Poprvé na hory a na lyže jako dospělá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 09:45
Poprve na hory a na lyze jako dospela

Zdravim, zacatkem unora jedu s pritelem na hory do Špindlu na sv. Petra.
Pojedu poprve na hory a uvidim tam snih ve svych 24 letech :zed:. Zni to strasne ja vim ale nasi na hory nikdy nejezdily a mama moje se bala abych se na horach nezmrzacila kdybych jela na lyzak na zakladce. :pocitac:.
Pritel vi ze na horach jsem nikdy nebyla a i kdyz tam jede pracovne tak mi slibil ze me to nauci ale ja se bojim. Je to opravdu tak tezke jak si myslim?
Anonym P.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 20.01.17 09:50

Já sice na lyžáku na ZŠ byla, ale lyžovat jsem se stejně učila „znovu“ v dospělosti. Nemyslím si, že by to bylo tak těžké, neznám nikoho, kdo by se to nenaučil, hlavně nepřeceňuj síly a nelez na svahy, kam jako začátečník nepatříš ;) neboj, spousta lidí se to učí až v dospělosti.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 20.01.17 09:52

Mě čeká to samé letos poprvé a to je mi 36. Jedou se učit děti a já tedy taky. Holky, co potřebuju na lyže? Co za oblečení? Když se mám ztrapnit, tak aspoň stylově :lol: A kolik? A co pro děti? Co všechno balíte sebou? Lyže si tam půjčíme. Dětem je 5 a 6 let.

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 20.01.17 10:15
@Lerista píše:
Mě čeká to samé letos poprvé a to je mi 36. Jedou se učit děti a já tedy taky. Holky, co potřebuju na lyže? Co za oblečení? Když se mám ztrapnit, tak aspoň stylově :lol: A kolik? A co pro děti? Co všechno balíte sebou? Lyže si tam půjčíme. Dětem je 5 a 6 let.

Lyžařskou bundu a kalhoty? :think: Mimo toho běžné oblečení :nevim: samozřejmě helmu a brýle.

enyf
Ukecaná baba ;) 1531 příspěvků 20.01.17 10:20

Půjčte si běžky a jděte na běžky. To je jednodušší :-) Ale i to sjezdové lyžování se naučit dá. Mrkni třeba na youtube, tam jsou nějaká videa s návody pro začátečníky.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25409 příspěvků 20.01.17 10:31

Ahoj z toho si nic nedělej…a neboj naučit se to dá i v dospělosti…já sice na lyžáku na gymplu byla, ale od tý doby na lyžích nestála, takže to stejně neumim :lol:…a ráda bych se to znova naučila..příští týden bude mít lyžák s gymplem můj starší syn..v půlce února pak bude mít i mladší se školkou…já jsem ráda, jelikož ani já ani manžel to neumíme, tak by je to neměl kdo naučit…takhle se to naučej a pak to tak třeba naučí mě :)

sníh jsem teda viděla, jsme skoro na horách - cca 670 m. n. m…tady je sníh skoro každou zimu, ve městě přímo sjezdovky na kopci… ted´tu máme mimo sjezdovky ve městě 50 cm na sjezdovce 60 cm přírodního sněhu 8)

loppy
Kecalka 238 příspěvků 20.01.17 10:39

@Lerista To jsi me uklidnila. Já se budu učit také poprvé letos :lol: Bude tě učit manžel nebo instruktor?

Lada84
Ukecaná baba ;) 2116 příspěvků 20.01.17 10:48

Chapu te, jsem na tom podobne jako uzivatelky nade mnou. Byla jsem jen na lyzaku v 7. tride, naucila se to a od te doby nic. Ted mi bude 33 a je mi jasne, ze se vsechno budu muset ucit od zacatku. Ale protoze jsem tehu, tak to letos odkladam, mam strach, ze bych si namlatila a to s briskem proste nechci riskovat.. :think:

Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 20.01.17 10:51
@enyf píše:
Půjčte si běžky a jděte na běžky. To je jednodušší :-) Ale i to sjezdové lyžování se naučit dá. Mrkni třeba na youtube, tam jsou nějaká videa s návody pro začátečníky.

Jak pro koho…já jezdím na lyžích dobře a běžky nedávám, může to být i špatným vybavením:-D

Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 20.01.17 10:58
@enyf píše:
Jak pro koho…já jezdím na lyžích dobře a běžky nedávám, může to být i špatným vybavením:-D
@Anonymní píše:
Zdravim, zacatkem unora jedu s pritelem na hory do Špindlu na sv. Petra.
Pojedu poprve na hory a uvidim tam snih ve svych 24 letech :zed:. Zni to strasne ja vim ale nasi na hory nikdy nejezdily a mama moje se bala abych se na horach nezmrzacila kdybych jela na lyzak na zakladce. :pocitac:.
Pritel vi ze na horach jsem nikdy nebyla a i kdyz tam jede pracovne tak mi slibil ze me to nauci ale ja se bojim. Je to opravdu tak tezke jak si myslim?
Anonym P.

S kamarádkou jsme jeli v mých 24 a jejích 26 letech na lyže a kamarádka během týdne lyžovala tak, že nikdo nechápal, že na tom stojí poprvé…chce to jen pohodlné vybavení, hlavně ne moc dlouhé lyže, ideálně nějaké, co jezdí samy - já nevím, poradit se v půjčovně a něco, co samo dobře vede, je přizpůsobené na menší oblouky, pohodlné boty, ne moc měkké, aby bota vedla, ale ne moc tvrdé - i když otázka je jak dlouho to vydržíš na svahu, nebyla by cesta sjet i nkěma na nějakou cvičnou louku si to aspoň zkusit?

@Lerista píše:

Já bych sobě i dětem vzala dvoje oteplovačky, alespoň jednu lyžařskou bundu, termoprádlo, podkolenky, punčocháče, rolák (funkční), nějakou fleesku (mikinu, nákrčník, lyžařské rukavice, helmu, brýle…ty rukavice, já mám i prstové i palčáky a pokud mrzne, tak preferuju sama jako dospělá palčáky, lépe se v nich zahřeju…

Almatka
Kelišová 6875 příspěvků 20.01.17 10:58

Eimi33
Stálice 100 příspěvků 19.01.19 20:40

Ahoj holky,
tak po x letech budu znovu začínat s lyžováním, zítra si chci nakoupit oblečení. Poradíte mi prosím jaké aby se dalo využít jak na lyže tak na třeba 3h procházku tereném na horách? Mám zimní kabát, ale je spíše elegantní - péřový. Mám i sněhule - Tamaris, teplé ale nevím, chodit v nich třeba 3h :think:

Alyss
Extra třída :D 10606 příspěvků 19.01.19 21:15

Neboj, to zvaldnes;)
Já na horách byla v dětství jen v létě, pak nějak od 25 jsme začali jezdit s dětmi, ale učili se kluci, já ne… No a když jsem si pak našla nového přítele, tak to šlo hned… Vždycky jsem chtěla umět na snowboardu, tak mě to naučil v necelých třiceti.
Moje máma se na lyžích naučila až třeba ve 40…
Hlavní je to nevzdává, já se první rok docela dost vysekala, ale vlezla jsem na to znovu a šlo to líp a líp ;)

Alyss
Extra třída :D 10606 příspěvků 19.01.19 21:21

Teď koukám, že diskuze je už dost stará, tak jdu už s křížkem po funuse :mrgreen:

@Eimi33 za mě termoprádlo a pak klasika kalhoty a bunda na lyže (snowboard).. A boty na hory mám ne snehule, ale takové zimní jak kdyby pohorky(nevím jak to popsat) a super.. Mám i snehule, ale nechodí se mi s nima po sněhu moc dobře a navíc mají blbou podrážkou a klouže mi to v nich..

Russet
Extra třída :D 14331 příspěvků 19.01.19 21:21
@Eimi33 píše:
Ahoj holky,
tak po x letech budu znovu začínat s lyžováním, zítra si chci nakoupit oblečení. Poradíte mi prosím jaké aby se dalo využít jak na lyže tak na třeba 3h procházku tereném na horách? Mám zimní kabát, ale je spíše elegantní - péřový. Mám i sněhule - Tamaris, teplé ale nevím, chodit v nich třeba 3h :think:

Já má lyžařské kalhoty na kšandy a bundu. Hodně silná bunda sice zahřeje, ale budeš v ní nemotorná. Chce to i rukavice. Na procházku v péřovce, ale na lyže něco funkčního. Spíše vrstvit prodyšné vrstvy. Sněhule by měly něco vydržet, jestli jdou impregnovat. Já mívám s sebou dvoje boty, v případě rozmočení střídám. Loni jsem se v tajícím sněhu dost máchala a záviděla synovi sněhule dole pogumované.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

„Všichni mě uráželi! Měl jsem trému, teď je ze mě introvert,“ vzpomíná Ondřej na Taxík

Před několika lety sympatického Ondřeje napadlo, že zkusí štěstí v televizní... číst dále >

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >