Poprvé žádost o rodičovký příspěvek

79
13.10.05 10:57

Poprvé žádost o rodičovký příspěvek

Ahoj mamky a ostatní :wink: ,

prosím o radu. Blíží se termín podání žádosto o rodičák a nejsem moc moudrá z toho, co tam mám přiložit k žádosti, jako např. „Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku“. Existuje formulář „Potvrzení k nároku“ a taky formulář „Potvrzení k žádosti o RP“.

Prosím, prosím poraďte, jak na úředního šimla, a co tedy potřebuji a kde to všechno mám nechat potvrdit. A kde mi dají potvrzení o skončené MD?

Děkuji, děkuji.

Greta

8O
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

880
13.10.05 11:22

My vyplňovali formulář který jsem si vyzvedli na sociálce a jmenuje se to Žádost o rodičovský příspěvek(zelený formulář).Je tam vložený list terý ti vyplní zaměstnavatel.Nechtěli ani Rodnný list malé,protže už jsme dostali porodné.
Binky+Eliška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
13.10.05 11:36

Díky za odpověď,

já si formuláře stahuji z netu, takže mi asi nezbyde, než tam zavolat? :?

Greta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
13.10.05 11:50

Ahojky.

Tak žádat musíš u doboru sociální péče při úřadu práce. Pokud jsi měla vyplácenou mateřskou od zaměstnavatele, tak ti potvrdí do kdy a kolik ti vyplácel, jinak ti to potvrdí na sociálce. K žádosti o rodičák, přikládáš pouze tu žádost(pod podmínkou, že na tom samém místě si už žádala o porodné či přídavek na dítě). Pokud ne, tak ještě přikládáš rodný list.

Iva + Elča 6,5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
13.10.05 21:35

Tak se mi zdá že pleteš rodičovský příspěvek a přídavky na dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
6.3.12 00:07

Ahojky,
Chtěla jsem se zeptat zda nemáte nějaké zkušnosti s tím,že by šel přítel na mateřskou dovolenou a přepsal jí na mě. Kolik dní by musel na ní být,aby se mohl vrátit do práce?? Přeci pobírá docela dobré peníze a vypočítali by mu o hodně více.A já nemam nárok na nic jen na ten rodičovský příspěvek Zda to jde nebo ne. Já jsem nastoupila do práce a zjistila jsem,že jsem otěhotněla. Mam teď po zkušební době a jsem na neschopence. Jsem z toho celá jalová. Děkuji za odpověď a doufám, že Vás neotrauju. Michaela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
6.3.12 09:09

Ale aby mohl pobírat mateřskou dle jeho platu, tak by musel být celou dobu doma, mateřskou nejde na někoho převádět. Pouze díky tomu, že má nárok na mateřskou, tak ty budeš moct volit výši rodičáku až do toho maxima 11500,– a podle toho ti vyjde jeho délka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama