Poplatky za vystavení receptu na HA

5140
28.1.08 20:39

Poplatky za vystavení receptu na HA

Chtěla bych se zeptat jestli když jdete k doktorovy jenom pro HA ptatíte nějaké poplatky.Nikde jsme to nenašla ale dneska po mě sestřička chtěla 40 kč a nedala mi ani žádné potvrzení nic :twisted: na internetu jsem o těchto poplatcích nic nenašla tak snad se najde někdo chytřejší :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9130
28.1.08 20:42

Tak ja jsem za recept na prasky nic neplatila, dokonce mi pro priste doktor nabidl, ze mi posle recept postou, tezko bych mu posilala penize nazpet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
28.1.08 20:46

v novinách psali a v tv říkali,že za vystavení receptu se neplatí!!!a už vůbec ne 40kč, mě skrouhli na roční kontgrole malého a také si neměli nic účtovat -jsem se dnes dozvěděla :twisted:

• Citovat
  • Upravit
236
28.1.08 20:47

Za recept na antiko se určo nic neplatí. Doktor na recept napíše myslím H a neplatí se ani v lékárně a ani u doktora. U dr. taky není za co, když tě vůbec nevyšetřil, ne? A ta cena 40 kč je taky dost divná..... Platí se 30, ne? Zeptala bych se na pojišťovně, určo. Ale dr. potvrzení dává jen na požádání. Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
28.1.08 20:48

Za vystavení receptu na hormonální antikoncepci by se platit nemělo, protože to není lék, který by byl hrazen jakoukoliv pojišťovnou a ty si platíš plnou cenu,. Předpis potřebuješ jenom k tomu, aby lékárník věděl jakou ti má prodat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
28.1.08 20:54

Nicméně na BC jsem teď popisovala případ v jedné diskusi, který popisovala jiná holčina na jiné diskusi. Doktor si nevzal ten poplatek za POLOŽKU na receptu, ale za VYPSANI receptu jakožto úkon neplacený ze zdrav pojištění či jak to tam přesně bylo popsáno a proto i neseděla částka.

Nevím, jestli dokonce nejsi osoba, na kterou jsem tam reagovala…

Nebyl to regulační poplatek, ale poplatek, který si stanovil dr sám (něco na způsob potvrzení do práce apod) - ovšem v tom případě by jsi o tom měla být informovaná a nejspíš by to mělo být i někde vyvěšené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
28.1.08 21:04

poplatek

take si lekari uctuji za jednorazove zrcadla… u me je to 30kc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TAPTINKA
29.1.08 08:15

Ahoj !

Za vypsání receptu (bez vyšetření) lékař ani sestřička nemůže nic požadovat. Pouze jak to tu někdo zmínil, pokud by to bylo „jejich předpisem“, který by tam měl ovšem být vyvěšen. Jenže to bývá obvykle pouze za vypsání různých potvrzení (řidičák, vstupní prohlídka do práce atd) nebo za vypsání dat ze zdravotní dokumentace. V každém případě bych trvala na potvrzení a s tím bych se na to šla zeptat někam výš, jestli na revizní lékaře ? I bych si pro to došla zpětně, a kdyby se sestřička ptala na co klidně bych jí tak odpověděla. Dle mého by Ti peníze hodně rychle vracela ! :evil:

Co se týká lékárny - za vyzvednutí antikoncepce se nehradí nic (= za položku). 30Kč za položku je POUZE pokud pojišťovna hradí část nebo úplnou cenu léku. Pokud si hradí pacient 100% ceny léku ze svého, poplatek se neplatí. To je právě třeba případ antikoncepce. Vždyť kdyby to šlo bez receptu, koupila by sis ji tak. Ale protože to nejde a hradíš si ji celou sama, neplatíš nic. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
29.1.08 08:21

Tak já jsem chodila před 8 lety ke gynekoložce (soukromé) a ona si za vystavení receptu na antikoncepci (3 měsíce) účtovala 30 korun a na (6 měsíců) 50 korun. Jen za to, že to projelo počítačem a tiskárnou. Brala to jako úkon a myslím, že je to obvyklé, především u soukromých praxí, stejně jako registrační poplatek.
Plastová zrcadla, jsou brána jako nadstandart (tvá volba) ze dvou, tedy normální nebo jednorázová plastová a normálně se za ně platí kolem 50 korun, takže tvých 30 je ještě v pohodě. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
29.1.08 08:58

Ne, za vystavení receptu se NEPLATÍ !!!
Jen pokud bys byla na prohlídce, a u toho ti recept vystavili, tak jo.
Ale pokud ho dostaneš jen mezi dveřmi, tak absolutně nic neplať!
Poplatek se platí pouze za vyšetření!
Už mě ti doktoři štvou. Obyčejní lidi to mají nastudovaný za co platit a za co ne, a oni v tom mají zmatky.
A absolutně nechápu, jak vůbec u vás došli k částce 40,– korun. To je teda síla!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
29.1.08 11:11

Holky, stezujte si na pojistovnach, tohle je fakt anarchie a lekari te reformy, ktera uz tak ma dost trhlin, hrozne zneuzivaji a berou Vas na hul!!! Jsou dana nejaka pravidla a nechapu, proc by je jedna strana dodrzovat mela a druha ne. Vy jste klientky, lekari tu jsou pro Vas a to, na co maji narok, opravdu zaplaceno dostanou. To, ze pojistovny tropi nejake problemy, co se lekarum nelibi, je sice blbe, ale brat si pacienta jako rukojmeho je prinejmensim neeticke, ne-li trestuhodne!!! Takze se nebojte, ozyvejte se a nemavejte nad 30 - 40 Kc rukou, protoze jde o princip. Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
29.1.08 12:55

Ahoj nattallia,

ze ty budes bydlet nekde blizko me :lol: :lol: (UH), protoze mam absolutne stejnou cerstvou zkusenost. /a k tomu sprda,ze jdu pro recept kolem obeda/.

Jo a zrcadla uz delsi dobu za 50,–

V okoli zadny gynekolog nepribira,vsude preplneno,tak uz premyslim nad Zlinem..

Any

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.1.08 15:02

Ahoj Any,

ty jsi z UH ? A říkáš, že v okolí žádný gynekolog nepřibírá ? No potěš .. :( Taky jsem z UH, chodím k MUDr. Hrabcové, ale absolutně mi její přístup nevyhovuje.
Včera jsem tu založila novou diskuzi, ptala jsem se na gynekologa ze Zlína nebo Uherského Hradiště a právě Nattallia (díky Ti ještě jednou :D) mi poradila MUDr. Gergela ze Zlína, že má skvělý přístup, potřebné vybavení a milou sestřičku. Chtěla jsem tam dnes volat, ale nemá ordinační hodiny. Tak snad budu zítra úspěšná :)

Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
135
29.1.08 20:25

Tak manžel mi recept na antikoncepci vyzvedl dneska a poplatek byl 20,– Kč (samozřejmě bez dokladu). 8O Opravdu nevím, kde na ty částky lékaři chodí… :) No co, asi jsem se měla při volbě povolání lépe rozmyslet… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
29.1.08 20:39

Ja jsem si byla pro recept na antikoncepci v patek a neplatila jsem ani u lekare a ani v lekarne (Mimochodem cena prasku byla presne o 30 Kc vyssi nez minuly rok, coz me pobavilo. Proste si lekarna bere poplatky jinak.)
Jen me sestricka upozornila, ze ted budou prohlidky, co pul roku a tak priste uz nemam chodit jen pro recept, ale i na prohlidku a samo, ze zaplatim. Normalne jsem pred tim chodila jednou za rok. Kdyz jsem se ptala, jestli to je kvuli poplatkum, tak pry je to nove narizeni ministerstva, ze kdo bere antiko musi chodit co pul roku. Tak nevim.

Jinak v dnesni Mlade Fronte byla kapesni prirucka za co se plati a za co ne a je to poucny. Treba jsem nevedela, ze za preventivky se neplati.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama