Poprvé na dovolenou letadlem

2168
11.5.18 09:06

Poprvé na dovolenou letadlem

Ahoj, poprvé pocestujeme na dovolenou letadlem. Konkrétně do Tunisu. Jsem z toho nervózní :? (to jsem vždy, když a nevím co a jak bude). Pojedeme já, manžel a dcera 3,5 roku. Máte nějaké tipy co si sebou do letadla vzít/ nevzít, vhodné oblečení na sebe, co pro dceru, aby se nenudila a je možné to mít na palubě… Prostě vše co vás napadne, co by nám ulehčilo cestování.
Díky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Doe_Jane
11.5.18 09:12

Beru dost jídla, tablet, sluchátka, bonbony na cucání ať nebolí uši

• Citovat
  • Nahlásit
2224
11.5.18 09:13

Do tunisu je to zhruba 2,5-3,5 hodiny myslím, že jsme letěli, doporučuji pro celou rodinu svetřík přes ramena pro dcerku klidně legínky a zavřenější boty, bývá tam chladněji, jestli mátě tak přehrávač nebo notebook do letadla s tím pustí, a pustit pohádku nebo nějaké videa, nebo tablet na hry, popřípadě na co je dcerka zvyklá a co víte že ji zabaví, z pravidla se musí být upoutaní a sedět na místech při startu, turbulencích a při zahájení přistání, jinak se muže po letdle pohybovat, když se dítko chce projít. To oblečení určitě pohodlné, z kterého nebudete nervozní. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45715
11.5.18 09:19

Pohodlné oblečení, nějaké bombony na start, tablet nebo nějaké hry.
Doporučuju naučit dcerku hned od začátku sedět pokud možno připoutaná… turbulence se mohou vyskytnout kdykoliv a ne vždy je piloti dokáží předvídat a upozornit na ně.
Bacha na to, že po startu se cca 20 -30 minut nesmí na záchod, než letadlo vystoupá do určité letové hladiny, to samé platí při přistání.
Většinou letecké společnosti nabízí přednostní nástup do letadla s dítětem. Ale my toho nikdy nevyužíváme, protože pak se akorát dítko začne na místě dřív nudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2168
11.5.18 09:30

Pití se prý do letadla nesmí. A jídlo? Myslím tím spíš nějakou ňamku pro malou- sušenky.
A co s berete do příručního zavazadla do letadla. Někdo mi říkal, že si tam dává nějaké náhradní oblečení+ plavky, kdyby mu náhodou ztratili kufry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
11.5.18 09:34
@jary1 píše:
Pití se prý do letadla nesmí. A jídlo? Myslím tím spíš nějakou ňamku pro malou- sušenky.
A co s berete do příručního zavazadla do letadla. Někdo mi říkal, že si tam dává nějaké náhradní oblečení+ plavky, kdyby mu náhodou ztratili kufry.

může se pití ale musíš ho koupit až za kontrolou, nebo si vezmi prázdnou petlahev a dáš si do ní vodu na záchodech… jídla všecko možné, sušenky, listové šneky atd..
nedávám si tam náhradní oblečení ani plavky, máme dva kufry snažím se dát plavky do obou kdyby něco, oba snad neztratí :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
833
11.5.18 09:36

@jary1 Pití pro dítě mít můžeš :palec:… Dříve jsem se musela před nimi napít, teď mají přistroj, kde zjistí, že to je nezávadné!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
833
11.5.18 09:37

@Doe_Jane Já to pití měla vždy z domova! Ono v něktěrém Gatu už ani wc není!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
11.5.18 09:38
@PitbulLenka píše:
@Doe_Jane Já to pití měla vždy z domova! Ono v něktěrém Gatu už ani wc není!

já mám vždy s sebou vodu pro syna a musím ji vypít, řečeno mi bylo, že to platí jen pro kojence :) nevím kde není wc teda to jsem ještě neviděla, ale každopádně automaty s pitím jsou snad všude… my 4 hodiny bez vody fakt nevydržíme a v letadle už nedávají nic když letíme s TS apod.

• Citovat
  • Nahlásit
455
11.5.18 09:39
@jary1 píše:
A co s berete do příručního zavazadla do letadla. Někdo mi říkal, že si tam dává nějaké náhradní oblečení+ plavky, kdyby mu náhodou ztratili kufry.

letěli jsme minulý rok a dceři bylo taky 3,5…
Pití jsme normálně měli, udělala jsem i pár toastů a nakrájela jablko a samozřejmě i dobroty…
Pak tablet s pohádkami a dcery oblibené hracky (malé).
Na sobě měla tričko s kr.ruk a lehkou rozepinací mikinu, leginky a sukni (po přistani si leginy sundala).
V kabelce u sebe jsem pak měla vlhčené ubrousky a desinfekční. sprej…
Do příručního zavazadla jsme si dali jen cennosti, resp. foťak a pak jsme tam dali ty mikiny co jsme měli ma sobě… :mrgreen:
Jo a jeste do priručniho jsem dala malou deku :)

Příspěvek upraven 11.05.18 v 09:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
11.5.18 09:40

Pití koupit až za kontrolou na letišti, buď v duty free nebo v automatu. Podívej se s kým letíte, jestli s Travel Service (Smart Wings),nedostanete zadarmo ani kapku vody. Pokud s Tunisanama, dostanete kelímek s pitím min. dvakrát+ teplý čaj, kávu. Vždy s sebou balím velkou láhev s pitím do zavazadla na odbavení, abychom měli pití do autobusu na cestu do hotelu. Jídlo nikdo neřeší, pokud je v pevné formě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2168
11.5.18 09:43

Super, díky vám všem za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
11.5.18 09:44

@PitbulLenka záleží, na koho se na kontrole narazí, neplatí to stoprocentně, nespoléhala bych na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
11.5.18 09:45

Doporučuju vzít ty prázdné petky z domu, už se mi stalo, že jsme si všichni chtěli koupit vodu a v automatu už byly jen coly apod. takže jsme to vylívali a dávali vodu z kohoutku :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
1079
11.5.18 09:51

@jary1
Mám taky tříleťáka, teď letěl s tátou do Londýna. Děti podle mě snášejí cestování líp jak někteří dospěláci, malý prý vše pozoroval a neotravoval. Jeho hodně baví takové ty knížky s nalepovacími obrázky, tak jsem mu do batůžku dala jednu s námětem cestování-to ho ho bavilo. Pití si tedy kupoval až za kontrolou, jídlo měl v krabičce svoje a to bylo v pohodě-nějakou kapsičku, musli tyčinku, sušenku, jablko, hroznové víno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama