Poprvé poletím - s CK na dovolenou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 15:46
Poprve let, poprve s CK

Ahoj,

Jsme mlada rodina a poprve letime a poprve s Ck, mela bych par, mozna, hloupych dotazu..

1. Je to pres CK i s transportem z letiste, znama mi rikala, ze to muze trvat, mame to 60 km od letiste, ze pry zalezi kam se vsude budou rozvazet turiste, takze klidne i 2 hodky v buse, letime do Turecka. Lze transport odmitnout a sehnat si treba taxi? Nevim jak da dcera let a pokud blbe, zda vydrzi jeste 2 hidky v buse..

2. Pripadne jak to chodi, tam na nas bude cekat delegat a navede nas na busy?

3. Jak to chodi v letisti, mame tam byt 2-3 hodky predem, co se tam tak dlouho dela?

4.kdyz si koupim piti za tou odbavovaci zonou, to smi do letadla, ze? Musi tez splnovat kolik ma mit objemu tekutiny?

5. Batoh, obyc. velikost se jako orirucni zavazadlo bere normalbe, to nemusi splnivat ty rozmery, te. Co v nemvse muzu mut? Jidlo - svacinu pro dite?

6. Doporucte hracku pro 3letou :D napadla me takova magneticka tabule, kde si sklada obrazky, ale tu asi kdyz je to magneticke nemohu. Chci ji kouput neco noveho, aby se zabavila, budu mit nejake malovani, samolepky..

7.leky, jako tabletky mohu mit v kabelce?

8. Je tu nekd, kdo miva migreny, jak jste dali let, ty tlaky, nevadilo vam to?

9. Zkusenist s letistem v Linzu?

Acokoliv za postreh co vas napadne, rady, klidne piste, letime v nedeli a mam nerva uz ted..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 15:51

A jeste doplnim, pri obj zajezdu, neslo vybrat ci priplatit mista v ketadle, na ditaz, zda budeme spolu, manzel, ja a dite mi reklu, ze oro jistotu tam mame byt brzo. Takze to znamena, ze sance he, ze ti co nemaji kiupene sedadlo, tak z te h zbylych mist, kdyz tambudeme brzo si muzeme vybrat sami kam se posadit ci jen letusce rekneme, tw cgceme byt spolu a usadi nas?

A posledni, dela se setem spatne v letadlr, dcera nema priblemv buse a tak, pry je boki usi, ale to asi plati pro ty mensi nebo i vetsi deti? Co na to?

Bábrdl
Generální žvanilka 24607 příspěvků 30.07.19 15:51
@Anonymní píše:
Ahoj,

Jsme mlada rodina a poprve letime a poprve s Ck, mela bych par, mozna, hloupych dotazu..

1. Je to pres CK i s transportem z letiste, znama mi rikala, ze to muze trvat, mame to 60 km od letiste, ze pry zalezi kam se vsude budou rozvazet turiste, takze klidne i 2 hodky v buse, letime do Turecka. Lze transport odmitnout a sehnat si treba taxi? Nevim jak da dcera let a pokud blbe, zda vydrzi jeste 2 hidky v buse..

3. Jak to chodi v letisti, mame tam byt 2-3 hodky predem, co se tam tak dlouho dela?

4.kdyz si koupim piti za tou odbavovaci zonou, to smi do letadla, ze? Musi tez splnovat kolik ma mit objemu tekutiny?

5. Batoh, obyc. velikost se jako orirucni zavazadlo bere normalbe, to nemusi splnivat ty rozmery, te. Co v nemvse muzu mut? Jidlo - svacinu pro dite?

6. Doporucte hracku pro 3letou :D napadla me takova magneticka tabule, kde si sklada obrazky, ale tu asi kdyz je to magneticke nemohu. Chci ji kouput neco noveho, aby se zabavila, budu mit nejake malovani, samolepky..

Acokoliv za postreh co vas napadne, rady, klidne piste, letime v nedeli a mam nerva uz ted..

1. Jo, i když dvě jsou asi přehnané. a Lze, ale je to fakt blbost.
2. Většinou ano.
3. Odbavuješ se. Může se to na něčem zašprcnout.
4. Ano.
5. Pokud to nebude krosna, nikdo ti ho měřit nebude.
6. Sešit se samolepkama, kam se dá i malovat.
7. Jo.
8. nevadilo.
9. Nemám.
:mrgreen:

Adrasteia
Závislačka 3147 příspěvků 30.07.19 15:58
@Anonymní píše:
A jeste doplnim, pri obj zajezdu, neslo vybrat ci priplatit mista v ketadle, na ditaz, zda budeme spolu, manzel, ja a dite mi reklu, ze oro jistotu tam mame byt brzo. Takze to znamena, ze sance he, ze ti co nemaji kiupene sedadlo, tak z te h zbylych mist, kdyz tambudeme brzo si muzeme vybrat sami kam se posadit ci jen letusce rekneme, tw cgceme byt spolu a usadi nas?A posledni, dela se setem spatne v letadlr, dcera nema priblemv buse a tak, pry je boki usi, ale to asi plati pro ty mensi nebo i vetsi deti? Co na to?

