Poplatky za televizi a rozhlas

23.6.20 00:28

Poplatky za televizi a rozhlas

Ahoj, potřebuji poradit. Přes 2 roky bydlíme v pronajmu a teď nedávno jeden známý říkal něco o poplatcích za televizi a rozhlas a mě došlo, že to asi neplatim. Posílám měsíčně majiteli bytu peníze za nájem, energie a služby a asi je blbost aby ty poplatky platil on co? To musím platit já. Kde to můžu přihlásit? Nechci chodit na poštu a cokoliv jim vysvětlovat. Platíme za televizi O2 a UPC (máme 2), nemůžou to nějak zjistit při tom přihlašování, že televizi máme celou dobu? Nebýt toho známého, vůbec by mě to nenapadlo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1200
23.6.20 00:37

Buď Sipo nebo online.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.6.20 00:38

Mam to to samé a neplatim nic mám pocit že se to neplatí. Když je to pronájem a majitel bytu má tam trvalý pobyt měl by to on platit čili ty nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
1200
23.6.20 00:42
@Anonymní píše:
Mam to to samé a neplatim nic mám pocit že se to neplatí. Když je to pronájem a majitel bytu má tam trvalý pobyt měl by to on platit čili ty nemusíš.

Majitel nemá povinnost za tebe tyhle poplatky odvádět. Za poplatníka se totiž považuje každý odběratel elektřiny. Jo a nemusí na tebe přijít hned, ale třeba za 15 let a pak to bude pěkně mastné. Koncesionářské poplatky musí platit všichni, kdo mají doma Tv. Pokud teda nenapíšeš čestné prohlášení, že televizor nemáš a nebo jsi hluchá aj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.6.20 00:45

@EvieK takže když to platí majitel musím to platit i já a budeme to platit na jeden byt dva lidé zajímavé a nemáme tady ani v baráku společnou anténu mám tv od UPC.

• Nahlásit
  • Citovat
1315
23.6.20 00:46

Tohle by mohlo být/mělo být upraveno v nájemní smlouvě. Já osobně, pokud bych toto tam neměl, tak bych předpokládal, že to jde za majitelem. On někde bydlí, má tam televizi a konc. poplatek platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
23.6.20 00:47
@Anonymní píše:
@EvieK takže když to platí majitel musím to platit i já a budeme to platit na jeden byt dva lidé zajímavé a nemáme tady ani v baráku společnou anténu mám tv od UPC.

Odkud máš poslytovatele signálu je jedno. Záleží jen na tom, zda majitel poplatek sám za sebe platí či ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1200
23.6.20 00:51
@Anonymní píše:
@EvieK takže když to platí majitel musím to platit i já a budeme to platit na jeden byt dva lidé zajímavé a nemáme tady ani v baráku společnou anténu mám tv od UPC.

Platí tohle ; V případě nastěhování do pronajatého bytu, který je vybavený televizním nebo rozhlasovým přijímačem, platí poplatky podnájemník. Pouze ale v případě, že obývá byt více než 30 dní a že svým jménem neplatí poplatky jinde, například v místě trvalého bydliště. Za prvních 30 dní má poplatky povinnost odvádět majitel bytu.. tak to platím, nemám napsané v evidenčním liste, že by to za mě platil majitel. Jo a taky mám UPC, holt bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1200
23.6.20 00:55

Jinak ja už to platím xx let, bylo ni prostě řečeno, že to má platit každý odběratel elektřiny, což je psané i na netu a počítám s tim, že máš asi na sebe energie napsané. Pokud ne jsi v pohodě. Takhle to i oni kontrolují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1200
23.6.20 00:58

Nebo se možná něco změnilo, pokud jo doufám, že to sem někdo napíše, protože takhle mi to bylo řečeno, když jsem si žádala o VS atd. abych mohla platit
on-line. Sipo totiž nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.20 01:20
@EvieK píše:
Jinak ja už to platím xx let, bylo ni prostě řečeno, že to má platit každý odběratel elektřiny, což je psané i na netu a počítám s tim, že máš asi na sebe energie napsané. Pokud ne jsi v pohodě. Takhle to i oni kontrolují.

Nene, energie má na sebe majitel bytu, já posílám peníze jemu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1200
23.6.20 01:24
@Terezka.nova25 píše:
Nene, energie má na sebe majitel bytu, já posílám peníze jemu ;)

Hele, udělej to jak já normálně tam napiš nebo zavolej a budeš v obraze, ono je to též každý rok jinak, člověk se v tom vyznej :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72391
23.6.20 05:44
@riccius píše:
Odkud máš poslytovatele signálu je jedno. Záleží jen na tom, zda majitel poplatek sám za sebe platí či ne.

Ale on ho za sebe plati tam, kde bydlí, ty ho za sebe mas platit tam, kde bydlis ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3102
23.6.20 06:09

My platime jen rozhlas, po dvou letech mi prisel vyhruzny dopis z CT, jakto, ze neplatime i televizi a musela jsem poslat par lejster jako dobrozdani, ze jako fakt tu televizi nemam a necumim na ni ani jinde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26455
23.6.20 06:18

@Terezka.nova25
Tam, kde máš trvalé bydliště, se za televizi platí? Zeptej se majitele, zda u vás za tu televizi platí. Měl by už roky za ni platit, pokud nenahlásil, že televizi nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama