Poporodní inkontinence - jaké cvičení, fyzioterapeut?

Anonymní
16.9.20 13:38

Poporodní inkontinence - jaké cvičení, fyzioterapeut?

Ahoj maminky, na toto téma je mnoho diskuzí, ale nikde jsem nenašla přímé reference či odkazy.

Vždy jsem si myslela, že se svaly pánevního dna jsem na tom výborně, ale už je to rok od porodu a stále trpím stresovou inkontinencí. Teď aktuálně mám kašel a jsem zralá na pomůcky pro seniory :( Jinak inkontinencí netrpím, jen klasicky při námaze. Plus mám možná cca centimetrovou diastázu, prostě by to chtělo nějaké dobré cvičení. Kegelovy cviky se prý nedoporučují, jsou na to lepší jiné - poradíte jaké? Koukala jsem, že je plno placených kurzů, mamacore, fyziomami atd, máte zkušenosti, nebo je nutný přímo fyzioterapeut naživo? Jsem z takového zapadákova, nejsem si jistá, zda zde někoho seženu. Ráda si zaplatím i nějaký online kurz, jen aby stál za to.

Děkuji vám za vaše zkušenosti!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1838
16.9.20 14:31

Ahoj, odkud jsi? Moje dobrá kamarádka je fyzioterapeutka a zabývá se svaly pánevního dna. Jak mi sama řekla, stále je to téma dost okrajové. Dělá i speciální vyšetření přes konečník, kde zjistí přesně, jak na tom jsi (jinak se to moc poznat nedá, bohužel). Kdybys byla někde v okolí Olomouce, tak ti dám kontakt, pracuje přímo pod rehabilitací Univerzity Palackého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 14:54

@jasna.s Bohužel úplně opačný konec republiky :(

• Citovat
  • Nahlásit
5526
16.9.20 15:46

Co jsem tak hledala, tak cvičení pomůže jen okrajově. Je potřeba cvičit správně, velmi dlouho a pak se to možná trochu zlepší.
Jestli tě to trápí, tak to rovnou pořeš s urogynekologem. Je to řešitelné rychlou snadnou operací jen s lokálním anestetikem. Jen teda ta rekonvalescence (2 měsíce nic těžkého nenosit) se moc neslučuje s ročním dítětem, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
16.9.20 17:11

Na diastazu je nejlepší zajit k fyzioterapeutovi, zkontroluje a ukáže cviky. Na posílení pánevního dna je dobra jóga, nebo si kupte balanční čočku a kdykoli stojíte (u vaření třeba), stůjte na ní a balancujte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
16.9.20 19:40

Jsem sice jen chlap ale mam overeno na nekolika zenach ze Kegelovy cviky zabiraji rychle a trvale jen je dobre najit terapeuta aby zaucil co kde a jak, jinak prirucka cviku je kdekoliv u gynekologu a neni jen na panevni dno ale treba kamaradka dlouho takto trpela obrazne malem nosila pleny a dnes je z ni strach jaky stisk dokaze diky cviceni vyvinout pri postelovych hrach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
17.9.20 11:05

Bylo by vhodné vyhledat fyzioterapeuta, který se zabývá touto problematikou. Nejobtížnější bývá opravdu naučit se izolovaně zapojovat svaly pánevního dna a to je potřeba, aby tě naučil právě fyzioterapeut. Nejlépe někoho, kdo využívá ve své terapii i ultrazvuk, tzn. ukáže ti, kde přesně jsou svaly pánevního dna a při cvičení ti stejným způsobem ukáže jestli je dokážeš aktivovat a poradí ti jak. Pokud opravdu nechceš k fyzioterapeutovi nebo nemáš možnost, je fajn si aspoň pořídit venušiny kuličky a začít s nimi. Existují i drahé verze, které např. při aktivaci svalů zavibrují a lze cvičení kontrolovat přes jejich aplikaci v mobilu. Není to špatné, ale ani dokonalé. Navíc si myslím, že fyzioterapeut by tě vyšel levněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
17.9.20 11:14

Ahoj zakladatelko,

tady to máš hezky sepsané:

Jinak za mě doporučuji Bionon2000

Upraveno Adminem - odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
17.9.20 19:54

https://www.dentimedshop.cz/…iho-dna.html
tady je vse potrebne co a jak krok za krokem pomaha to overeno na kamaradkach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama