Psaní si s cizincem a volání - chabá angličtina

Anonymní
8.8.13 21:47

Pořád chce volat přes skype nebo FB

Ahoj holky, předně se omlouvám za anonym, ale je to pro mne citlivé téma.

Už mnohokrát jsem se na vás obrátila s prosbou o pomoc, nyní jsem opět bezradná.
Jsem skoro 2 roky rozvedená, dvě malinké děti - 3,5 a 2 roky - doteď bez partnera. Ani nevím jak, ale rozhodla jsem se zkusit seznamku a jelikož bych se potřebovala zlepšit v angličtině, tak jsem si řekla, že bych mrkla na nějakou zahraniční. Zdokonalila bych se v jazyce a třeba našla i nějakého kamaráda/partnera. Ozvalo se mi bohužel pár zvláštních chlápků a já to chtěla zabalit, ale pak se mi ozval jeden - Turek, žijící v Izmiru, s perfektní angličtinou. Psali jsme si cca týden, když jsem nevěděla co píše nebo co mám napsat já, pomohl strejda google s překladačem :lol: jenže ten dotyčný mi dneska napsal, že bychom si mohli zavolat a popovídat si. o tom, že mám děti ví, takže v tom problém není, protože mu musí být jasné, že moc klidu bych na telefonování neměla, proto navrhl večer, až budou děti spát, ale spíše si říkám, že mu asi ani moc nebudu rozumět.

Co byste udělaly vy? Pokračovaly nebo to ukončily? Nejsem už nějaká puboška a je mi trapné mu vysvětlovat, že umím jen německy.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24110
8.8.13 21:51

Pokud celou dobu jedes pres prekladac, bude mu asi jasne, ze perfektne neumis.. to zkus, hlavu ti pres skype nikdo neutrhne, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4246
8.8.13 21:52

Myslím si, že pro účely procvičení jazyka by to mohlo být fajn… Uslyšíš i hovorovou angličtinu a lecos pochytíš. Já bych do toho šla :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15052
8.8.13 21:52

Tak angličtinu bych vyřešila tak, že bych mu řekla, že ji ovládám jen pasivně psaní-čtení. Ale že mluvím německy. Teda pokud bych s ním chtěla mluvit.
A jestli bych pokračovala - asi bych to zkusila. Mám zkušenosti se seznamkou a vím, že psaní i povídání si po netu je jedna věc a druhá je osobní setkání. Virtuálně je to ok, ale realita už je jinde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
8.8.13 21:53

Já osobně bych si s Turkem nezačínala.. Samozřejmě nic z toho být nemusí. Ale pokud Ti jde hlavně o zdokonalené v angličtině a pokec přes skype by ti stačil tak proč né ;) Jen překonat to první „live“ setkání a rozmluvit se :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
8.8.13 21:55

Já bych to zkusila, třeba chce sex po telefonu a to moc mluvit nemusíš :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.8.13 21:57

Jednou jsem si takhle psala a volala s jedním občanem se zemí severní Evropy. Ze začátku stres, ale pak to bylo super. I když jsem moc anglicky nemluvila, on to pochopil a prokecali jsme i půl dne

An. C

• Nahlásit
  • Citovat
2692
8.8.13 22:07

Zkus, za zkousku nic nedas. presne tak jsem to poradila kamaradce pred 3mi lety a minuly tyden se odstehovala za novym partnerem do Italie:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.13 22:10

Dost se bojím, že spustí a já na něho budu čučet jako puk :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
15052
8.8.13 22:11

Dokud to nezkusíš, tak nic nezjistíš. O nic přece nejde. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
8.8.13 22:13

Já osobně bych se bála si začít s Turkem, ale jestli se Ty nebojíš, tak proč to nezkusit..nic za to nedáš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48738
8.8.13 22:18

Hele teď tu běží jedna seznamka na jiném kanálu, tam stačí umět Česky :jazyk: :mrgreen:.
Jinak já si takhle psala z jedním černouškem je z Kypru, taky chtěl volávat přes skype to jsem řekla, že nemám čas, tak si občas napíšeme na fb.
Furt psal jestli nemám kamarádku svobodnou, že jeho bratr žije s Češkou a ty jsou hodné, že on chce taky Češku :zed: :mrgreen: a furt vyzvídal, protože v té době jsme měli doma nějakou krizi a furt, abych mu založila nový e-mail na seznamu, těch po mě chtěla snad 20 pokaždé na jiné jméno nějakého kamaráda 8o :roll: a furt, že si koupí letenku a přiletí se sem podívat 8o to už mi i nahánělo hrůzu.
No občas si ještě napíšeme, zdvořilostní zprávu, jak se máme, co rodina atd. ale jinak né tak častá komunikace raději, čert ví co by se zněj vyklubalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1690
8.8.13 22:20

Tak pokud mu překládáš přes google a on umí perfektně anglicky, tak buď v klidu, už dávno ví, že angličtina není tvoje silná stránka :D
Toho se neboj a hlavně ti to může hnedka i psát a říkat, takže si spíš naučíš.
Spíš se na tebe vyprdne kvůli tomu, že si s ním nechceš volat, než kvůli tomu, že si s ním voláš a moc dobře neumíš.
Akorát si dej fakt velký bacha na Turky, je to jiný kraj, mají to tam naprosto jinak. Slibují hory doly a potom když by jsi třeba jela k němu a chtěla tam zůstat, tak se totálně obrátí.. Běž si koupit do knihkupectví o tom knížku - jsou jich tam mraky. U nich je ženská spíš majetek než rovnocený partner a jestli máš děti, tak bych byla o to víc opatrná.
Pokud chceš pokecat a pod… Super, i když bych se taky bála, že když se rozhodneš to ukončit a on s tím nebude souhlasit, bude tě stíhat a tak…
Ale samozřejmě vyjímka potvrzuje pravidlo, třeba tenhle to má postavené jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.13 22:29

Tak jsem si řekla, že to zkusím ještě aspoň 14 dní natáhnout, dopilovat základy (ty jediné umím) plus něco malinko navíc a pokud to ještě vydrží, tak si zavoláme pak. co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
1690
8.8.13 22:40

Super :D To dáš, nejhorší bude chvíle, než to zvedneš, pak už pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama