Poporodní deprese po několika měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 09:23
poporodní deprese po několika měsících?

Zažil někdo poporodní depresi až po několika měsících? Jak se projevovala?
Vždy čítávám, že se to děje po porodu, maximálně v šestinedělí, to jsem zažila akorát několik dní po porodu to takzvané poporodní blues, hodně jsem brečela, ale přešlo to, dobře mi bylo ještě dalších 5 měsíců, jenže pak jsem přestala kojit a jakoby mi začaly chybět ty hormony, abych to vše zvládala dobře. Uběhly další 3 měsíce a já se cítím nějak stále hůř, mám velké návaly vzteku, křičím na děti a někdy mi i ulítne sprosté slovo. Pak je mi to líto a bulím, lituju se, neumím se radovat ze života a zdravých dětí. Nechápu, kde se ve mě bere takový vztek.
Může se jednat o poporodní depresi? Museli jste navštívit psychiatra, nebo pomohl psycholog?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Almatka
Kelišová 6790 příspěvků 23.02.17 09:29

Může se jednat o normální depresi i když třeba spojenou s hormonálními hladinami. Tyhle změny jsou vždycky náročné. Nebála bych se objednat, mě to pomohlo. Odkud jsi?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 09:37

@Almatka
Vysočina…
Mě přijde tak nějak strašná jen ta představa, že to z očí do očí někomu cizímu říkám. Jak blázen. :zed:

Almatka
Kelišová 6790 příspěvků 23.02.17 09:58
@Anonymní píše:
@Almatka
Vysočina…
Mě přijde tak nějak strašná jen ta představa, že to z očí do očí někomu cizímu říkám. Jak blázen. :zed:

Tak psychiatrovi to nebude připadat nijak divné, neboj. Před Tebou i po Tobě tam byli a budou mnohem horší případy.

apanda
Neúnavná pisatelka 17585 příspěvků 23.02.17 09:59

Je to klasická deprese ;) A rozhodne se nestyd nekam zajít a vypovidat se. Mne to moc pomohlo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 10:09

@apanda
A deprese se opravdu projevuje vztekem? Já myslela, že má být člověk jen sklíčený, nemoci vstát ráno z postele… Alespoň tak jsem to vždy četla.
Mě popadne sklíčenost až když vidím, že jsem zase vylítla. :zed:

Almatka
Kelišová 6790 příspěvků 23.02.17 10:15
@Anonymní píše:
@apanda
A deprese se opravdu projevuje vztekem? Já myslela, že má být člověk jen sklíčený, nemoci vstát ráno z postele… Alespoň tak jsem to vždy četla.
Mě popadne sklíčenost až když vidím, že jsem zase vylítla. :zed:

Deprese se projevuje i tím, že nezvládáš emoce, které normálně zvládáš…je toho na Tebe prostě moc. Ono se to může upravit i samo, hormony atd. ale já se cítila i líp, když jsem byla ujištěna, že se to prostě děje a nemusí to být na dlouho. A pak i nebylo. Drž se! A neboj, bude líp! :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 10:45

@Almatka
Cena 600Kč za 50 min je teda ale docela mazec. Takové ceny mají normálně v ceníkách, co jsem našla. :zed:

malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 23.02.17 11:05
@Anonymní píše:
@Almatka
Cena 600Kč za 50 min je teda ale docela mazec. Takové ceny mají normálně v ceníkách, co jsem našla. :zed:

Ano, to jsou bezne ceny (ale nektery daji slevu lidem, pro ktere by to bylo neunosne), pak existuji psychologove, kteri maji smlouvy s pojistivnami, takze to jde ze zdravotniho pojisteny, ale tech neni moc, takze maji dlouhe cekaci doby. Psychiatri maji naopak smlouvy skoro vsichni. Pokud to jen trochu souvisi s rodinymi vztahy muzete zkusit manzelskou a rodinou poradnu, to je placeny statem. A kdyby jste se chtela nekomu rychle sverit, muzete vyuzit nekterou linku duvery, ty jsou pry i pro takovehle situace. Preju at je brzy dobre :hug:

Almatka
Kelišová 6790 příspěvků 23.02.17 12:09
@Anonymní píše:
@Almatka
Cena 600Kč za 50 min je teda ale docela mazec. Takové ceny mají normálně v ceníkách, co jsem našla. :zed:

Psychiatři? Já chodím na pojišťovnu, nemyslíš psychologa?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 13:24

Ja jsem poporodni depresi mela cca v 8mesicich syna… lekarka rikala, ze se muze projevit do 1-1,5roku po porodu… telo proste nejakou dobu funguje, clovek unavu a zmeny nalad prisuzuje kojeni, peci o mimco apod… zajdi klidne i za svou praktickou lekarkou, ta muze tez antidepresiva predepsat…prip.te sama posle za psychiatrem ci spychologem se zadankou a pak je vse na pojistovnu a jde to i rychleji… a stydet se nemusis, doktori jsou zvykli na jine a horsi :mavam:

apanda
Neúnavná pisatelka 17585 příspěvků 23.02.17 13:30
@Anonymní píše:
@apanda
Mě popadne sklíčenost až když vidím, že jsem zase vylítla. :zed:

Ja se i vztekala ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 18:46

Ja nepricetne kricela na deti kvuli blbostem :oops:…byla jsem zoufala a zaroven vztekla a cholericka…

anonym z 13:24

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 19:03
@Anonymní píše:
Ja nepricetne kricela na deti kvuli blbostem :oops:…byla jsem zoufala a zaroven vztekla a cholericka…anonym z 13:24

Dík… :) A ty jsi brala antidepresiva?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.17 06:56

Ano, napsala mi je prakticka lekarka, po par mesicich jsem je vysadila… ja mela jeste hodne uzkostne stavy, panikarila jsem… zlepsila jsem se hodne rychle, asi mi ty leky sedly hned/nekdy je treba ty leky vyzkouset a vymenit, lecebny nastup AD je tak 3-4tydny…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >