Poprvé rýma u 8měsíční - odsávat, kapat?

Anonymní
15.2.15 11:59

Poprvé rýma u 8měsíční-odsávat? Kapat?

Zdravím Maminky, mam dotaz. Mala ma rýmu, poprvé tak trochu nevim. Ale neni se co divit, tyden jsem marodila ja a ted týden pritel, takze tak :zed: kazdopadne v noci spala kdyz se vzbudila tak jakoby „chrčela“ ale dala si mliko a jeste usla. Pak dopo mela obcas trochu vody u nosu. Je to jen průhledná voda. Ted spi venku, usla normalne uz mi ani neprislo ze chrčí. Tak mi jde o to, jak poznam kdy mam odsavat? A cim? Mam jen takovou tu obyc z dm, takovy jakoby gumovy „kapatko“ s balonkem, ktery zmacknu..mam kupovat tu na vysavac? Pry to vysusuje sliznici? Akorat jsem ji to prostrikla Sterimar-jen mořskou vodou… :nevim: jinak ji nic neni, teplotu nema (nastesti!) diiiiky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7016
15.2.15 12:04

Ja kdyz nevim, tak zkusmo odsaju tou na vysavac a vidim, zda tam neco je ci ne. Ryma jako takova me nezere, ale pokud ji necham bez osetreni, tak to detem steka do krku a je z toho kasel (u nas teda jeste s rizikem laryngitidy) a to uz jako problem vnimam, protoze kasel se muze vlect hodne dlouho.
Tudiz ja strikam morskou vodu, odsavam, strikam Nasivin, rymu to nevyleci, ale vetsinou se mi povede zabranit rozsireni na dalsi partie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4520
15.2.15 12:06

Měli jsme při první rýmě obyčejnou odsávačku a tím sem nic neodsála v malém to stále chrčelo, pořídila jsem tu na vysavač a nestačila jsem se divit co vytáhla. Před odsáváním nastříkám strimar pak odsaji a když má ošklivou rýmu, tak pak případně použiji kapičky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5407
15.2.15 12:07

Za tohoto stavu bych neodsávala. Já odsávám opravdu jen v nouzi nejvyšší, pokud je rýma hustá a vadí při dýchání nebo slyším, jak popotahuje (to mám strach, aby se mu to nevrazilo do uší). Stříkám mořskou vodu, ono to vyteče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.2.15 12:19

Prostříknout mořskou vodou, počkat 2-3min a odsát (odsávačka na vysavač). Efektivní způsob. Více není potřeba. Větrat, zvýšit pod hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2042
15.2.15 12:22
@Námořnička píše:
Prostříknout mořskou vodou, počkat 2-3min a odsát (odsávačka na vysavač). Efektivní způsob. Více není potřeba. Větrat, zvýšit pod hlavou.

Přesně tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.15 12:49

Holky dekuju, uz jsem vyslala tetu pro odsavacku na vysavač a uvidim. Zatim ji to vytéká tak hned otiram. Vecer pred spaním bych zkusila odsat. Střídám tim strimarem, myslite ze mam pořídit jeste nasivin nebo neco? Asi spis „do zásoby“ zatim tu vodovou rýmu bych jen projizdela tou mořskou vodou?

• Nahlásit
  • Citovat
7016
15.2.15 12:57

Ja bych poridila, nikdy nevis, jestli uz treba v noci se ji nos neucpe a nebude ti jecet, ze nemuze dychat. ;) V nejhorsim to nepouzijete a zustane to v lekarnicce pro pripad potreby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
15.2.15 12:58

Podle toho co popisuješ, tak bych zatím stříkala jenom tou mořskou vodou bez odsávání. Pokud ji teče z nose jenom vodička, tak to jenom otírej. Možná pak na noc bych zkusila odsát kdyby to bylo pořád stejné nebo chrčela. Za mě je odsávačka na vysavač ta nejlepší, je to s ní rychlovka a všechno hezky odsaje. Když se nosní sliznice ošetřuje mořskou vodou, tak by to mělo být v pořádku. Měla jsem i obyčejnou odsávačku s hadičkou, ale bála jsem se s ní odsávat, jak hluboko zajít a neměla jsem ani na to plíce to tahat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
15.2.15 13:02

Jo, jo, zatím jen tu mořskou vodu, mělo by to stačit. Kdyby nemohlo dýchat, ucpal se nosík, tak bych až pak stříkala třeba Nasivinem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.15 13:03

@Veverko diky tak nejak to mam v planu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
3882
15.2.15 13:24

Já měla taky tu odsávačku na vysavač a musím říct, že je na prd. Nejlepší je ta na vysavač. Zkus zkusmo odsát a uvidíš, pro jednou se nic nestane. jinak já dceři nastříkám do nosánku mořskou vodu a odsaju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama