Poprvé na hory a na lyže jako dospělá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.17 09:45
Poprve na hory a na lyze jako dospela

Zdravim, zacatkem unora jedu s pritelem na hory do Špindlu na sv. Petra.
Pojedu poprve na hory a uvidim tam snih ve svych 24 letech :zed:. Zni to strasne ja vim ale nasi na hory nikdy nejezdily a mama moje se bala abych se na horach nezmrzacila kdybych jela na lyzak na zakladce. :pocitac:.
Pritel vi ze na horach jsem nikdy nebyla a i kdyz tam jede pracovne tak mi slibil ze me to nauci ale ja se bojim. Je to opravdu tak tezke jak si myslim?
Anonym P.

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20708 příspěvků 20.01.17 09:50

Já sice na lyžáku na ZŠ byla, ale lyžovat jsem se stejně učila „znovu“ v dospělosti. Nemyslím si, že by to bylo tak těžké, neznám nikoho, kdo by se to nenaučil, hlavně nepřeceňuj síly a nelez na svahy, kam jako začátečník nepatříš ;) neboj, spousta lidí se to učí až v dospělosti.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 20.01.17 09:52

Mě čeká to samé letos poprvé a to je mi 36. Jedou se učit děti a já tedy taky. Holky, co potřebuju na lyže? Co za oblečení? Když se mám ztrapnit, tak aspoň stylově :lol: A kolik? A co pro děti? Co všechno balíte sebou? Lyže si tam půjčíme. Dětem je 5 a 6 let.

radkka
Generální žvanilka 20708 příspěvků 20.01.17 10:15
@Lerista píše:
Mě čeká to samé letos poprvé a to je mi 36. Jedou se učit děti a já tedy taky. Holky, co potřebuju na lyže? Co za oblečení? Když se mám ztrapnit, tak aspoň stylově :lol: A kolik? A co pro děti? Co všechno balíte sebou? Lyže si tam půjčíme. Dětem je 5 a 6 let.

Lyžařskou bundu a kalhoty? :think: Mimo toho běžné oblečení :nevim: samozřejmě helmu a brýle.

enyf
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 20.01.17 10:20

Půjčte si běžky a jděte na běžky. To je jednodušší :-) Ale i to sjezdové lyžování se naučit dá. Mrkni třeba na youtube, tam jsou nějaká videa s návody pro začátečníky.

brumdinka
Nadpozemská drbna 25346 příspěvků 20.01.17 10:31

Ahoj z toho si nic nedělej…a neboj naučit se to dá i v dospělosti…já sice na lyžáku na gymplu byla, ale od tý doby na lyžích nestála, takže to stejně neumim :lol:…a ráda bych se to znova naučila..příští týden bude mít lyžák s gymplem můj starší syn..v půlce února pak bude mít i mladší se školkou…já jsem ráda, jelikož ani já ani manžel to neumíme, tak by je to neměl kdo naučit…takhle se to naučej a pak to tak třeba naučí mě :)

sníh jsem teda viděla, jsme skoro na horách - cca 670 m. n. m…tady je sníh skoro každou zimu, ve městě přímo sjezdovky na kopci… ted´tu máme mimo sjezdovky ve městě 50 cm na sjezdovce 60 cm přírodního sněhu 8)

loppy
Kecalka 238 příspěvků 20.01.17 10:39

@Lerista To jsi me uklidnila. Já se budu učit také poprvé letos :lol: Bude tě učit manžel nebo instruktor?

Lada84
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 20.01.17 10:48

Chapu te, jsem na tom podobne jako uzivatelky nade mnou. Byla jsem jen na lyzaku v 7. tride, naucila se to a od te doby nic. Ted mi bude 33 a je mi jasne, ze se vsechno budu muset ucit od zacatku. Ale protoze jsem tehu, tak to letos odkladam, mam strach, ze bych si namlatila a to s briskem proste nechci riskovat.. :think:

Almatka
Kelišová 6795 příspěvků 20.01.17 10:51
@enyf píše:
Půjčte si běžky a jděte na běžky. To je jednodušší :-) Ale i to sjezdové lyžování se naučit dá. Mrkni třeba na youtube, tam jsou nějaká videa s návody pro začátečníky.

Jak pro koho…já jezdím na lyžích dobře a běžky nedávám, může to být i špatným vybavením:-D

Almatka
Kelišová 6795 příspěvků 20.01.17 10:58
@enyf píše:
Jak pro koho…já jezdím na lyžích dobře a běžky nedávám, může to být i špatným vybavením:-D
@Anonymní píše:
Zdravim, zacatkem unora jedu s pritelem na hory do Špindlu na sv. Petra.
Pojedu poprve na hory a uvidim tam snih ve svych 24 letech :zed:. Zni to strasne ja vim ale nasi na hory nikdy nejezdily a mama moje se bala abych se na horach nezmrzacila kdybych jela na lyzak na zakladce. :pocitac:.
Pritel vi ze na horach jsem nikdy nebyla a i kdyz tam jede pracovne tak mi slibil ze me to nauci ale ja se bojim. Je to opravdu tak tezke jak si myslim?
Anonym P.

S kamarádkou jsme jeli v mých 24 a jejích 26 letech na lyže a kamarádka během týdne lyžovala tak, že nikdo nechápal, že na tom stojí poprvé…chce to jen pohodlné vybavení, hlavně ne moc dlouhé lyže, ideálně nějaké, co jezdí samy - já nevím, poradit se v půjčovně a něco, co samo dobře vede, je přizpůsobené na menší oblouky, pohodlné boty, ne moc měkké, aby bota vedla, ale ne moc tvrdé - i když otázka je jak dlouho to vydržíš na svahu, nebyla by cesta sjet i nkěma na nějakou cvičnou louku si to aspoň zkusit?

@Lerista píše:

Já bych sobě i dětem vzala dvoje oteplovačky, alespoň jednu lyžařskou bundu, termoprádlo, podkolenky, punčocháče, rolák (funkční), nějakou fleesku (mikinu, nákrčník, lyžařské rukavice, helmu, brýle…ty rukavice, já mám i prstové i palčáky a pokud mrzne, tak preferuju sama jako dospělá palčáky, lépe se v nich zahřeju…

Almatka
Kelišová 6795 příspěvků 20.01.17 10:58

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >