Poporodní deprese 4. měsíce po porodu?

Anonymní
16.1.21 13:38

Poporodni deprese 4. Mesice po porodu??

Zdravim vsechny maminky,

Jdu sem poprosit o radu, ci zkušenost. Do minulého tydne jsem byla naprosto v poradku a vysmata zenska. Mame doma 4. Měsíční miminko se kterým jsem na mateřské dovolené a doteď jsem vse uplne v pohode zvladala a radovala se kazdy den z maličkosti a jak se nas malý krasne dal vyvíjí. I pres to ze nekojim (kojila jsem pouze 1. Mesic ztratilo se mi mléko - zrejme i z důvodu velkých bolesti po porodu) malý krasne prospívá a dela nam kazdy den radost. Jednoho dne jsem se ale probudila a dolehla na me jakási úzkost, apatie, nechut k jakýmkoliv aktivitám…nemam radost z niceho ani z malého a pak brecim protoze nechapu jak se to tak najednou vytratilo…O sestinedeli jsem zvladla lépe nez ted :( Třetí den jsem tedy zasla k doktorovi (velmi mila pani psychiatricka) a dostala jsem antidepresiva ke kterým mam tedy odpor ale rekla jsem si ze je radsi zacnu na doporučení brat nez aby mi bylo buh vi jak hur, ale stav po nich je jeste horsi :cry: Docela se bojim aby den ode dne nebyl horsi a neskončila jsem nekde hospitalizována…chci mit zase radost z našeho broucka a radost ze zivota a běžných aktivit..Do toho mi tyden pred těmito stavy začaly silene padat vlasy a začala jsem mit nechutenství tak nevim zda treba nepracuji hormony protoze ty vlasy jsou teda neco 😓Prosim vas o vaše rady a zkušenosti zda jste zažili neco podobného cim to bylo a zda to odešlo a za jak dlouho..Dekuji jsem z toho hodne smutna. Jinak jeste dodám ze mam skvělého manžela ktery od zacatku pomaha a vse vi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7865
16.1.21 13:57

Není lepší vyrazit s dítětem do přírody, než rychle pro zobání k lékaři?
Nejsem si jista, jestli to nebylo unáhlené…taky na mě přijde někdy depka, běžná…ale mám spoustu přátel, aktivit i koníčků, abych to z hlavy vyhnala. A určitě bych hned nesáhla po AD, poloviční cesta do pekel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
16.1.21 14:11

@pannda když je člověk zalezlý furt doma venku žádný sluníčko a starostí víc než dost tak se to někde projevit musí :(

Antidepresiva ti nezaberou hned ze začátku užívání to může být ještě horší než se srovnají hladiny ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
16.1.21 14:19

Prijde mi nerozvazne zacit brat po trech dnech depresi, a v podstate nulove terapii, okamzite antidepresiva.

Co bych udelala ja:

1. Opila bych se s kamoskou jak pes a spolecne bychom zkusily zjistit, odkud vitr vane (klidne to muze byt hormonalni!).

2. Zacala bych cvicit - endorfiny zlepsuji naladu!

3. Sla bych se vyvetrat ven, poradne prochazky s kocarkem.

4. Pravidelne terapie u psychologa, pokud by to nepomohlo.

Je to normalni, ze se citis pod psa. Vsechny se tak nekdy citime. Ale rozhodne se necpeme antidepresivy… Clovek proste neni 100% casu jenom stastny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
16.1.21 14:19

@pannda To je názor jak noha :roll: s poporodní depresí do lesa :roll:. Tak asi psychiatrička věděla co dělá a nepředepsala AD jen tak.
Jinak zakladatelko některé AD prý ze začátku stav trochu zhorší než začnou zabírat. Takže ještě vydržte nebo zkuste své psychiatričce zavolat. A vlasy mi taky v tuhle dobu začali hrozně padat a padali asi 2 měsíce. Jeden měsíc fakt hrozně, měla jsem strach, že zustanu plešatá, ale pak všechny krásně dorostli. Nebojte :D.
I to ostatní bude taky v pořádku. Je dobře, že jste to začala řešit tak brzy a že máte podporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
16.1.21 15:51

@Tejami Dekuju za podporu. On si asi nekdo mysli ze je to pouze vyčerpání a občasna smutna nalada, ale bohuzel tohle je jiné. Rano úzkosti a stavy ze se opravdu premaham vstát z postele a starat se o malého. Věřte ze jsem velmi aktivni typ a prochazky s kočárkem podnikám kazdy den v přírodě, chodim k rodině na navstevy ale to je tak vse co se v dnešní době da delat. Jsem rada ze je tu aspon nekdo kdo pochopí kam směřovaly me kroky (pani doktorce). dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
16.1.21 15:58

Bude lépe uvidíte. Teď je taková divna doba není slunicko. I tak zkuste procházky aspoň kolem baraku na vzduch. Je dobre ze vám partner pomaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7865
16.1.21 16:21
@Sardelka píše:
Prijde mi nerozvazne zacit brat po trech dnech depresi, a v podstate nulove terapii, okamzite antidepresiva.

Co bych udelala ja:

1. Opila bych se s kamoskou jak pes a spolecne bychom zkusily zjistit, odkud vitr vane (klidne to muze byt hormonalni!).

2. Zacala bych cvicit - endorfiny zlepsuji naladu!

3. Sla bych se vyvetrat ven, poradne prochazky s kocarkem.

4. Pravidelne terapie u psychologa, pokud by to nepomohlo.

Je to normalni, ze se citis pod psa. Vsechny se tak nekdy citime. Ale rozhodne se necpeme antidepresivy… Clovek proste neni 100% casu jenom stastny.

Ano, souhlas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 19:26

Smaozrejme chapu ze clovek se necítí vzdy 100% stastny. Ja nechapu proc ma vzdy potřebu komentovat takovou diskuzi lidé kteří nechápou a zrejme asi nezažili opravdovou úzkost nebo depresi. Mrzi me ze je hned clovek odsouzeny ze zašel za odborníkem, ale jak rikam to muze pochopit jen clovek co podobně stavy zažil. Dekuji @Tejami a ostatnim, co aspon trochu chápou, za podporu. Vzdy jsem byla velmi aktivni a jsem i nadále a s kočárkem chodim kazdy den akorat ted prislo neco co me položilo a nechapu proc tak najednou a z niceho nic :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 13:46

Ahoj zakladatelko, vím, jak je to pro tebe těžké :hug:
Prosím, neposlouchej ty rady, jak se máš opít a jít na procházku, to skutečně není kvalifikovaná diagnostika. Řid se radou lékaře a svou vlastní intuicí, která tě k němu zavedla. Postupuješ naprosto správně. Jak dlouho bereš léky? Je zcela bežné, že v prvních týdnech úžívání se depresivní stav zhoršuje, i výrazně. Všechno bude zase brzy dobré, jen vydrž. Snad se odpočívat a hlavně si nic nevyčítej.
Padání vlasů je 4 měsíce po porodu typické. Zase dorostou :kytka:
Mám s poporodní depresí zkušenost a opravdu mi věř, že nejhorší, co člověk může udělat, je namlouvat si, že je to „jen depka“ a že to přejde po procházce.
Zkus se podívat sem: www.usmev-mamy.cz
Držím palce a vydrž! :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.21 18:28

Mockrát dekuji za podporu, dnes je to 4den co beru AD a musim rict ze se opravdu citim cim dal hur :( Zitra budu volat pani doktorce ohledně mého stavu a jak na me léky působí. Dekuju za tvuj komentář kazdy den se modlim aby bylo lip :,( Tohle jsem fakt nikdy nezažila :(

• Citovat
  • Nahlásit
221
17.1.21 19:02

Zakladatelko, k padání vlasů (což je asi tvuj menší problém ) - okolo 3/4 měsíce po porodu úplně normální, mě padaly vždy šíleně ale srovná se to.
Poporodni deprese - myslím ze klidně 4 měsíce po porodu nastat muže, nemusí to byt hned. Endorfiny a hormony už se proste tolik nevyplavuji, mate nejakej zajetej režim a dolehla na tebe realita. Navíc tahle příšerná doba kdy člověk pomalu nemá kam
zajít aby jen trochu změnil prostředí tomu určitě nepomáhá. A venku hrozná zima :roll:. Myslím ze tak trochu depku máme všichni. Tím samozřejmě nechci zlehcovat tvuj stav. Jestli ty a tvuj lekar myslíte ze ti antidepresiva pomůžou tak ti přeju aby to tak bylo. Jestli je to jen trochu možný, přenech nějakou část péče o mimco manželovi a snaž se trochu věnovat sama sobě, klidně na hodku sama vypadnout ven nebo si někam zalézt s knizkou. Ono to udělá hrozně moc mít chvíli pro sebe když je jinak člověk 24 hodin denně k dispozici dětem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.1.21 17:50

Dekuji za další nazor, ja jsem doufala ze to ma nejakou spojitost s hormonama jak ty vlasy tak tyhle stavy..no uvidime, kazdopadne AD jsem si 5den uz nemohla vzit protoze to co se delo ty 4dny při jejich brani bylo naprosté peklo😢

• Citovat
  • Nahlásit
155
26.1.21 16:18

No pockej, takze jsi 4 dny brala predepsane leky a od pateho dne zas ne? S antidepresivama takhle zachazet nemuzes. Naklusej k tomu psychiatrovi, popis co se deje a res to s nim.
1. Je bezne, ze se netefi ten spravny pripravek napoprve, od toho tam ten doktor je, aby posoudil, jakou jinou latku nebo davkovani predepsat.
2. On taky vi, jak dlouho a jak moc ma cenu premahat to „naproste peklo“ na zacatku lecby (muze to trvat nekolik tydnu).
3. Ne, jit na prochazku te nevyleci. Samozrejme chod, telo to jiste oceni, ale metabolismus v mozku to neprenastavi.
4. MAS NAROK se citit jakkoliv. Pokud je ti mizerne, je ti mizerne, zadny „vsak mas zdrave dite“, „musis byt stastna“, „vzdyt ti nic nechybi“, „jini jsou na tom hur.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
7.2.21 18:06

Ano, ad zabírají skutečně až za delší dobu, možná se zeptej doktorky jestli k tomu nedá i nějaký lék na uklidnění typu oxazepam, lexaurin atd aby bylo něco po ruce když bude nejhůř než AD začnou zabirat. Chápu že na nějaké extra pobyty venku v tomhle mrazu to moc není a fakt že je pořád covid doba taky moc nepomáhá, z toho má tak trochu depku asi většina. A k tomu ještě tohle trápení, achjo. Co chlap, pomůže s mimcem a domácností? Jestli ne tak bych ho zapřáhla. Máš někoho kdo by pohlidal? Ideálně bych šoupla mimi třeba k rodičům a udělala si volný večer s manželem. Mě to moc pomohlo, predtim jsem na tom byla dost podobně.. držím palce ať se brzy zlepšíš :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat