Poprvé k psychiatrovi

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.1.22 12:33

Poprvé k psychiatrovi

Ahoj, nezlobte se za anonym prosím, stydím se.
Mam jít poprvé k psychiatrovi kvůli depresím, nevíte, jak probíhá návštěva? To si sednu naproti němu a mam ja začít nebo se on začne na něco ptát? Proste vůbec nevím jak začít.
Také se bojím, na co se bude ptát, musim říkat vše? Kourim totiž pravidelně marihuanu, tak mam strach, aby jen neřekl, ze mam deprese kvůli tomu, ze to mam vysadit a pošle me domu. Vím proc mam deprese, začalo to před rokem a tehdy jsem si zkoušela nastavit léčbu sama (AD, na spaní a na úzkosti trojkombinace), ale myslela jsem si, ze jsem to překonala a vysadila vše, byla to velká chyba, nejsem psychiatr a uz si to budu pamatovat, nedělat věci, kterým nerozumím.. velmi postupně to na me začalo přicházet znovu, ze jsem si toho skoro nevšimla a pripisovala vše jen své lenosti a neschopnosti, než jsem se úplně sesypala, momentálně jsem na PN, nejsem schopna uz vůbec ničeho. Marihuanu jsem kourila příležitostně uz driv, ale ted jedu ve velkém, díky ni nemam úzkosti a alespoň jednou denně se zvládnu najíst, protože mam po ni hlad, jinak se najíst nemůžu, což je problém, mam jen 45kg.
Omlouvám se, potřebovala jsem se i trochu vypsat z toho všeho, děkuji za případné rady ohledně psychiatra a pokud mohu poprosit, negativní kritiku ze jsem smazka nebo něco, nechte prosím na jindy, děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7116
10.1.22 12:44

Zlato, jsi vyhladovělá
musíš se najíst a fakt tam běž okamžitě
normálně mu řekni PRAVDU
neboj, on je zvyklý
nehul
boří ti to bio-rytmus..
chodíš do práce? tam to zvládáš? nebo jsi doma s dítětem? tak pokud ano, tak to udělej jen pro něj a začni to řešit, hodně sil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.1.22 12:55

Ahoj. :)
S první návštěvou u psychiatra zkušenost nemám, ale přimluvila bych se za to, abys byla upřímná a měla na paměti, že se ti bude snažit pomoci. Je jen na tobě, zda mu/jí to dovolíš.
K marihuaně a antidepresivům - nemíchat. V lepším případě marihuana kontraindikuje účinky antidepresiv, v horším případě ti marijána tvé psychické stavy zhoršuje, či snad dokonce spouští (neznám tvou anamnézu). Nepomáhá ničemu - jen tě otupuje a tlumí a to není život. Není to cesta, po které bys měla dál kráčet. Je fajn, že po ní jíš, ale jíš a vážíš doopravdy velice málo a je nutné na tom zapracovat. Tvé tělo to prostě zabalí, když mu nedáš dostatečné množství potravy - dříve či později skončíš na kapačkách po kolapsu. To nechceme. :kytka:
Tak přeju ti hlavně sílu sama za sebe bojovat a najít se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
10.1.22 12:58

Ahoj,
urcite bud u psychiatra uprimna a rekni vse at muze komplexne posoudit jak ti pomoci. Je dobre, ze s tim chces neco delat a jinak nez s otevrenosti to nefunguje. Neboj se no vyptat na vse co ti nebude jasne. On je od toho aby pomahal a ne soudil. Psych. problemy jsou proste nemoc a aby se vylecila, je potreba spoluprace. Svěř se i rodině. Chápu, že se člověk třeba stydí a třeba má i pocity méněcennosti, ale otevřená komunikace je určitě prospěšná. Tvoji blízcí tě mají rádi a určitě tě podpoří. Držím palce a věř, že vždy se dá najít nějaké řešení každého problému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
10.1.22 13:06

Nezlob se na mě, ale podle toho co píšeš bych i uvažovala o dobrovolne hospitalizaci. To že nemáš energii se najíst, ti může přivodit další zdravotní problémy. A z té váhy bych měla strach. Navíc ti i dobré léky nezaberou ihned takže, v nemocnici mají lepší podmínky pro nastavení dobre léčby.

Lékaře se neboj, je zvyklý na ledacos a vysazení léčby je velmi velmi časté i z toho důvodu, že některé medikamenty mají vedlejší účinky. Samoléčbu též zkouší kde kdo, takže nejsi nějaká výjimka. Po lécích na deprese lidé často nabírají na váze.

Co se týče marihuany, může ti způsobit toxickou psychozu, stejně tak hluboká deprese může občas znamenat i bludy. Ale vzhledem k tomu že si problémy uvedomujes na tom zdaleka nejsi tak zle :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat