Poprve UM a plac miminka

4823
10.12.10 19:31

Poprve UM a plac miminka

Ahoj holky,
Mareckovi je 3,5mesice a najednou, v podstate ze dne na den, mam malo mleka. Vsimla jsem si toho predevcirem vecer, kdy se od prsa odtahoval. Dala jsem mu tedy jeste druhe, docpal se a spokojene usnul. Spi v podstate celou noc - od 19hod. do 4-5, dnes dokonce do pul sedme 8-o Pres den je spokojene vesele miminko. Kojim co 2-3hodiny, ted uz z obou prsou.
Dnes se druhym dnem pokousim zachranit kojeni - koj. caj, caro, Ricinus, hodne piju, dost jim…Procetla jsem snad vsechny rady tu a snazim se praktikovat. Buzeni na nocni kojo jsem chtela praktikovat dneska…
Ale vse marne, dneska vecer jsem musela udelat UM. Ale ouha, Mary se u lahve zlobil, kroutil se, plakal a ja skoro s nim. Nakonec jsem do nej teda dostala cca 100ml, tak jsem zvedava, jaka bude noc.
Rada bych ale vedela, jak dlouho muze trvat, nez si na lahev zvykne? Pokud to je tedy lahvi.
Taky je moznost, ze mu to malo teklo, protoze mam savicku 1 od Aventu, tak by to monza chtelo uz to druhou, ze?
Nebo to je chuti mleka? Koupila jsem Hami, protoze Nutrilon se mi zda zbytecne drahy (kdyz bude potreba, tak ho koupim :-D ) a nekde jsem cetla, ze po Sunaru byva boleni briska a zacpa :nevim:
Nebo spatna teplota mlicka? Zdalo se mi na ruku dobre..

A jaka je moznost, ze se jeste laktace rozjede? Mam dneska teda v noci zkusit prikladat?

Diky vsem za reakce. Jsem malinko zoufala :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

351
10.12.10 19:44

Divej, jestli mas z nicehonic malo mleka, rika se tomu laktacni krize, ale neboj se toho, stale KOJ a KOJ… kde je nabidka, tam je poptavka a naopak ;)) proste prikladej a ono se to zase zlepsi! Ja to tak mela taky, pak jsem onemocnela, ztratila mleko a zas jsem to nastartovala. Je normalni, ze kojene deti odmitaji UM. Moje dcera ma 10m a UM nechce, place, rve, sevre rtiky a UM si proste nesrkne. Takze si z toho nedelej hlavu a prikladej, kup si Gravimilk - v lekarne nebo drogerii, je vanilkovy nebo cokoladovy, je to taky na podporu tvorby mleka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
10.12.10 19:48

jeste k tem chutim mleka:

Nutrilon - moje mala po nem zvracela, i kdyz vypila pouze 30ml

Beba - odmita si ji vzit

Sunar - vypije max.90 ml za den a to pouze ochuceny vanilkovy, ktery je az od 12 m…

Ale pry je ted nejaka novinka Nutra Defense se to jmenuje a pry je to nejvic podobne MM, chystam se to koupit, tak uvidime..

ale byt tebou, tak ho na UM jeste nedavam, je malicky, a pokud ti jeste neco tece, mas sanci to rozkojit.. vzdyt je to to nej co mu muzes dat ;)

DRZIME PALCE :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
10.12.10 19:49

Ahoj.Vůbec ničeho se neděs.I když je pravda,že jsem se bála taky,jestli to všechno dělám správně atd. :-D Dělá to každá správná máma.Máme strach o mrňouska. :-D Hranice 3.měsíce je vždycky zkouška a mlíčko ubývá.Netvrdím,že u každého.Určitě bych vydržela kojit,co to jde. :srdce: Mně vždycky zpočátku teklo pomalu mlčíko proudem,ale pak se to po tom 3.měsíci zvrtlo a hodně zpomalilo.To ale neznamená,že jsi bez něj.Určitě s malým vydrž.Někdo radí třeba i mezitím odstříkavat.Zvýší se tím množství. :-D A s lahvičkou?To byl u nás boj.U obou dětí.Chce to výdrž.Pokud mu tedy UM chceš dávat.Nechce ho,protože to je úplně něco jiného. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
10.12.10 19:50

Ja bych UM nedala, kdyby se mi u prsa nezlobil. Zkusila jsem obe, ale jen ho to rozcililo, ze netece.
A uplne hladoveho jsem ho spat dat nechtela..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
10.12.10 19:54

Bibi, odstrikavala jsem dneska 3× po kojeni. Mam blbou balonkovou odavacku, ale aspon neco. V lekarne nic lepsiho nemeli a objednana lepsi dohuzel dnes nedorazila :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
10.12.10 19:58
dusicka.. píše:
Bibi, odstrikavala jsem dneska 3× po kojeni. Mam blbou balonkovou odavacku, ale aspon neco. V lekarne nic lepsiho nemeli a objednana lepsi dohuzel dnes nedorazila :-?

Dusi, fakt se neboj. ja tu lakt. krizi mela 2× a ted mi tece mliko proudem, porad, az me to rozciluje :)

jeste pomaha horka voda na prsa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6555
10.12.10 20:02

Když už dáváš UM, dávej jedině stříkačkou nebo na lžičce, neriskuj, že ti po flašce malej odmítne prso…Jinak rada - kojit, kojit, střídat pokaždé obě prsa a zas kojit..Mě se taky jednou ztratilo mléko a bylo to tím, že jsem málo pila..Tak jsem se celou noc nalejvala vodou a ráno už kojila zase v pohodě..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
10.12.10 20:05

Můžu ti potvrdit z vlastní zkušenosti, že jakési předbíhání a zastavování v produkci MM je normální. Je to divný, protivný, někdy bolavý (když se pak zase prsa nalijou víc než je odběr a pak odstříkávat … ) … tady to matička příroda nedomyslela. Takže ono moc nejde radit nenervuj se, protože to budeš :hug: Ale přikládej kdykoli Mareček bude chtít pít. Bude to trvat pár hodin, možná den dva, než se to zase srovná, ale srovná se to. Pevně věřím, že jo.

Starší synek už šel z porodnice částečně na umělém krmení, takže pro něj nebyl problém pít cokoli z čehokoli a střídat. Jednoho dne ale došel k názoru, že z flašky je to prostě lepší. Ten mladší naopak byl „prsař“. V září jsem potřebovala zmizet na celý den, proto jsem opatrně už od července zaučovala na flašku. Ani omylem! A to ani MM, ani UM. prostě flaška ne. Co se de facto změnilo, nevím, jestli samotná flaška (savička - tvar), nebo UM (nabízela jsem Bebu, poté Hami) :nevim: Ale pil a napil se až dva dny před ojdezdem! Načež mu trvalo týden, než přestal chtít MM přes den, a za měsíc jsem už nekojila ani v noci …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31604
10.12.10 20:11

Zažila jsem, ve 4m náhle vztek u prsa, prsa totálně splasklý. To nejhorší, co můžeš bohužel udělat, je dát flašku s UM. Nezvýší se tím pádem potávka a ještě si dítě zvykne na flašku, kde ať už je sebelíp tvarovaná a vlastně prsovitější jak prso, tak zkrátka teče líp.
Vydrž týden. Pokud i potýdnu bude mlíka málo, s klidným srdcem dej flašku s tím, že se to zkrátka neupravilo, jak příroda zamýšlela, ale do té doby se to určitě spraví. Pokud by ses v noci vzbudila, tak plnější prso odsaj, bude to vytvářet dojem, že dítě má větší spotřebu a prsa se pochalpěj a vyprodukujou víc :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4823
10.12.10 20:18

Gladys, nezlob se na mne, ale co jsem mela delat, kdyz u prsa proste nechtel byt? Pochybuju, ze by uplne hladovy usnul :-(

V noci se vetsinou budim docela casto. Takze mam odsat nebo treba co dve nebo tri hodiny maleho vzbudit a prilozit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
10.12.10 20:22
dusicka.. píše:
Gladys, nezlob se na mne, ale co jsem mela delat, kdyz u prsa proste nechtel byt? Pochybuju, ze by uplne hladovy usnul :-(V noci se vetsinou budim docela casto. Takze mam odsat nebo treba co dve nebo tri hodiny maleho vzbudit a prilozit?

Nejlepsi bude ridit se instinktem, to je nejlepsi co muzes udelat.. je tezke poradit, kazde mimi je jine… ale ty to zvladnes, zvladly to miliony maminek, tak ty na tu mrchu laktacni vyzrajes taky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5545
10.12.10 20:32

Dusicko, ja jsem davala poprve UM tak v podobnym veku co ty. Proste uz vecer doslo mliko a Viktorka rvala hlady. Ale jak neni na flasku zvykla tak u toho desne vyvadi, rve, krouti se, davi. Rozhodne to neni tim, ze by ji nechutnal nutrilon to neni protoze kdyz jsme zkouseli odstrikane mliko tak delala to same. Jakmile uz ale jednou zacne pit tak vypije i 100 ml. Delam to tak ze kdyz zacne vyvadet necham ji chvili cucat to prazdne prso a az se zklidni soupnu lahev.
Doktorka mi rekla, ze kdyz vecer dojde mliko tak muzu dat trochu UM, ze to uz ted vliv na kojeni mit nebude. Dite uz je na prso zvykly a to ze jednou za cas das UM z flasky ho neodnauci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5545
10.12.10 20:33

Ja osobne vecer nebudim, jsem rada kdyz poradne spi, to radeji odsaju a zamrazim na horsi casy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
10.12.10 20:35

neboj.Fakt vydrž.malej je větší,je to zase o něčem jiném. :palec: Přizpůsobujete se sobě navzájem.Najde si jiný rytmus a tvá prsa se tomu přizpůsobí.Neboj.Vydrž.A určitě mu v noci dej prso. :kytka: Jo.A ještě mi jedna porod.asistentka říkala,že je lepší vždycky dávat z jednoho prsa jedno kojení,z druhého další kojení.Protože prvních pár minutek mají část „pitivou“ a pak ve finále „jídelní“. :-D A je to pravda .Mně se to osvědčilo. :nevim:Takže pokud třeba střídáš,tak se malej nemůže dostat na tu část jídelní a brečí hlady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama