Poporodní deprese, nespavost

Anonymní
19.1.21 14:08

Poporodní deprese, nespavost

Ahoj holky, jsem totálně vyčerpána :( Nemůžu absolutně spát a začínám mít úzkosti. Měla jsem v průběhu těhotenství také deprese a teď po porodu znovu. Asi ten stres a všechno. Jsme v nemocnici skoro 6 den a já naspala cca 5 hodin spánku. Tělo spát chce, ale hlava vůbec. Nejdříve jsem měla strach z porodu, pak hlučnou spolubydlící, další noc bolesti z tabletky na vyvolání porodu, poté jsem další noc rodila, další křičel malý a další už jsem nemohla zabrat, i když malého měly sestřičky a já měla klid. Přes den jsou tu samé kontroly apod. a jeste k tomu kojení každé 3 hodiny…Dostala jsem i nějakou tabletku a stejně nic. Myslela jsem si, že je to tím nevyspanim, ale začínám si myslet, ze mám opět deprese. Ze bylo spoustu stresovych situaci během pár dnů. Jsem z toho na nervy a to nemocniční prostředí to akorát podporuje. Nejhorší je, že nevím, kdy nás pustí domů, jelikož se u malého začíná projevovat žloutenka. Doktorum jsem vše řekla, byla u mě už i psycholozka. Ale asi bych tu potřebovala někoho cely den :,( Mam strach, ze tady z toho zešílím, když tu budeme déle :,( :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9605
19.1.21 14:30

To ti rozumím, nemůžeš si zaplatit nadstandard? Aby s tebou byl někdo z rodiny…vlastně ani nevím, jestli to teď při covidu jde…? Ale taky jsem byla v porodnici nevyspalá…za prvý hormony, člověk je po porodu takovej divně naspeedovanej, pak spát s cizíma lidma, spolubydlící chrápala, kolem mojí postele jezdily šoupací dveře, kojení, plakání… :roll: byla jsem hotová, doma pak už dobrý :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
19.1.21 14:37

Po prvním porodu jsem si taky prošla hrůzou. Nevyspání, hormony, stres kolem vážení, kojení, strach o zdr. stav miminka… Jen si vzpomenu a je mi zle. Drž se, doma bude líp! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 14:38

@Tarinka prave, nadstandard mám :( Přítel sem nemůže kvůli covidu :( a to není o tom, ze by mě něco rusilo, ale mám to spíše v hlavě. Že prostě neusnu a taky, že ne. :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 14:40

@Petule030 nevím jak to zvládnu :( bojím se, ze z toho nedostatku spánku třeba zkolabuji nebo tak. Chtěla bych byt doma v klidu s přítelem a miminkem a tam bych snad zabrala :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
19.1.21 14:40

To by hlavně chtělo přestat kojit jestli je to deprese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7331
19.1.21 14:41

@Martinaa 20 Kdy vás mají pouštět domů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 14:44

@mackA159 no to bych chtěla zjistit, ale až budu doma :/ protože tady mě stresuje snad úplně vše, nedostatek čerstvého vzduchu venku, ty pokoje, nikdo s kým bych si popovídala… nechce se mi koukat ani na TV a nic. Když jsem měla ty těhotenské deprese tak vím, jak mi bylo mizerně a to jsem byla doma a aspoň spala. Tady nespím a jsem ještě k tomu v takovým prostředí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
19.1.21 14:48

Já jsem po prvním porodu taky nebyla úplně v pohodě. Syn málo přibýval na váze, měl žloutenku, tak jsme tam byli i dýl a jezdila za mnou i mamka, když měla volno. Chtěla jsem pomoc s kojením a bylo mi jen řečeno, že sestra nemá čas a ať to zkouším. Po porodu jsem omdlela a celý den jsem nebyla schopná chodit a ani nikdo malého nepřivezl, jen ho cpali glukózou. Nevzpomínám na to vůbec ráda, porodnici další rok už naštěstí zavřeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 14:49

@Petule030 jsem tu od čtvrtka od rána. Porodila jsem v sobotu večer. Malý ma žloutenku nejspíš takže netuším :/ navíc jsem se poradně nerozkojila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3057
19.1.21 15:13

No ja to uplne chapu, taky jsem si v porodnici neodpocinula a to jsem rodila potřetí a depresi nemela. Šla jsem uz po 48 hodinach a doma už dobrý.
Pokud bude miminko v pořádku, bez domu. Rozkojit se muzes i doma. Zavolej si laktacni poradkyni. V porodnici te to stresuje. Drž se a pokud možno klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
19.1.21 15:52

Ahoj, držím palce!

Prožila jsem si těžkou poporodni depresi, včetně toho nevyspani, nemohla jsem teda vůbec ani jist. U mě teda pomohlo až přestat kojit a nasadit medikaci. Kromě psychologa doporučuji i konzultaci s psychiatrem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
19.1.21 16:02

Tak to je uplne normalni, ze se v porodnici nevyspis…divim se ale ze nemuzes spat, kdyz jsi na nadstandartu. Asi je to jen v hlave… Neboj az budes doma, hodis se do klidu. Pokud ma dite zloutenku, mysli ale hlavne na jeho zdravi a vydrz to tam…neboj mesic tam nebudes :lol: jsou horsi veci nez byt v porodnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 17:00

@Renca8 no však prave vím, ze je to jen v hlavě.. ale co mám dělat :/ nikdo za mnou nesmí, nemůžu ven, jsem tu zavřena sama, malý je u sester, abych si prý mohla odpočinout, přesto to mi ještě více vadí snad..potřebuji byt doma a uklidnit se :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2298
19.1.21 17:45
@Martinaa 20 píše:
@Renca8 no však prave vím, ze je to jen v hlavě.. ale co mám dělat :/ nikdo za mnou nesmí, nemůžu ven, jsem tu zavřena sama, malý je u sester, abych si prý mohla odpočinout, přesto to mi ještě více vadí snad..potřebuji byt doma a uklidnit se :/

No popravde, ja jsem se v porodnici taky nevyspala ale kdyz jednu noc meli malou sestry u sebe tak to docela slo. Vyspala jsem se az doma kdyz ji mel na starosti muj, ja jsem akorat nakojila…pak uz sem byla ok, tak jsem se starala ja. No ale taky me hodne pomohlo nebyt na pokoji sama. Jsem rada, ze jsem nakonec na nadstandartu nebyla. Seznamila jsem se tam s fajn maminkou s kterou jsme pratele do ted. Sdileli jsme svoje pocity a obavy a radili jsme si co s kojenim i kdyz nas vzajemne stvalo ze nas rusi miminko te druhe :lol: no v dubnu budu rodit po druhe a nevim jestli chci byt na nadstandartu. Ten nadstandart je fajn, ale citila bych se tam tak jako odstrcena a podle me teda tohle jsou zrovna takove chvile s tim miminkem ze clovek nechce byt sam…jako prvorodicka jsem nevedela co a jak a jestli je to takhle ok a normalni a sestry semnou moc nepokecali ale napr. rikali ze je normalni ze se rozkojim az doma a ja jsem si hodne brala ze nemam mliko hned. Clovek si to nejak predstavuje a nakonec neni vse tak lehke jaka je predstava. Ale neboj, doma se uklidnis…ovsem doma to teprve vetsinou zacina, vetsinou dite zacne rvat teprve az je doma…prdiky a tak :palec: neboj, bude lip. Vse je jen obdobi, ted mas obdobi porodnice tak se tomu nebran a uzivej si ze mas snidani, obed, veceri nachystanou a lezis a nemusis se jeste starat o domacnost..doma to bude horsi ale nic co by se nedalo zvladnout ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat