Popraskané koutky, nic nezabírá

Anonymní
30.4.20 23:18

Popraskané koutky - nic nezabírá

Ahoj holky, uz tak od ledna/února bojuji s koutkama. Ty první měsíce jsem na to kašlala ale ted v dubnu jsem to měla fakt bolavé a nic co jsem měla doma nezabíralo. Vždycky mi pomáhal kalíšek od Oriflame a koupila jsem si luj specialne na regeneraci ale nic. Kamaradka mi doporucila mast fungicidin. Tak jsem zasla do lekarny. Musim rict ze me mast dostala z nejhorsiho uz je nemam vubec bolavé ale zůstal mi jakýsi “flek” (viz foto) a s tím už nic nehne..Jde mi o to, že to je nevzhledné a bojim se, ze se mi to kvuli tomu bude rozjizdet porad. Zasla jsem znovu do lekarny s tim, ze jsem si načetla, že na to zabírá Béčko vitamin. Lekarnice mi rekla, ze neni mozne, aby mi fungicidin mast nezabirala, ze to je to nejlepsi na koutky a mikozy na trhu a rekla at dal pokracuju (pritom si do ted mazu 3-4 denne) a hodila mi k tomu probiotika, takovy prasek v sacku. Nevite co s tim? Jako ted to zakryju rouskou ale potom. Hlavně mi přijde že tu oblast mam “osypanou”, myslela jsem si že to je lišej ale mast na lišeje a praskliny mam a ta na to taky nezabirala :oops: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3891
30.4.20 23:24

Mne teda na koutky zabírá Framykoin a to téměř okamžitě (do druhého dne). Záleží, jestli je to kvasinka nebo bakteriální -v mém případě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
30.4.20 23:33

Me to taky v zime vzdycky chytne, vzdy mi pomohl kosmin a becko, letos ne, ze zoufalstvi jsem na to napatlala betadine a do rana skoro fuc a bez navratu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
30.4.20 23:34
@Anonymní píše:
Ahoj holky, uz tak od ledna/února bojuji s koutkama. Ty první měsíce jsem na to kašlala ale ted v dubnu jsem to měla fakt bolavé a nic co jsem měla doma nezabíralo. Vždycky mi pomáhal kalíšek od Oriflame a koupila jsem si luj specialne na regeneraci ale nic. Kamaradka mi doporucila mast fungicidin. Tak jsem zasla do lekarny. Musim rict ze me mast dostala z nejhorsiho uz je nemam vubec bolavé ale zůstal mi jakýsi “flek” (viz foto) a s tím už nic nehne..Jde mi o to, že to je nevzhledné a bojim se, ze se mi to kvuli tomu bude rozjizdet porad. Zasla jsem znovu do lekarny s tim, ze jsem si načetla, že na to zabírá Béčko vitamin. Lekarnice mi rekla, ze neni mozne, aby mi fungicidin mast nezabirala, ze to je to nejlepsi na koutky a mikozy na trhu a rekla at dal pokracuju (pritom si do ted mazu 3-4 denne) a hodila mi k tomu probiotika, takovy prasek v sacku. Nevite co s tim? Jako ted to zakryju rouskou ale potom. Hlavně mi přijde že tu oblast mam “osypanou”, myslela jsem si že to je lišej ale mast na lišeje a praskliny mam a ta na to taky nezabirala :oops: :nevim:

Kup si třeba pivovarské kvasnice v tabletách z lékárny a železo.
https://www.dumbylinek.cz/…e-400-tablet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4506
30.4.20 23:39

Zajdi k doktorovi. Ať ti napíše asi ideálně nějakou kombinaci ATB+kortikoid v masti, je tam ekzém asi v terénu infekce. Tak možná nějaký fucidin H, triamcinolon E, případně opthalmoframykoin compositum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
30.4.20 23:44

Nemůže to nějakým způsobem zhoršovat i ta rouška? Z jakého máš materiálu a jak se o ni staráš? :think: jinak béčko a zinková mast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
840
30.4.20 23:52

Než se to rozjede tak mi zabírá Framykoin, po rozjetí musím kortikoidy, jelikož mi to rozjede ložisko lupenky. Nic běžné dostupné mi nezabírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
1.5.20 06:14

B komplex forte. Zabira mi hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
1.5.20 07:32

Je možné že jsi tam mazala hodně, a s rouškou to třeba udělá své. Já používala riboflavin, B komplex mi nepomáhal, a doktorka mi poradila ťuknout trošku canestenu nebo toho co má člověk doma na záněty spodku.Ale fakt jenom trochu. A musím to zaťukat, zatím mám pokoj. S tím flíčkem měj trpělivost, vím že ti to vadí, ale hlavně to moc nepatlej, nech ho v klidu časem se se ztratí, já to měla taky několik měsíců pak postupně zmizel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 08:27

Moc moc děkuju za rady, Kosmín mam od pritelovi mamky ale na tenhle “flek” co mi zustal po tom koutku to nezabralo, ted budu brat ty probiotika a budu jeste mazat a popripadne zkusim pak jeste B a jinak k doktorce :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 08:33

@mapu mě to prave take prijde jako lozisko neceho, ekzem lisej??? Ale jako zkusila jswm na to i sudokrem a proste nic, doma toho mam dost ale na tohle nic bohuzel nezabira, framykoin by se mi hodil obecne, tak pak bych zkusila obvodacku at mi to napise

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.20 08:42

No taky me napadla rouska holky, celkove tu zakrytou cast mam osypanou i pupinkama, ale my v praci mame ty chirurgicke a ty mi prijdou vzdusne a snazim se dejchat nosem hlavne :D :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
1595
1.5.20 09:08

Zkusila bych Pangamin a železo. Mně to zabírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3291
1.5.20 10:18

Vit B a mazat měsíčkem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
1.5.20 10:22

Me vzdycky zabira ten fungicidin, v podstate hned..a becko, a kdyz uz to neboli, tak mazu normalne treba infadolanem, nebo vazelinou, proste necim, v cem neni voda, ten flek je normalne jizva, jak jsi to mela dlouho…to zmizi, trochu to muze vylezt s prvnim opalenim, ale pak to bude dobry :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat