Popolini nebo Bambino Mio?

Anonymni
19.4.07 16:34

Popolini nebo Bambino Mio?

Ahojky,
mám téměř 5měsíčního syna a rozhodla jsem se, že z jednorázových plen přejdu na látkové pleny. Poradí mi někdo, prosím, zda se mám rozhodnout pro Popolini nebo Bambino Mio? Jaké máte zkušenosti s nima? Syn má 7,7kg, poradíte mi, prosím i zda si mám koupit rovnou balíček plen nebo kupovat jednorázově?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1177
19.4.07 17:14

Re: Popolini nebo Bambino Mio?

Ahoj ???,
já mám puze zkušenost s plenkami bambino-mio. Koupili jsme celý balíček od narození po nočník a jsem velmi spokojená. Faktem je, že BM jsou dražší než Popolini, někdy doporučují objednat si od BM jen kalhotky a od Popo plenky, ale já jsem to nechtěla kombinovat. Moje dcera má momentálně cca 5,3 kg, dávám jí plenky č. 1 a ty nejmenší kalhotky jsou jí už jen tak tak. Na kalhotkách je i zhruba váha, tak bych se ti mrkla, jaká velikost kolika kg odpovídá, ale momentálně nejsem doma a u sebe mám jen Pampersky. Malá je v nich věčně prokaděná až na zádech, což se nám u BM nikdy nestalo. Tedy, ne že by plenkové kalhotky BM vždy všechno zachytily, to ne. Ale když něco proteče, tak to už musí být pořádná nálož :) :) a nebo špatně daná plenka. Aneproteče to na zádech, ale kolem nožiček. Rozhodně však nepřevlékám komplet při každém kadění jako ted u Pampersek. Příště i na delší návštěvu jedu s látkovkami. :) :) :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
19.4.07 18:18

Tak ja chci jen trochu odradit od BM kalhotek. Skrabou na brisku a stezovalo si na to dost mamin. Pri druhem ditku jsem presla na Imse Vimse soft a ty jsou super. Do gatek davame vicevrstve popolini nebo BM. Vyjde to na stejno…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
19.4.07 18:28

Jo, kalhotky Imse- Vimse jsou super, máme organic.

http://mikulisek.mimishop.cz/…oto69336.jpg

mají je třeba na www.mikulisek.cz nebo na www.mamaja.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
19.4.07 20:00

Díky za rady. Zapomněla jsem se předtím přihlásit, takže jsem byla no name. :oops:
Doporučujete koupit celou :,-(u od narození až po nočník? Nebo raději koupit plenkové kalhotky od imse vimse a plenky od BM nebo Popolino?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
19.4.07 20:18

Já bych asi celou :,-(u nekupovala, nevíš zatím, co vám bude vyhovovat. Jsou i různé jiné plenky něž bambino a popoliny :wink:
http://www.latkovky.cz/…ambar1_L.jpg

Třeba tyhle bambusové :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
19.4.07 20:24

Tak co doporučuješ koupit na začátek? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
19.4.07 20:34

Klidně kup ty vícevrstvé a třeba na zkoušku jednu nebo dvě kalhotkové, uvidíš, co vám bude sedět.
Já jsem na látkovky přešla až teď v lednu, takže taky zkouším. Vždy koupím jednu dvě plíny a když by nám neseděly, tak je prodám a koupím jiné :wink:
Třeba na noc jsou naprosto super tyto
http://www.mamaja.cz/…robnosti.php?… (nejde mi to vložit jako obrázek)

a takhle je taky na noc bezva

http://www.latkovky.cz/…extra_L1.jpg

Na den jsou prý perfektní ty bambusky, ty barevné plíny v předchozím příspěvku. Ty zatím nemám, ale snad příští měsíc :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
19.4.07 20:37

Tady je diskuze o látkovkách, holky ti tam rády poradí , já se tam vždycky něco dozvím
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
4.5.07 14:56

v tomhle se hodně těžko radí. každé z nás vyhovuje něco jiného, každý miminko je jinak tlustý a jinak dlouhý a jinak pohyblivý, a od toho se to všechno pak odvíjí. asi to chce fakt zkusit, podle mě se poradit nedá. můžu se maximálně podělit o naše zkušenosti:
používáme bambinomio, už od narození, syn je hubený a dlouhý, museli jsme díky tomu celkem rychle přecházet na větší velikosti (u menšího ale tlustšího děcka by to asi sedělo podle udané velikosti dle váhy dítěte, ale my museli dávat větší dřív, okolo pasu to mělo jeeště velkou vůli, ale bylo mu to jakoby krátký na jeho vysoký zadek, takže okolo nožiček, neumím to lépe vysvětlit). jsme naprosto spokojeni, péče je hodně pohodlná, dobře se ty vícevrstvé věší i to docela dobře schne, poskládaný nezaberu tolik místa. nežehlím.
někdo tu zmínil škrábání na bříšku - taky se nám to stávalo, ale přišli jsme si už na fígl: prostě plenku posunu vepředu hodně nahoru, je jakoby mezi okrajem kalhotek a bříškem, bála jsem se, že to bude protýkat, ale ne, a bříško je už v pohodě. takže je to jen o technice balení :-)
teď, když syn u všeho dost divočí a nevydrží na místě, tak je to asi náročnější, než ty tvarovaný, co se rovnou zapnou jak jednorázka, ale já doufám, že on za chvíli bude spolupracovat :-)
(zatím mám víc síly já, tak je to v pohodě)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.07 14:04

Haipa Daipa

Jaky mate nazor na Haipa Daipa? Jsou cesky, rada bych je vyzkousela, ale vsichni chvali Popollini.
Diky Simona

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama