Popraskaná kůže na rukou

230
27.4.21 20:52

Popraskaná kůže na rukou

Holky prosím o radu. Poslední roky trpím na suché ruce. Nějak čím jsem starší, tím je to horší, ale letos je to celkem extrém. :? Praská mi kůže až do krve hlavně teda na kloubech prstů. Na pendrek je, že mi nic nepomáhá. Zkoušela jsem fůru krémů, ale asi kupuju blbé, nebo nevím. Je to hrozně nepříjemné a desinfikovat si ruce nebo umývat nádobí je učiněná paráda :roll: Děkuju 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27.4.21 21:01

Za mě je skvělou věcí měsíčkový krém anebo krém s růžovou vodou či nějakým olejem/máslem :) Na trhu je toho spousta, bohužel každý máme jiný typ pokožky:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
27.4.21 21:02

První dva co me napadnou je dermaguard a uxitol, jako treti lipobase repair, ty uz jsi mela? ty jsou volné prodejne, pak jsou varianty na předpis…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
27.4.21 21:03

Myslím, že víc než krém by ti pomohlo hodně pít hlavně čistou vodu.;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075

Nemáš ekzem? Jaké krémy jsi zkoušela? Mě se to dela prave z ekzemu, praská mi kůže úplně do krve, dezinfekce, zima, gumové rukavice, prostředky na nádobí apod to jenom zhoršily a nektere krémy z drogerie (zvlášť ty parfemovane) to zhorosovaly taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176

Mám to taky posledních pár let. Jakmile klesne teplota pod 10 stupňů, tak mi praská kůže na rukou do krve. Na kožním mi doporučila krém na ruce CeraVe. Večer namazat a pak hodinu si nemít ruce, aby se to pořádně vstřebalo. Docela mi to pomohlo, ale je potřeba to používat denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1860
27.4.21 21:07

Taky na to trpím, u mě je to teda nějaký typ ekzému, protože často mám celé týdny klid a pak se to najednou spustí a na prstech se mi udělají pupínky, které se pak vysuší a oloupou se mi celý ruce. :roll:
Tak pár věcí, co pomáhají mě. Pořídit si tenký gumový rukavice a nádobí mýt v nich. Taky si je dávej, když děláš všeobecně s jakýmkoliv čistícím prostředkem (mytí koupelny apod.). A když pracuješ s potravinama, který ti ty ruce dráždí (u mě jsou to citrusy, rajčata, syrové maso).
Konkrétní krém ti neporadím, co funguje jednomu, nemusí fungovat jinému. Osobně mám dobrou zkušenost s červenou indulonou.
Ale co bych doporučila, je pořídit si tenké bavlněné rukavice a udělat si „masku“ na noc - před spaním ruce umyješ, natřeš hojně krémem, natáhneš nato ty rukavice a necháš přes noc.
Prodávají se dnes i přímo látkové masky na noc na ruce (asi něco jako rukavičky napuštěné přímo tím krémem), mají třeba na notinu, ale to jsem nezkoušela, tak nevím, je-li to k něčemu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
27.4.21 21:10

@bylinka Uxitol jsem zkousela. Lipobasi teda dávám holce, ale má ji na ekzém a je na předpis. Tuhle jsem nezkousela. Zeptám se v lékárně, díky🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4934
27.4.21 21:10

Na celé tělo, když už jsou ložiska používáme Eucerin 12% omega. Na praskliny bepanten. Nemáš myčku? V domácnosti používám na vše chirurgické rukavice, už aspoň 10 let. Fakt na vše, nádobí bych bez nich opravdu nemyla.
Na mytí rukou se mi nejvíce osvědčila Isana - ale jenom ta červená lékařská, je na hodně časté mytí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
27.4.21 21:12

@Kriss Tina Neměla jsem, ale dcera je atopik, tak je možné, že se mi to věkem rozjíždí. Pravě z drogerky jsem zkoušela všecko možné a nepomohlo nic. Maximálně to štípe. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
27.4.21 21:16

@Myšák24 tak drogerku nebrat :D mě se to taky rozjelo až věkem, hlavně díky práci, ze sem porad delala s dezinfekci :D zkus lipobasi, linola je fajn, excipial u lipolotio, ty by měly byt volně prodejné a nebo pak na kožní něco na předpis no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
27.4.21 21:17

@Kriss Tina Zkusím se poptat v lékárně, díky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
27.4.21 21:24

A resila jso to treba na koznim? Ja mam po porodu ruce jak struhadlo, nic nedelam bez rukavic, nic..ani hrnek neumyju..stridam sadlo, zlutou induloni a neutrogenu na suche ruce a na noc si davam krem na nohy, na suche paty :zed:…ale kdyz praska kuze do krve, tak tam asi bezne kremy nepomuzou :think: nevim, kolik ti je, ale musi to byt hrozne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
27.4.21 21:25

Taky na to trpím a nedám dopustit na Infadolan! Mažu na noc a prasklinky zmizí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
27.4.21 21:31

@Melodie91 Ne zatím jsem to k doktorovi nedotahla. Nechtělo se mi otravovat kvůli takové blbosti, ale pokud to tak půjde dál, asi mi nic jiného nezbyde. :nevim: Je mi 30.🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat