapacitu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
13.1.08 10:52

To že se bude platit 95 vůbec nevím, čekala bych 60 za mě a 60 za dítě. Taky by mě zajímalo kde si je možnost ověřit to že jsou poplatky vybírány dobře. Zdá se mi že jsem taky u lékaře musela platit zbytečně. Byli jsme tam s teplotou a doktorka řekla že neví co to je a at přijdeme druhý den a zas jsme platili 30 Kč.A to samé za dva dny s druhým dítětem. To si nás pak může zvát na každý den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
13.1.08 13:45

No právě jsem to hledala už snad všude, ale nikde nic. Člověk má pomale problém najít něco o těch 60 Kč/den (nakonec se zadařilo), natož pak najít to, co si stanovuje nemocnice. Zkusím se na to zítra zeptat na pojišťovně, jestli mi poradí.

Jinak na těch 95 Kč mi dali smlouvu, nazvanou „Smlouva o úhradě za pobyt průvodce“ a je v ní mj. napsáno: „Předmětem této smlouvy je úhrada dohodnutých služeb, které nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Zdravotní pojišťovnou jsou hrazeny náklady na ošetřovatelský den doprovodné osoby dítěte do 6-ti let ve výši 100Kč. Další poplatky spojené s poskytováním služeb na dětském oddělení nemocnice při pobytu doprovodné osoby, specifikované ceníkem nemocnice se liší podle typu vybrané ubytovací jednotky a doprovodná osoba se zavazuje tyto služby uhradit.“

Absolutně tomu nerozumím… :nevim: Přitom jsem žádný luxusní pokoj neměla. Nebyla tam TV, WC, sprchy, prostě nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
13.1.08 17:05

Já bych s tím zašla na zdravotní pojšťovnu a zeptala se tam, protože se mi to zdá blbost. Pokud je možnost, tak pobyt doprovodu je možný do 6 let dítěte a je hrazen pojišťovnou (samo teď nemluvím o těch 60,–-/den - to se prostě platí). Ale nic navíc. To se mi zdá kravina.

Nemluvě o tom, že bys měla být dopředu informovaná o tom, že takové poplatky po tobě htějí.

Já byla s 3letou holkou v říjnu v nemocnici, když pominu ty poplatky za den, tak za pobyt s dcerou jsem neplatila nic, bylo to hrazené pojišťovnou, sma jsem si platila jen pak nadstandardní pokoj, který jsem si vyžádala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
13.1.08 18:45

To je teda síla, napiš jak jsi dopadla na pojištovně. Já byla s Honzíkem když měl rok a měli jsme koupání na pokoji, televizi a nikdy jsem si postel nemusela převlíkat sama a nic jsme neplatili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
13.1.08 21:07

Ahoj, taky mě to přijde divný. Rozhodně si to ověř, podle mě hloupost. A jsem zvědavá, jak dopadneš, napiš a držím :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
13.1.08 21:14

Jestli nechtěj využít toho zmatku a namastit si kapsu…ale fakt bych neplatila nic, nač jsem dopředu nebyla upozorněna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
14.1.08 19:50

Teď jsem o tom četla v rozhovoru s tím pidiblbem z ministerstva.
Do šesti let je to zdarma, jen za 60 Kč. Pokud je tam přímá úhrada, nad šest let, tak se zase neplatí těch 60 Kč. Zavolej na pojišťovnu nebo na zdravotí odbor. No a nebo klidně na ministerstvo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
14.1.08 20:03

No, tak koukám, že to asi není tak jednoduché: :cry: :cry: :cry:

https://www.emimino.cz/…s/story/5429

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
14.1.08 20:25

Tak to je teda síla ten článek :evil: Taky bych se nenechala odbýt :o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
15.1.08 10:32

Tak jsem byla na pojišťovně a tam mi řekla, že do 6 let věku dítěte platí celý pobyt doprovodné osoby, pokud to určí ošetřující lékař, pojišťovna. Pokud jsem si platila něco navíc, tak opravdu proto, že jsem tam musela mít nějaký nadstandart, což teda není můj případ. Takže jedu ve čtvrtek s malou do té nemocnice na kontrolu, tak se tam zeptám na pokladně, za co jsem to vlastně platila. Je pravda, že jsem se po tom mohla pídit už jak jsme tam ležely, ale to jsem měla myšlenky úplně na něco jiného a v tu chvíli mi bylo docela jedno, co člověk zaplatí, hlavně aby malá byla v pořádku. Tak snad se tam semnou bude někdo bavit a řekne mi víc. Myslela jsem si, že mi tyto informace řekne někdo nezávisle na té nemocnici, co nám vlastně může nemocnice inkasovat a co ne, ale jak je vidět, tak se toho asi nikde jinde nedopídím. Takže když si nemocnice něco vymyslí, nezbyde mi nic jiného než jí věřit, neboť si to asi nikde jinde bohužel neověřím. :(
Pak určitě napíši.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama