Popraskaná a zrohovatělá kůže na patách

1760
2.10.08 16:24

Popraskaná a zrohovatělá kůže na patách

Ahoj,
můžete mi někdo poradit, co fakt zabírá na zrohovatělou a popraskanou kůži na patách? Docela na to trpím, „ostrouhávala“ jsem kůži takovou tou škrabkou a už jsem vyzkoušela i nějaké krémy, ale zatím nic moc nezabralo. Máte někdo nějaký osvědčený recept? Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1580
2.10.08 16:57

Doporucuji pravidelnost a hodne promazavat. Pouzivala jsem taky skrabku a pomohl mi krem od Schollu na paty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5677
2.10.08 16:57

etosha co takhle pravidelná návštěva pedikérky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5308
2.10.08 16:58

Ahoj, bohužel neporadím, co zabírá, když už kůže je hodně popraskaná, to jsem zatím neměla..... …ale jako prevence se mně osvědčuje použití pemzy při každém koupání ve vaně (cca 2-3× týdně) a denně večer před spaním promazat chodidla libovolným krémem (bohatě stačí indulona). Tenhle rituál praktikuji tak od svých třinácti let a musím říct, že na svoje chodidla včetně pat jsem pyšná :wink: ......asi na jedinou část mého těla :D Škrabku jsem nezkoušela, ta představa je mi dost nepříjemná, radši si víc „pohraju“ s tou pemzou…
Dodávám, že je mi 30, možná za pár let to bude horší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5100
2.10.08 17:22

Doporučuju pravidelnou návštěvu pedikůry, protože pokud trpíš tzv. hyperkeratinizací, teda nadměrným rohovatěním kůže, tak s tím sama nic nezmůžeš. Chce to pořádně ořezat a pak doma udržovat pemzou nebo škrabkou a MAZAT!!!! Fakt dobrý jsou krémy od Scholla( dělal se jeden s jelením lojem, ale nevím, jestli ještě je) a na praskliny je taky super klasický vepřový sádlo. Ono to sice trochu smrdí( pokud ti sádlo nevoní), ale my lidi máme s vepříkama dost společného, takže ten živočišněj tuk fakt funguje.
Tak hodně trpělivosti. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.10.08 17:24

Ahoj,

po dvou letech marného boje za pomoci škrabky a pemzy jsem skončila u pedikérky a jsem spokojená.
Chodím k ní 1× za 2-3 měsíce (1 návštěva trvá cca 45 minut a platím 210 Kč, upravuje mi i nehty, masíruje atd.), zrohovatělou kůži mi po napaření odstraní skalpelem a je to vždy docela slušná hromádka. :-)
Na její doporučení co nejčastěji mažu nohy krémem na ošetření popraskané kůže od Santé, dá se koupit v lékárně, 200 ml cca za 70 Kč, je to český výrobek, obsahuje mimo jiné i tee tree oil.
Nohy několikrát za týden důkladně promažu, obléknu ponožky a jdu spát. :-) Pokud mažu skutečně několikrát za týden, je to znát a paty jsou ok. Prý je ten krém vynikající i na vysušené ruce, ale to jsem zatím nezkoušela.

Bára

• Nahlásit
  • Citovat
23924
2.10.08 17:58

Nejlepší je pravidelná pedikůra. Když nemůžeš nebo nechceš, tak pořádně oškrábat a natřít obyčejným INFADOLANEM mastí z lékárny. Stojí něco přes 30 Kč a je super. Je to hodně mastné, takže mazat na noc a do ponožek…
Složená je jen z vosku, bílé vazelíny a tuku z ovčí vlny. Manžel ho používá přes léto už roky a od té doby má paty přímo ukázkové :-) Vážně to stojí za vyzkoušení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.10.08 18:25

manzel mel jednu dobu tak priserne paty, ze jsem mu koupila v lekarne krem od Vichy. Bohuzel nevim jak se jmenuj a do tydne mel pat yjak dite, fakt bych tomu neverila, kdybych to nevidela.

na mne funguje pedikura, chodila jsem na klasickou - naparit nohy a s pomoci kremu oskrabat, ale pred porodem jsem si doprala tzv. „suchou“ pedikuru nejakym strojkem. Bud to slecna neumela nebo nevim, ale krom toho, ze o palilo jak cert, tak mi na nohou se udelaly regulerni strupy a mela jsem to cele leto. A jeste za to vyplazla petikilo… :roll: Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
1209
2.10.08 18:35

Ahoj, holky co chodítě na pedikuru, jste některá lechtivá? Já bych šla na pedikuru hned, ale lechtivá jsem strašně a mám strach, že pedikérce vykopnu zuby. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
2.10.08 19:00

maxaku
já jsem lechtivá PŘÍŠERNĚ, už jsme se s mojí pedikérkou dohodly, že vynecháme na konci tu masáž. Jinak ony mají šikovné hmaty a chňapnou tu nohu tak, aby to nelechtalo.
já jsem s lochtivostí uplně hrozná, mně se nesmí sáhnout na lýtko a skoro v podstatě na nic, když mi babička brávala míry na šitý, tancovala jsem jí po celym pokoji :lol: :lol: ta se vždycky něco nanadávala!

Jinak je to pravda - s patama mám problém snad odjakživa, prostě od mala, a nic jiného než pravidelná pedikúra mi nezabralo.
dokonce i s tou pedikúrou si musím dávat bacha, pořád mazat.

Nejlepší je uplně obyčejná čirá vazelína z lékárny. Stojí pár babek a dávat ji na noc - ideální. protože jinak to klouže i po koberci :-)) a to platí u nás pro všechny krémy na nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
2.10.08 19:21
Vichrice píše:
Doporucuji pravidelnost a hodne promazavat. Pouzivala jsem taky skrabku a pomohl mi krem od Schollu na paty.

Přesně tak, tenhle mi pomohl taky… Každý večer ve vaně pořádně oškrábat škrabkou, stejně důkladně osušit a hoooodně promazat Schollem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.10.08 19:58

Mně pomohla Indulona a pravidelné mazání. Jednou za čas udělat zábal na noc - namazat, natáhnout mikrotenový sáček a teplé ponožky.

Pedikůru je fobré občas doplnit parafínovým zábalem.

• Nahlásit
  • Citovat
3141
2.10.08 21:10

ahoj, taky hlasuju pro krem od schollu, paty mivam v lete silene, rozpraskane do krve - a tenhle krem fakt zabira. namacet, mazat a skrabat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
2.10.08 21:16

Mám hodně citlivou a slabou kůži, takhle popraskaný paty jsou u mě fakt až do krve, proto doporučuju často mazat, hlavně, když se chodí na boso a fakt to kombinovat s pravidelnou pedikůrou. U mě je lepší suchá, ale možná by ti vyhovovala i mokrá a pak fakt každej večer mazat a cca jednou za týden ponožky nebo zábal a nohy do folie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Abi
2.10.08 21:22

Ahoj, určitě je dobrý oškrabávat nožky. Scholl je sice dobrej, ale vyjde draho, když se maže 2× denně, já používám obyčejnej Ozalin, koupí se v každý drogerii, stojí kolem 30-ti korun a mažu ho i na suché ruce a lokty a je fakt bezva.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama