Poporodní deprese a druhé těhotentsví/porod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 15:22
Poporodní deprese a druhé těhotentsví/porod

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá překonala poporodní depresi, a jak to probíhalo podruhé - opakovaly se ty stavy nebo bylo všechno jinak?
Měla jsem docela strašné stavy, myšlenky na sebevraždu a teď mě zajímá, jestli to druhé/další těhotenství vygraduje nebo může být všechno jinak.
Díky za reakce

Reakce:
Ou
Kelišová 7405 příspěvků 17.04.19 15:26

Pokud si to jen „přechodila“, a neobrátila si se na psychiatra a psychoterapii, tak to že další hormonální pecka psychikou zahoupá je docela dobře možné.

Co s tím?

Vstoupit do psychoterapie teď. dokud jsi v cajku, trošku si pouklízet duševní haraburdí, co tak máme všichni a přitom si vybudovat rychlou a účinnou pomoc, kdyby se deprese vrátila.

Držím palce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.19 15:53

Ahoj, já u první dcerky měla taky docela hrozný stavy, nevím jestli to byla přímo deprese nebo jen ten blues, ale byla jsem úplně nepoužitelná, nechtělo se mi o ní vůbec starat, všechno mě hrozně otravovalo a kolikrát jsem měla fakt takový nervy že jsem ji musela někam položit a odejít na chvíli někam vedle, jinak jsem se bála že bych ji ublížila :oops: byla strašně náročný dítě, vůbec nespala a já se k tomu učila na zkoušky, no šílený. Přešlo to zhruba po třech měsících, to nejhorší. Pak už jsem tyhle stavy měla jen někdy a zhruba v jejím roce to odešlo úplně.

Taky jsem se bála druhého, ale je to týden a půl od porodu a musím zaklepat, zatím ty myšlenky vůbec nemám. Jsem v pohodě, dokonce se i prevleknu z pyžama a namaluju si oči :lol: u dcery jsem celé dny jen seděla na gauči a ani nevycházela. :oops: prosím anonym, dost se za to stydím a hrozně si to doteď vyčítám :oops: samozřejmě dceru miluju, teď má tři roky.

iPodPrd
Kecalka 319 příspěvků 17.04.19 16:25

Taky jsem na tom byla dost zle, ale docházím k psychiatrovi, psychologovi a teď nově i na párovou terapii. Vše v jednom patře, jsem tam víc než doma :D Otěhodněla jsem hned po šestinedělí a za necelé dva měsíce potratila, a můžu jen říct - díky bohu za to (zní to ale strašně :oops: ) Rozhodně bych druhé tak brzy nezvládla. Takže za mě vyhledej co nejdřív doktora, pokud mechceš doma krveprolití, vím, o čem mluvím.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 17.04.19 16:35

Moje sestra preventivně od čtvrtého měsíce těhotenství brala AD… brala ještě půl roku po porodu, žádná deprese už nebyla, ale vše pod dohledem odborníka. Já sama jsem měla poporodni depresi taky, jsem 10M po porodu a stále dochazim k psychiatrovi a léky vysazuji postupně. Měla jsem těžkou variantu… obrátila bych se na odborníka.

dickys
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 1 inzerát 17.04.19 17:47

Já teda neměla úplně depresi, jenom silné poporodní blues a po druhém porodu jsem byla úplně v pohodě, jako by se mě šestinedělí netýkalo.

Moona1984
Kecalka 135 příspěvků 17.04.19 23:26

Po prvním porodu deprese, myšlenky na sebevraždu případně na odložení či ublížení dceri. Dcera byla velmi náročné dítě, které nespalo a jen řvalo několik měsíců. Druhý porod po třech letech, vše je v pořádku.

DanielaS
Stálice 88 příspěvků 19.04.19 15:19

A to ses lecila? Dochazela k psychiatrovi? Obratila bych se na nej. Ja od prvniho tehotenstvi dochazela na psychoterapii, ale nikam dal se to neposunulo. Otehotnela jsem, narodil se druhy, ja se citila porad hur. Zmenila jsem psychologa a ten me po prvni navsteve hnal na psychiatrii, bylo to o fous.
Takze u me se to druhym tehotenstvim a porodem silne zhorsilo, ALE do te doby jsem to nijak nelecila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 16:52

@DanielaS no neléčila právě, jen vím, že to teda bylo hodně vyhrocené, jen si říkám, že k tomu pomohly ještě další okolnosti, které by snad u druhého porodu být nemusely… Moc se mi za psycho nechce, nejsem zvyklá se nějak zdůvěřit, ale možná mi nic jiného nezbyde

Váš příspěvek
Reklama