Poporodní psychóza a nové těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1.12.21 09:55

Poporodní psychóza a nové těhotenství

Zdravím maminky, zeptám se, byla jste některá
hospitalizována na psychiatrii v těhotenství? Byla mi diagnostikovana poporodní psychóza po předchozím těhotenství, před měsícem mi zjistili nové těhotenství-vypadlo tělísko!!Já už miminko nechtěla, na tehu se přišlo pozdě, při tělísku nebývá menstruace, takže jsem si myslela, že tělísko spolehlivě funguje, chyba lávky. Podle Dr se mám léčit na tu poporodku, nebo mě nechá zavřít do blázince, ale já se sama léčit neumím. V minulosti jsem se jedná lékárna předávkovala a mám z toho doživotní následky. Je to v blázinci tak hrozný? Nebo by mi tam pomohli? Ale je covid, tak jestli vůbec berou.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4811
1.12.21 11:32
@vojtovamaminka píše:
Zdravím maminky, zeptám se, byla jste některá
hospitalizována na psychiatrii v těhotenství? Byla mi diagnostikovana poporodní psychóza po předchozím těhotenství, před měsícem mi zjistili nové těhotenství-vypadlo tělísko!!Já už miminko nechtěla, na tehu se přišlo pozdě, při tělísku nebývá menstruace, takže jsem si myslela, že tělísko spolehlivě funguje, chyba lávky. Podle Dr se mám léčit na tu poporodku, nebo mě nechá zavřít do blázince, ale já se sama léčit neumím. V minulosti jsem se jedná lékárna předávkovala a mám z toho doživotní následky. Je to v blázinci tak hrozný? Nebo by mi tam pomohli? Ale je covid, tak jestli vůbec berou.. :nevim:

Ahoj, úplně nechápu tvůj dotaz, píšeš, že se máš léčit na tu poporodní psychózu, kdy jsi ji měla? Před jak dlouhou dobou? Máš dosud příznaky? Je jasné, že se sama léčit nebudeš, ale to ti nemůže zkusit napsat nějaké léky, které bys brala ambulantně a docházela na kontroly? Proč by tě rovnou zavírala?
Jinak k té nemocnici - je to jak kde, já mám dost bohaté zkušenosti a umím si představit lepší trávení těhotenství, než v nemocnici, pokud by to tedy šlo zvládat ambulantně, bylo by to určitě lepší. Nevím, odkud jsi a na kterou psychiatrii by tě chtěla poslat, ale třeba velké nemocnice dost hrůza, já mám nejvíce zkušeností z Bohnic a upřímně říkám, že tam bych ti to moc nepřála. Držím palce a o všem otevřeně mluv s tvojí psychiatričkou, ale jsou léky, které se můžou v těhotenství.
Jinak se můžeš (se žádankou od tvé psychiatričky) obrátit na NÚDZ, kde MUDr. Hanka poskytuje konzultace ženám těhotným a kojícím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.12.21 11:17

Mám ji v sobě nelecenou přes rok…Nechtěně jsem ublížila někomu moc blízkému. Kvuli tomu jsem to pak přehnala s lékáma na spaní Triticco 75mg.Ted mám od své psychiatricky napsané nějaké léky, ale bojím se je užívat, já bych spíš potřebovala byt pod tim dohledem a nastavit léčbu, pak bych to po propuštění si myslím už doma zvládala. Jde mi o to, že jsem znovu těhotná a tak se ptám, jestli byl někdo v těhotenství na psychiatrii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37594
2.12.21 12:00

@vojtovamaminka takovou maminku bych chtěla mít. Pokud o sobě pochybuješ, tak se nechej určitě hospitalizovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.12.21 12:23

@holka_z_hor Tu přezdívku jsem si dávala před deseti lety, po mém prvním porodu bylo vše ok.Po osmi letech druhý porod a tam se něco zvrtlo… :( Já se jen ptám, jestli má někdo zkušenost, že byl hospitalizovany na psychiatrii v těhotenství. Tohle třetí tehu nebylo plánované, selhalo tělísko a přišlo se na to pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.12.21 12:31

Máš to složité, já jsem tedy nebyla ani nikoho s podobným problémem neznám, ale být tebou řeším to teď s psycholožkou, ta si s Tebou v první řadě popovídá, a pokud se jí nepodaří Ti pomoci odešle Tě nejspíš k psychiatričce, ale nebudeš v tom sama. Psychiatr podle mě člověka ještě více vydeptá, jen napíše léky a konec, psycholog se Ti bude opravdu snažit pomoci a pokud to nedokáže, správně Tě nasměruje k dalším krokům.
Doufám, že Ty i děti budete v pořádku a přeji hodně sil :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4811
2.12.21 15:20
@vojtovamaminka píše:
Mám ji v sobě nelecenou přes rok…Nechtěně jsem ublížila někomu moc blízkému. Kvuli tomu jsem to pak přehnala s lékáma na spaní Triticco 75mg.Ted mám od své psychiatricky napsané nějaké léky, ale bojím se je užívat, já bych spíš potřebovala byt pod tim dohledem a nastavit léčbu, pak bych to po propuštění si myslím už doma zvládala. Jde mi o to, že jsem znovu těhotná a tak se ptám, jestli byl někdo v těhotenství na psychiatrii?

Já těhotná nikdy nebyla, ale mám taky psychózu a s těhotnými ženami jsem byla na psychiatrii několikrát. Třeba vloni ve VFN. Byla tam jedna skoro před porodem a chovali se k ní docela hnusně. Ale je fakt, že ona dost vyváděla, byla závislá na drogách. Zamykali jí na izolaci apod. Ale pokud budeš spolupracovat, tak toto ti nehrozí. Ale jak jsem psala, tak ti nedoporučuji veliké nemocnice typu Bohnice, Dobřany, Horní Beřkovice apod. Třeba péče na úrovni je právě v Národním ústavu duševního zdraví, tam berou z celé ČR. Nebo jsem s těhotnou ženou byla v ÚVN v Praze, tam je taky dobrá péče. Tak držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10297
30.12.21 22:11

Kamarádka byla na psychiatrii ve FN Plzeň po pokusu o sebevrazdu a až po příjmu zjistili, že je těhotná. Byla tam asi měsíc nebo dva, aby se dala dohromady a rozmyslela se, jestli si dítě chce nechat. S podporou rodiny a hlavně budoucího otce se rozhodla, že si ho nechá, o potratu uvažovala hlavně kvůli svým psychic. problémům. Ale pak se na mimčo začala prý i těšit…ja ji poznala, až když malému bylo cca půl roku. Byla poměrně ještě mladá na dítě na dnešní dobu, bohužel ji to stejně dohnalo a v necelých 2 letech dítěte jí další pokus skončit svoje trápení už vyšel…ale ona měla HPO… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat