Popraskaný jazyk - zkušenosti

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2374
11.10.12 15:33

Popraskaný jazyk-zkušenosti

Zdravím, už od mala mám po stranách popraskaný jazyk, když si dám třeba rajče, kečup, mandarinku nebo jablko atd.tak mě ty prasklinky začnou hrozně štípat a popraská to v tu chvíli ještě víc do hloubky, za nějakou dobu je to zas lepší. Dětská dr.mi tenkrát řekla že s tím nejde nic dělat, že to tak někdo prostě má. Jenže už nějakou dobu mám bílý povlak na jazyku(ne po celém),takové fleky, celkově prostě vypadá můj jazyk otřesně. Před chvíli jsem snědla jablko a samozřejmě mě to zase začlo štípat a cítíla jsem takové otupení najednou, koukla jsem se do zrcadla a před očima mi najednou začal otýkat jazyk a udělali se mi takové puchýře. Zkrátka čím dál tím víc horší to mám a není to nic příjemného, takže se obrátím asi opět na lékaře. Jen mě zajíma zda nemáte někdo s tímto zkušenosti či nevíte čím to může být???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2069
11.10.12 15:52

Ahojky…já ti napíši k tomu jen toto…klasická medicína je ktomu laxní…hloupá odpověd, když se řekne,,no, on to někdo takhle má´´---nevím a ztohoto důvodu jsem to začala řešit jinde. Já ho mám taky strašně rozpraskaný a bílej povlak…ne,tedy po celém spíše uprostřed. Šla jsem si tedy pro názor k léčitelovi…jazyk souvisí se zažíváním a tím, že jsem ho měla bílí, tak to znamená to, že máš plísně ve střevě. Doporučil mi tenkkrát si koupit na netu…kapky Kandimis ty jsem využívala dvoje…ředí se to s vodou. Kapeš si 2 kapky do trochy vody. Je to takové pálivé. A potom jsem dostala doporučeno si kupovat probiotika na dobré zažívání. Oni ti ve střevech udržují dobrou mikrofloru. A tím pádem se tam nemnoží plísně a různé patogeny. Po nějaké době jsem docílila toho, že už bílej povlak nemívám, ale jazyk mám stále popraskaný, ikdyž mnohem mín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2069
11.10.12 15:59

A ještě se mě tenkrát léčitel ptal, jestli nemám problémy s kostrčí…když třeba delší dobu sedím, jestli mě nebolí ocas… 8o 8o 8o já na něj koukala, protože s kostrčí mám celkem problémy. A to už z mládí, kdy jsem spadla na lyžích…a on mi tehdá řekl, že to velmi úzce se sebou souvisí…když si pohojím kostrč a budu cvičit, abych ji měla spevněnou a nehla se mi…tak i ty praskliny budou mizet. Mě jako normálnímu člověku, by nikdy nepřišlo na mysl, že může mít kostrč spojitost s jazykem…a prej má…i tet nedávno mi to potvrdila jedna léčitelka, která se zabívá i ezoterikou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
11.10.12 16:31

Ahoj, taky mám od mala popraskaný jazyk, někdy více, někdy méně. Když si ho pomažu dvakrát denně genciánou, tak se to zlepší tak na den, pak zas vrátí do původního stavu. Pomáhá i Florsalmin. Šalvějová tinktura. Jinak jsem taky zvědavá, jestli s tím někdo taky nemá zkušenost, třeba jak se toho zbavit nadobro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21848
11.10.12 16:35

Ahoj, taťka má taky popraskanej jazyk co já si pamatuju celej život. Ale nijak ho to neomezuje, že by něco nejedl nebo tak. Takže nevím, ale zkus spíš fakt léčitele než klasickýho dr… :nevim: a on to má po celým jazyku, vždycky mi to připadlo jak když po zimě popraskaji silnice, fakt hodně a úplně jednotlivý ‚kousky‘

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1209
12.10.12 14:12

Ahoj, já mám na jazyku taky z boku takové praskliny a mám alergii na jednu zubní pastu. Když tu pastu nepoužívám, tak mě jazyk nebolí, i když tam ty praskliny jsou.

Spíš bych řekla, že máš alergii na ty potraviny a vyhýbala bych se jim. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
8.2.13 08:57

Ahoj, já jsem ve 25tt a včera mi popraskal jazyk né moc ale hlavně uprostřed v ohybu a thochu vepřeru pálí to a mám občas i dost sucho v puse. Máte stím někdo skušenost??? :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ninouš90
28.5.13 19:34

Ahojte, taky mám od mala popraskaný jazyk a nedávno jsem četla, že prasklinky na krajích jazyka značí špatný stav jater a trávícího ústrojí. Koupila jsem si na játra ostropestřec mariánský - čaj a piju 2krát denně. Po měsíci mám prasklinky mnohem menší. „Očistnná“ kůra trvá ale 2-3 měsce, tak uvidím jaké to bude pak. Jinak prodávají se i tabletky a jsou PRÝ silnější. Je fakt, že čaj z ostropestřce není žádná pochoutka, a ani lákavě nevypadá. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
kmeta
17.7.13 23:54

Ja mam popraskany jazyk od mala, mamka rika, ze od narozeni, nikdy jsem to neresila, nijak me to neomezuje, neboli nic..jen me zajimalo, jestli s tim ma nekdo problemy..asi to resit nebudu, je to jen esteticka vada :P

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.4.21 13:19

Dobrý den, mohu se zeptat na rady jestli je takový jazyk normální? Nic mě nebolí, potíže nemám, jako málo piju a jsem kuřák

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat