Popraskané koutky - důvod k neočkovaní?

Anonymní
18.7.13 13:02

Popraskané koutky - důvod k neočkovaní?

Ahoj,
dcera má hodně bolavé a popraskané koutky. Přečetla jsem si, že důvod může být nedostatek vitamínu B, železa, ale i snížená imunita nebo kandidóza.
Příští týden jedeme k doktorce a určitě tam padne téma očkování. Očkovat ještě nechci a už vůbec ne, pokud má sníženou imunitu. Myslíte, že mohu odmítnout očkování kvůli bolavým koutkům?

Děkuji za názor.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4466
18.7.13 13:07

Můžeš odmítnout očkování a nemusíš sdělovat důvod  ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
18.7.13 13:08

Toto opravdu není důvod. Kolik je dceři?
Koutky potři Framykoinem nebo Imazolem, co máš doma. Za 2 dny o tom nevíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
18.7.13 13:09

Tak popros doktorku ať jí nechá udělat krevní obraz, jestli tam něco nemá… a budeš mít argument aspoň černé na bílém. Jen tak od oka soudit podle koutků na problém bych si netroufla a asi ani dr. ne, takže toto je blbý argument. Jinak do očkování tě dr. nemůže nutit, ta moje přistoupila na dost velký odklad u všech povinných vakcín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lo
6179
18.7.13 13:14

Moc se omlouvám zakladatelce, ale potřebovala bych poradit s podobnou věci…mám syna - 5 měsíců a příští středu jsme měli začít očkovat Synflorix…Hexu už máme 3× za sebou…ale synovi se objevil na nožičce nejspíš atopický ekzem ( nic nečekaného, mám to já, měl to můj otec ) ale ted nevím, jestli může mít očkování na to nějaký negativní vliv, aby se mu to třeba ještě více nerozšířilo?? Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
18.7.13 13:14

Já myslím, že doktor/ka ani nebude chtít očkovat, dokud nebude malá fit… Můj doktor dokonce odmítl malou očkovat, i když jen jednou za noc zakuckala, ale jinak byla zdravá. Neboj, určitě to bude v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14974
18.7.13 13:15

Ja jsem treba kvuli koutkum nesla. Ale u nas to byl takovy kolotoc, kdy mala byla nachlazena, pak mela moucnivku, pak koutky, zas zlutou rymu, pak zas koutky, takze to vypadalo na oslabenou imunitu. Do ockovani te nikdo nutit nemuze, akorat musis splnit podminky, jakoze hexa ma byt ve trech davkach naockovana tusim do 7mesicu, aby to proplatila pojistovna atp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
18.7.13 13:16

Tohle je těžký, já bych neočkovala a moje dr asi taky ne. Přeci jen rozpraskané koutky značí, že se v těle něco děje. Vyléčila bych to a tak týden po vyléčení bych nechala očkovat, dřív určitě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
16365
18.7.13 13:27

@Lo ne ze muze. Ockovani na to ma vliv a dost velky. Memu synovi se rozjel prave po ockovani.
V akutni fazi bych opravdu neockovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
18.7.13 13:28

@Lo
Ukaž to doktorce, jestli je to AE. Očkování může a nemusí zhoršit, mému dítku nezhoršilo (ani nevyvolalo, pro rýpalky) - a že jsem to u Priorixu čekala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15497
18.7.13 15:22
@Lo píše:
Moc se omlouvám zakladatelce, ale potřebovala bych poradit s podobnou věci…mám syna - 5 měsíců a příští středu jsme měli začít očkovat Synflorix…Hexu už máme 3× za sebou…ale synovi se objevil na nožičce nejspíš atopický ekzem ( nic nečekaného, mám to já, měl to můj otec ) ale ted nevím, jestli může mít očkování na to nějaký negativní vliv, aby se mu to třeba ještě více nerozšířilo?? Děkuji za odpověď

Naše pediatrička se vyjádřila, že je běžné, že se po očkování stav atopického exému zhorší.

Staršímu synovi se atop objevil pár týdnů po třetí dávce hexavakcíny (nevím přesně kdy, první flíčky jsem vůbec nerozpoznala jako problém). Ve čtyřech letech konečně vyrostl z naprosto šíleného stavu, kdy měl atop rozlezlý po celém těle. V pěti a půl letech dostal přeočkování Infarixem. Na očkování šel s naprosto čistou kůží. Den poté měl opět téměř na půl roku olezlé skoro celé tělo. Pak atop zmizel a už rok a půl se neobjevil.
Mladšímu synovi se objevil první nenápadný pidi flíček atopu asi týden po očkování. (Kdyby atop neměl už starší syn, tak bych netušila, kdy u mladšího atop začal.) Žádný z předků není atopik.

A vím že jsou děti, u nichž očkování nemá na stav exému viditelný vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
18.7.13 16:27

Odlož a nic nevysvětluj..je to tvoje dítě, ty poneseš následky.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama