Pořád by jen jedl...

566
22.6.13 10:52

Pořád by jen jedl...

Ahoj. Mám 6 měsíčního prcka. V 5 měsících jsme začali s příkrmy, na půlroční kontrole doktorka zavelela dávat i ovocné sváči, a to rovnou jak dopolední, tak odpolední. Za to jsem byla ráda, že souhlasila, protože prcek by pořád jen jedl a jedl (k obědu i svačinám zbaští skoro až 250g). Když ho nakojím, stačí mu to tak na hodinku, hodinku a půl, zdá se mi, že už kojení bere jen jako dokrm. Teď mi začal řvát hlady i večer, tak uvažuju, že mu začnu dávat i večeři ve formě kaše. Docela mi je ale líto, že se takhle rychle odstavuje od mlíka, plánovala jsem, že budu kojit dlouho :think: Takhle má mlíko 2× ráno a pak když si někdy řekne přes den a večer před spaním. Není to na půlročňáka moc rychlý? Díky za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
77354
22.6.13 10:55

Tak dej méně příkrmu a dokoj po každém jídle a máš to, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
22.6.13 10:57

@Naty12 já jsem malé dávala příkrm a po každém jídle se chtěla dokojit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35060
22.6.13 10:58

Pevná strava trvale roztahuje žaludek. Děti jsem začala přikrmovat po půl roce, ale potom to šlo ráz naráz, taky rychleji, než bych chtěla. MM bylo už jen doplňkem, spíš k úhradě tekutin než k nasycení(ale kojila jsem přes dva roky).
Ale kolem roku zase spotřeba jídla co se týče množství klesla. Asi proto, že se zpomaluje doteď prudký růst a vývoj :nevim: Toto pozoruju i u třetího, právě ročního dítěte. Počet porcí má pořád stejný, ale množství najednou menší(ještě kojím, ale většinou ráno, večer a teď v tom horku sem tam přes den).

I přes toto jsem své starší děti kojila přes dva roky, nemyslím si, že se odstavuje. Pokud řve hlady, kaši bych mu dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
22.6.13 11:04

@Jana206 Děkuji za názor :kytka: Na jednu stranu jsem ráda, že malej nemá s příkrmy problém, takhle hezky papá a já už můžu jít sem tam do práce. Asi je to rozčarování z toho, že už mě tak nepotřebuje :) Kaši ode dneška budu dávat a kojit budu dál jako doplněk :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
22.6.13 11:25

Muj syn taky porad ji. Od pul roku zvlada v pohode 250g porce. Caste kojeni bych spis pripisovala vedru nez hladu a kojila bych jak dite chce. Ja kojila i 5× za noc jeste ve 13 mesicich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6955
22.6.13 11:27

Mne mala taky hodne bastila, zato ted v roce a pul si sotva zobne :nevim: to se bude menit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat