Poprvé epidurál, podruhé ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pluschball
Kecalka 191 příspěvků 16.04.19 07:50
Poprvé epidurál, podruhé ne?

Holky,
mám otázku na ty z Vás co u prvního porodu měly epidurál a u druhého už si ho nezvolily. Čeká mě druhý porod, u prvního jsem epi měla, ale druhý den mě dost štvala ta kanyla v zádech, že kvůli ní nemůžu fungovat. Zajímalo mě pokud jste u druhého porodu epi neměly, jestli jste si pak říkaly, že to byla blbost nebo naopak dobré rozhodnutí. Byl porod s a bez epi velký rozdíl?
 Děkuji

PS: info typu: porodila jsem bez epidurálu 6 dětí, naše babičky ho taky nepotřebovaly, tu prosím vynechte, tak otázka nezní, děkuji 8)

Reakce:
kamajka
Nováček 5 příspěvků 16.04.19 07:58

Poprvé jsem epi měla a bolela mě pak hlava a dlouho jsem cítila i záda. Podruhé jsem byla ho nechtěla, i když jsem to nechávala otevřené. Samozřejmě přišla chvíle, kdy jsem prosila, že to strašně bolí, ale PA mě přesvědčila, že se to vyvíjí rychle a dobře a že by počkala. Za další půl hodinu jsem byla otevřená na 8 a už to bylo zbytečný. A jsem ráda. Upřímně jsem se po tom porodu, kde do mě nenapumpovali milion kravin cítila o mnoho lépe.

kamajka
Nováček 5 příspěvků 16.04.19 07:59

A oba porody indukcí, po termínu, v rozmezí 5 let.

delora
Stálice 54 příspěvků 1 inzerát 16.04.19 08:03

Předesílám, že jsem epidurál neměla (protože porodní asistentka prohlásila, že mě to nemůže bolet), ale jsem anesteziolog. Hele, epidurál si můžeš nechat hned druhý den ráno vyndat, obecně se bere, že na porodu bolí hlavně samotný porod a následně je ta bolest snadno korigovatelná jinak (což je i má vlastní zkušenost). Akorát prvnim vstáváni musí být s doprovodem, pak už budeš zase svobodná :wink:

scentini
Závislačka 3606 příspěvků 16.04.19 08:05

Ano prvni epidural, u druheho ne. Ne ze bych nechtela, ale neslo jim to napichnout. Druhy porod beru jako lepsi, ale spis z duvodu, ze jsem vedela do ceho jdu. Byla jsem vic v klidu a druhy porod trval kratsi dobu. Pokud bych na posledni dve hodiny mela epidural, byl by to moc fajn porod. Ale vidim velky rozdil u dcer. Prvni dcera vubec nebrecela, vypadala unavene. Druha rvala hned co vylezla a byla velmi cila. Tezko rict cim to :nevim:.

Heivka
Závislačka 3877 příspěvků 16.04.19 08:07

Já měla epidurál i podruhé a musím říct že mi hodně pomohl, přijeli jsme do porodnice já byla na 3 prsty, dali mi epidurál a za hodinu mi štelovali křeslo abych mohla rodit, ale u mě to bylo asi i tím že silná bolest je můj spouštěč panické ataky.

Annnit
Kecalka 239 příspěvků 16.04.19 08:14

Ahoj, poprve jsem mela a podruhe ne. A byl to velky rozdil - v te rekonvalescenci. S epi jsem byla jak v mdlobach dalsi 3 dny, bolela me hlava, zada. Po druhem porodu bez epi jsem byla pri smyslech, hned svezi a bez bolesti. Za 6 hodin od porodu uz jsem prijimala navstevy a byla fit. Ale ja mela druhy porod krasny, nekomplikovany a relativne rychly. Na tom urcite take hodne zalezi

chaela
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 1 inzerát 16.04.19 08:28

Mela jsem to přesně tak. První s epiduralem a druhý bez. Ten bez něj byl určitě lepší. Možná je to i tím, že jsem věděla, do čeho jdu. Ale s epiduralem jsem stejně cítila bolest, ale jen tu, nic víc
Kdežto bez něj jsem vnímala všechny tlaky a jiné projevy a ten porod byl mnohem lepší. Tělo vědělo, co má dělat a šlo to skoro samo. Přesně jsem poznala, kdy a jak mám tlačit, kdy přestat… prostě super. Až na tu bolest tedy :) teď při třetím jsem rozhodnuta si ho nedat, tak snad to vydržím.

Pluschball
Kecalka 191 příspěvků 16.04.19 08:40

Děkuju holky, zatím je to tak 40:60 proti epidurálu. Rozmezí porodů mám 1,5 roku, tak by snad ten porod mohl být i rychlý :mrgreen:

Káťa19
Extra třída :D 11033 příspěvků 18 inzerátů 16.04.19 13:03

@Pluschball mám srovnání, první porod musel být nakonec vyvolaný a byl opravdu náročný, křížové bolesti atd, takže jsem v zoufalství na epi kývla, porod bez poranení, ale ty rozpíchaný záda a ruka mě bolely ještě týden.
U druhého jsem si řekla, že už nikdy. povedl se mi naprosto přirozený porod a bylo to jako nebe a dudy, určitě doporučuji žádné urychlovače a dirupce vaku blan dříve než těsně před tlačením a zvládneš to naprosto v pohodě ;)

ted mě za pár týdnů čeká třetí :D

Káťa19
Extra třída :D 11033 příspěvků 18 inzerátů 16.04.19 13:03

@Pluschball jo a rozmezí porodu jsem měla 22 měsíců a málem jsem porodila v autě, jak to bylo rychlé, psala jsem o tom i deníček :lol:

Pluschball
Kecalka 191 příspěvků 16.04.19 13:18

@Káťa19 no fajn, tak já to asi zkusím bez :mrgreen:

Uživatel je onlineevina1407
Stálice 60 příspěvků dnes v 21:57

Já měla první porod s epi… u druhého si ho chci nechat do rezervy… no chci to zvládnout bez něj.

Váš příspěvek
Reklama