Do letadla dej dětem pro všechny případy Kinedryl a pokud by se jim dělalo špatně, nesmějí koukat z okýnka a prohlíže si knížku nebo mobil. Na uši před přistáním stříkni do nosu dětský Olynth, funguje během několika minut. Já to dělám synovi, protože to špatně snáší a při přistání by mu jinak strašně bolely uši.
:think: Je fakt divný, že jste si nemohli v letadle zaplatit konktrétní sedadla. Já to dělám vždycky a ještě jsem neslyšela, že by to nešlo.

89Luca
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 30.07.19 16:04
@Anonymní píše:
Ahoj,

Acokoliv za postreh co vas napadne, rady, klidne piste, letime v nedeli a mam nerva uz ted..

Kolik má dcera roku? Do Turecka to máte tak 2 hodky v letadle? Doporučuji určitě něco co jí baví ať se zabaví, ae já bych si zbytečně za taxi nepriplacela, syn ten bus vždy prokouka, protože je to něco nového, a nebo prospi.

2. Záleží s jakou CK jedete, teď jsme letěli přes Exim a jediný co delegátka nám na letišti udělala bylo, že nám řekla do kterého busu máme nasednout, loni jsme letěli s Cedokem a delegátka jela s nama a po cestě nám ukazovala a říkala zajímavosti a bylo to hrozně fajn.

3.Nejdyl trvá vystát frontu na odbavení (tam kde ti daj letenku a ty jim dáš ty velký kufry) nevím odkud letité, my známé pouze pražské letiště a syn se tam vždy neuvěřitelně zabaví, takže ten čas opravdu uteče (horší když let má zpoždění).

4. Zatím tím že máme syna a momentálně jsem i těhotná jsme mohli mít vlastní pití, ae za odbavovací části jsou automaty a tam si opravdu pití koupit můžeš a to už ti nikdo nevezme.

5. I příruční zavazadlo má mít určitý rozměr, ten teď z hlavy opravdu nevím, ae nějaký malý batůžek, či kabelka je úplně v pohodě. Můžeš mít jídlo, telefon, nabíječku, peněženku a tekutiny (parfémy, šampony apod do 100ml-ale doporučuji to mít v kufru). Je to jistota.

7. Léky mám vždy v kufru, pokud potřebuješ v době letu užít nějaký lék měla bys mít potvrzení od lékaře.
:mavam:

Euforia
Kecalka 291 příspěvků 30.07.19 16:09

Jo transfer z letiste do hotelu muze trvat klidne 2 a vic hodin. Zalezi kolik hotelu budete rozvazet po ceste jeste.
My jsme byli loni na Krete, z letiste do hotelu 100km a jeli jsme 2,5 hodiny… :roll:
transfer klidne odmitnout muzes, vzit si taxi samozrejme taky muzes:-)

pokud nebudes delat online check in a letis s nejakou koupackou ( dovolenkovou ck, jako treba u nas exim, fischer..), tak by vas urcite rozsadit nemeli. Uplne vybirat si nemuzes, ale budou se snazit vyhovet predpokladam. Pracovala jsem na letisti a odbavovala jsem presne tyhle dovolenkarsky lety.. a rozsadit rodinu s detma, tak by nam zborili letiste… :-))

twinkletwinkle
Kecalka 162 příspěvků 30.07.19 17:10

Ad4) To zalezi na tom, ve ktere casti je security kontrola, odbaveni na to nema vliv… v praze jsou treba v nonshengen terminalu security az v gatu, takze kdyz si v tranzitu koupis lahev s vodou, tak ti ji tam stejne seberou…
A co se sezeni tyce, udelate nejlepe, kdyz se odbavite co nejdriv. Pokud bude plny letadlo, tak vam letuska asi tezko pomuze, ledaze by rozsadila nekoho jinyho a to ji kazdej posle nekam…

jana2381
Kecalka 371 příspěvků 30.07.19 17:15

My byli na letisti 3 hodiny pred, ale z duvodu, ze jsme nikdy neleteli, tak jsme si nejdriv prosli halu kde co je a pak koukali z terasy na letadla. Dve hodiny pred odletem otevreli prepazku, tak jsme sli hned a nebyl problem, ze by nas nedali v letadle k sobe. V prirucnim batohu jsem mela elektroniku, prazdne pet co jsme vypili (vodu jsem se napustila po kontrole na toaletach a koupili jen energetak a muz nealko pivo). Leky jsem mela v odbavenem zavazadle, ale i u sebe do letadla (kinedryl, na stitku, analgetika na migrenu - ty z ruky nedam) a uplne v pohode (potvrzeni od lekare jsem nemela). Syn dostal hodinu pred odletem kinedryl - zvraci v aute a nakonec prospal cely let (kinedryl jsem dokonce mela uz rozdrceny v obalu z kinder vajicka a v pohode prosla kontrolou). Tlaky na hlavu jsem v pohode zvladla, nebylo to nic hrozneho. Migrena me nepostihla. Na zalehani usi jsme zvykali gumove medvidky. Kinedryl byl super napad, nejen kvuli zvraceni, ale i prave kvuli tomu zklidneni. Delagatka cekala pred letistem a navadela nas do busu (se mnou se jeste ochotne vracela, protoze nam rozmlatili novy kufr, tak vse vyridila). Cesta busem cca 90 minut (vystupovali jsme jako posledni) a v pohode ji syn zvladl. Koukal na nove veci… a zrejme byl jeste trosku zklidnen tim kinedrylem.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 30.07.19 17:27

Letite na letiste v Antalyi? Transfer muze opravdu trvat dlouho, protoze rozvazi lidi do hotelu a zalezi kolikati v poradi budete. My vloni kousek od Side urcite jeli pres hodinu.
Delegat ceka u letiste a naviguje vas na busy, vse je oznacene, ridic si vas odskrtne na seznamu.

Na letisti nejdriv fronta na odbaveni, potom na pasovce, pak kontrola prirucnich zavazadel u gatu. Pak koupit nejake piti a fronta na WC, ono to celkem utece. Letiste v Linzi neznam.

Jidlo neni problem, tekute veci max 100ml baleni v souctu litr, ale detska strava miva vyjimky, s tim zkusenost primou nemam, s prckama jsem nelitala.

Batuzek jako prirucni neni problem. Leky mit muzes, vzdycky mam Valetol na hlavu, Renie, Kinedryl, inhalatory na astma pro kluky a kapky do oci zvlast v sacku jako tekutiny a vyndavam je u gatu pti kontrole. Usi boli treba i me, hlavne pri klesani, mame zvykacky a bonbony.

Mista si muzes predem zarezervovat, to delam na dlouhe lety, nebo pri odbaveni kde dostanete palubni listky se domluvite. Kluky vzdycky posadili vedle me.

Detem spatne v letadle nebyva, jenom mne, hlavne kdyz jsou turbulence. Ale ja letani obecne snasim spatne.

Pro dite nejakou novou hracku, omalovanky a samolepky urcite super.

lucenka
Hvězda diskuse 37645 příspěvků 30.07.19 17:37
@twinkletwinkle píše:
Ad4) To zalezi na tom, ve ktere casti je security kontrola, odbaveni na to nema vliv… v praze jsou treba v nonshengen terminalu security az v gatu, takze kdyz si v tranzitu koupis lahev s vodou, tak ti ji tam stejne seberou…
A co se sezeni tyce, udelate nejlepe, kdyz se odbavite co nejdriv. Pokud bude plny letadlo, tak vam letuska asi tezko pomuze, ledaze by rozsadila nekoho jinyho a to ji kazdej posle nekam…

ani na tom termínálu odkud se lítá mimo shengen jí pití neseberou, pokud si ho nechá dát do bezpečnostního sáčku a rozdělá ho až za kontrolou před nástupem do letadla ;)

twinkletwinkle
Kecalka 162 příspěvků 30.07.19 17:57
@lucenka píše:
ani na tom termínálu odkud se lítá mimo shengen jí pití neseberou, pokud si ho nechá dát do bezpečnostního sáčku a rozdělá ho až za kontrolou před nástupem do letadla ;)

Tak vzhledem k tomu, ze zakladatelka leti z Linze, jsem nepovazovala za nutne ji upozornit, jak to funguje na letisti v praze.
Linz bohuzel neznam..:(

lucenka
Hvězda diskuse 37645 příspěvků 30.07.19 18:00
@twinkletwinkle píše:
Tak vzhledem k tomu, ze zakladatelka leti z Linze, jsem nepovazovala za nutne ji upozornit, jak to funguje na letisti v praze.
Linz bohuzel neznam..:(

vždyŤ jsi v tom svým příspěvku psala o letišti v Praze :mrgreen: :mrgreen:

twinkletwinkle
Kecalka 162 příspěvků 30.07.19 18:08

@lucenka Ja to udavala jako priklad, proto je tam slovo “treba”. Aby bylo jasne, ze ne vzdy za pasovou kontrolou se muzu zasobit do letadla vsim moznym, zalezi na security kontrole a v ktere casti terminalu se nachazi.

lucenka
Hvězda diskuse 37645 příspěvků 30.07.19 18:10
@twinkletwinkle píše:
@lucenka Ja to udavala jako priklad, proto je tam slovo “treba”. Aby bylo jasne, ze ne vzdy za pasovou kontrolou se muzu zasobit do letadla vsim moznym, zalezi na security kontrole a v ktere casti terminalu se nachazi.

jenže to pražský letiště je špatný příklad, protože na obou terminálech si za pasovou kontrolou můžeš naprosto v klidu koupit pití a vzít si ho do letadla.

twinkletwinkle
Kecalka 162 příspěvků 30.07.19 18:14

@lucenka To muzes, ale pokud letis z jednicky a to piti si otevres, tak ti ho v gatu, kde je security kontrola, zase seberou..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama