Reklama

Poporodní deprese, zastavení laktace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Boudová
Kelišová 6025 příspěvků 26.03.18 13:01
Poporodní deprese, zastavení laktace

Zdravím, zajímalo by mě zda někdo nemá zkušenost s nasledujícím, možná nejlépe zdravotní sestra. Příště se na to samozřejmě zeptám i dr, ale teď mi to neskutečně vrtá hlavou.

Po prvním porodu se mi cca ke konci šestinedělí rozjela Úzkostná porucha, projevovaná až opravdu katastrofickou obavou a strachem o dítě. Uvědomovala sem si že to co vymýšlím, je v podstatě až nereálné, ale nemohla sem si pomoci a zhoršovalo se to. Terapie nepomáhala a byla by na dlouho, a já už nebyla moc schopná normálně fungovat.

Nicméně psychiatr mi vysvětlil, že sice je nejlepší přestat kojit a brát antidepresiva, protože z toho stavu bych se jinak nedostala, ale není to klasická poporodní deprese. (nestrčila bych dítě do trouby atd…) Je to prostě rozjetá Uzkostná porucha vázaná na novou situaci, kterou pro mě rodičovství bylo. Při následném plánovaní dalšího těhotenství mi psychiatr řekl, že nevidí důvod další dítě nekojit, a že se u mě už podobné příznaky projevit nemusí, protože už budu ty nové pocity spojené s příchodem miminka znát.

Jenže toto evidenntně nejsou moc schopní chápat ostatní lékaři. Mému gynekologovi sem 3× říkala že sem neměla poporodní depresi, ale úzkostnou poruchu a on mi stejně do těhotenstké průkazky napsal obrovským písmem POPORODNí DEPRESE :roll:
Totéž pediatra u které sem teď byla s dcerou a oznámila jí, že v červenci přijdu s dalším mimčem. Okamžitě mě „varovala“ ať v nemocnici ihned náhlasím poporodní depresi aby mi nezapomněli zastavit laktaci. :zed:

Dotaz zní nemůžou mi v nemocnici tu laktaci automaticky nějak zastavit a nacpat mi něco až budu po porodu vláčná?
Přemýšlím, že řeknu gynekologovi ať to prostě škrtne že to neni správná diagnoza! :zed:
A nebo mám říct psychiatrovi ať mi vystaví papír, že další kojení neni pro nikoho rizikové, a že jsem sama schopna posoudit kdy už by to bylo nad moje síly?

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 13:23
@Boudová píše:
Zdravím, zajímalo by mě zda někdo nemá zkušenost s nasledujícím, možná nejlépe zdravotní sestra. Příště se na to samozřejmě zeptám i dr, ale teď mi to neskutečně vrtá hlavou.

Po prvním porodu se mi cca ke konci šestinedělí rozjela Úzkostná porucha, projevovaná až opravdu katastrofickou obavou a strachem o dítě. Uvědomovala sem si že to co vymýšlím, je v podstatě až nereálné, ale nemohla sem si pomoci a zhoršovalo se to. Terapie nepomáhala a byla by na dlouho, a já už nebyla moc schopná normálně fungovat.

Nicméně psychiatr mi vysvětlil, že sice je nejlepší přestat kojit a brát antidepresiva, protože z toho stavu bych se jinak nedostala, ale není to klasická poporodní deprese. (nestrčila bych dítě do trouby atd…) Je to prostě rozjetá Uzkostná porucha vázaná na novou situaci, kterou pro mě rodičovství bylo. Při následném plánovaní dalšího těhotenství mi psychiatr řekl, že nevidí důvod další dítě nekojit, a že se u mě už podobné příznaky projevit nemusí, protože už budu ty nové pocity spojené s příchodem miminka znát.

Jenže toto evidenntně nejsou moc schopní chápat ostatní lékaři. Mému gynekologovi sem 3× říkala že sem neměla poporodní depresi, ale úzkostnou poruchu a on mi stejně do těhotenstké průkazky napsal obrovským písmem POPORODNí DEPRESE :roll:
Totéž pediatra u které sem teď byla s dcerou a oznámila jí, že v červenci přijdu s dalším mimčem. Okamžitě mě „varovala“ ať v nemocnici ihned náhlasím poporodní depresi aby mi nezapomněli zastavit laktaci. :zed:

Dotaz zní nemůžou mi v nemocnici tu laktaci automaticky nějak zastavit a nacpat mi něco až budu po porodu vláčná?
Přemýšlím, že řeknu gynekologovi ať to prostě škrtne že to neni správná diagnoza! :zed:
A nebo mám říct psychiatrovi ať mi vystaví papír, že další kojení neni pro nikoho rizikové, a že jsem sama schopna posoudit kdy už by to bylo nad moje síly?

Dobrý den, myslím, že pokud nemáte odpravdu diagnózu poporodní deprese, tak byste měla za oběma doktorama přijít se zprávou od psychiatra, že se opravdu jedná o úzkostnou poruchu a ne o poporodní depresí, samozřejmě, že se nemůžou opřít pouze o vaše slovo.

Boudová
Kelišová 6025 příspěvků 26.03.18 13:28
@Anonymní píše:
Dobrý den, myslím, že pokud nemáte odpravdu diagnózu poporodní deprese, tak byste měla za oběma doktorama přijít se zprávou od psychiatra, že se opravdu jedná o úzkostnou poruchu a ne o poporodní depresí, samozřejmě, že se nemůžou opřít pouze o vaše slovo.

No jooo, ale přeci sem je já sama o tom informovala. Teď si říkam, že sem měla držet hubu a nechat si to pro sebe. Ale asi si pro ten papír pro jistotu fakt dojdu.

meduzza
Echt Kelišová 8713 příspěvků 26.03.18 13:28

@Boudová Určitě bych si nechala od psychiatra vystavit jeho zprávu a ukázala jí ostatním lékařům. Přece jen poporodní deprese by mohla být riziko jak pro maminku, tak miminko a nikdo nechce nic zanedbat. Přeji ať vše dobře proběhne

Boudová
Kelišová 6025 příspěvků 26.03.18 13:30

Teď sem si všimla že mám dvě diskuze. Můžete prosím někdo označit admina aby tuhle smazal. Já nevim jak. Děkuji

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 13:30
@Boudová píše:
No jooo, ale přeci sem je já sama o tom informovala. Teď si říkam, že sem měla držet hubu a nechat si to pro sebe. Ale asi si pro ten papír pro jistotu fakt dojdu.

Předpokládám, že nejste doktor a tudíž si svou vlastní diagnózu nedokážete stanovit, určitě ne podle internetových diskuzí. Zpráva od psychiatra určitě pomuze situaci.

Boudová
Kelišová 6025 příspěvků 26.03.18 13:33
@Anonymní píše:
Předpokládám, že nejste doktor a tudíž si svou vlastní diagnózu nedokážete stanovit, určitě ne podle internetových diskuzí. Zpráva od psychiatra určitě pomuze situaci.

Nejsem, ale několikrát sem to probírala s psychiatrem. A ten mi jasně řekl, že s kojením neni problém. A že nehrozí, že bych dělala něco čeho bych si nebyla vědoma. Kdybych sama o tom gynekologa neinformovala, tak o tom ani nemusel vědět. Proto mě štve, že nebere v potaz co mu říkám.

Boudová
Kelišová 6025 příspěvků 26.03.18 13:34
@Anonymní píše:

Já si přece žádnou diagnozu neurčiji, já se ptám na postup v nemocnici. Já mám diagnozu jasně určenou jako Úzkostnou poruchu.

Aradhell
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 28.03.18 13:29

Bez tvého svolení ti nic na zástavu laktace dát nemůžou, já si laktaci přála zastavit (několikrát se mě na to výslovně a ptali a pak mi 4× po 12hodinách nosili léky) - takže pokud se ptáš na to, zda ti mohou zastavit laktaci, ikdyž si to nepřeješ, nemohou a rozhodně by sis toho všimla, kdyby to udělat chtěli :D

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >