Poprvé na lyžáku. Bojím se

Anonymní
8.3.20 18:52

Poprvé na lyžáku. Bojím se

Ahoj, jsme poprvé na lyžaku. Je mi 14let. Poprvé lyžují a hodně se bojím. Dneska jsme měli první den na lyžích a já to hned vzdala. Bála jsem se a strašně moc jsem se vynervovala. Zítra to musím prý zkusit. A já nevím co se strachem. Prostě se strašně bojím že si něco udělám. Sice si umím stoupnout když spadnu, ale jen na rovině. A bojím se že mi ujede někde lyže nebo tak. Protože je mám půjčené. Nevíte jak se zbavit strachu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8.3.20 18:57

Nikdo tě do ničeho nutit nemůže. Jestli jsi ve skupince pro začátečník tak se to zkus v klidu naučit, hlavně žádné nervy. Když ten strach nepřekonáš tak prostě lyžovat nebudeš, on se svět nezboří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
8.3.20 19:04
@Anonymní píše:
Ahoj, jsme poprvé na lyžaku. Je mi 14let. Poprvé lyžují a hodně se bojím. Dneska jsme měli první den na lyžích a já to hned vzdala. Bála jsem se a strašně moc jsem se vynervovala. Zítra to musím prý zkusit. A já nevím co se strachem. Prostě se strašně bojím že si něco udělám. Sice si umím stoupnout když spadnu, ale jen na rovině. A bojím se že mi ujede někde lyže nebo tak. Protože je mám půjčené. Nevíte jak se zbavit strachu?
úplně chápu. Já poprvé stála na lyžích před 2roky a to mi bylo 34!!!S rodinou jsem seto naučila, ikdyž mě to teda nějak nebaví :think: Asi třikrát jsem se rozmázla ještě na rovince :mrgreen: ale pak mi můjchlap ukázal, jak se na tom vůbec udržet a hlavně jak brzdit, nebo zpomalovat a bylo to lepší. Asi během 2hodin jsem se to naučila, aspon teda trošku, ale mě tonějak nebaví. Mám raději jízdu na kole, kde si věřím :lol: No když se to nenaučíš, tak se taky přece nic nestane, ale zase věřím, že pokud ti to někdo trošinku vysvětlí co a jak, tak strach opravdu překonáš. Moc moc držím palce, třeba to dokážeš :* :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@el.leanor21
Jojo, taky jsem se snažila, ale strach byl silnější, tak prostě nelyžuju.
Dělám jiný sport.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1913

Uc se na tom chodit, soupat, otocit, slapat mirny kopecek bokem.Pak na hodne mirnem kopci pluh (pizza). S pluhem si budes jistejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
8.3.20 19:07

Já bych šla do baru na svařák, ale to ty asi nemůžeš :think: No kdybych věděla, že jedu na lyžák, tak se otrkám ještě dřív, než si sbalím kufr, což ti teď asi taky nepomůže :think: Takže bych se vrátila k tomu svařáku… Nikdo tě nutit nemůže, nechceš lyžovat, nelyžuj. Chceš se to naučit, tak zatni zuby. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.20 19:13

Hele jako dítě jsem to měla stejně. Blbý věk na učení se lyžovat ve 20 už to šlo líp. Zkus se povznést nad všechny kolem. A zkoušej to z málo prudkých kopečku. Jestli je tam nějaký ski park pro děti zkus to nejprve tam. Jinak jakmile pochopíš princip, tak to pluhem dáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.20 19:16

@tini já právě že neumím šlapat mírný kopečky, vždy se mi to rozjede.

• Nahlásit
  • Citovat
1515
8.3.20 19:20

Od toho tam je instruktor. On ti urcite trpelive pomuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23084
8.3.20 19:40
@Anonymní píše:

Taky jsem tenkrát ve 13 stála poprvé na lyžích. Třetí družstvo mě neminulo. Nějak jsem to přežila. Nohu jsem si nezlomila. Dodnes jsem jezdec modrých sjezdovek a na sedačkové lanovce mívám strach. Kotvě se vyhýbám. Běžky taky mám, ale dokud 3× na rovině klidně nespadnu, není to ono. Strach musíš překonat. Nejezdit šusem. Nakonec se ti to třeba zalíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.3.20 19:55

Vydrž děvče, lyžování je jen o technice a času, který tomu věnuješ. Začne se pomalounku na sjezdovce pro děti velkým pluhem, kde sebou flákneš asi tak milionrát a pak na to přijdeš, jak ty lyže ovládat a budeš si i jistější. Jinak skrze strach:

• bojím se, že si ublížím - v pluhu v hooodně pomalé rychlosti si možná otlučeš zadek, ale kosti se nelámou
  • bojím se, že mi ujede lyže - lyže má brzdičky, neujede daleko, max asi tak metr
  • bojím se, že se nezvednu - zvedne tě někdo jiný

Já začínala ve skoro 30, letos, první dny byly hrozný, jakože hroooozný, padala jsem furt. A teď smažím černý, freeride v prašanu, skokánky… Lze se to naučit a ten strach pekonat, jen si musíš říkat, že každej pád tě někam posune.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
8.3.20 20:08

Já se taky bála, a to tak, že jsem strachy ani nepadala, a navíc mi nešlo brzdit pluhem (doteď často jezdím jak pako šusem, jindy jak pako obloučkuju)… Takže jsem vždycky dojela tak 500 m od místa, kde jsme se měli sejít, někdy to i zakončila kotrmelcem. :lol: A pak jsem byla na konci pochválena za nejlepší techniku. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
8.3.20 20:11

Jo, a když mi ujely lyže (a to tedy často), tak od toho tam jsou galantní a švarní jinoši, to se taky neboj. :lol: Náctileté dívky tohle fakt řešit nemusí, on vždycky někdo rád pomůže. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19494
9.3.20 11:13
@Anonymní píše:
@tini já právě že neumím šlapat mírný kopečky, vždy se mi to rozjede.

Zadny uceny z nebe nespadl. Kdyz jsi bokem ke svahu a na hranach, nic se ti rozjet nemuze.
Btw, proc jsi na ten lyzak jela? Byt rodicem, tak za ty prachy poslu dite, co se chce ucit lyzovat, ma snahu, trochu pevne vůle. Ano, nikdo te nutit nemuze, ale na to, aby to dite zabalilo po prvnim padu je to trochu draha sranda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama